שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עסקים כרגיל בחוף שבו טבעו למוות: "אסונות קורים בכל מקום"
  סוף השבוע הקטלני, שגבה את חייהם של גבר וצעירה בחלק הלא-מוכרז בחוף פלמחים, לא מנע מרוחצים להגיע למקום. "אני מודע לסיכונים", הבהיר צעיר מירושלים. מבלה אחר: "מי שמכיר את הים כמוני יודע שצריך לכבד אותו". מתחילת עונת הרחצה טבעו למוות 62 בני אדם לעומת 39 ב-2017

   

   

  "אסונות קורים בכל מקום, אנחנו ממשיכים לחיות ולעשות טוב". ראובן ולדמן (21) מירושלים ובת זוגו הקימו הבוקר (יום א') אוהל בחלק הלא-מוכרז של חוף פלמחים. שורת הטביעות שגבו בסוף השבוע את חייהם של שני בני אדם במקום לא הרתיעה: "אני מודע לסיכונים", הבטיח ולדמן.

  עסקים כרגיל בחוף פלמחים (צילום: עמית הובר)
  "אסונות קורים בכל מקום". עסקים כרגיל בחוף הלא מוכרז בפלמחים(צילום: עמית הובר)

  עסקים כרגיל בחוף פלמחים (צילום: עמית הובר)
  (צילום: עמית הובר)

  ביום שישי טבע למוות בחלק הלא-מוכרז של החוף גבר בן 53 מיבנה. כמה שעות לאחר מכן טבעה למוות באותו אזור בדיוק צעירה בת 25 מבית שמש. היא נכנסה למים עם כמה צעירות נוספות במסגרת חגיגת יום הולדת שבמהלכה שתו אלכוהול. מתחילת עונת הרחצה טבעו למוות 62 בני אדם לעומת 39 בכל עונת הרחצה ב-2017.

   

  שורת הקרוואנים שנצפתה הבוקר בחוף לצד עשרות הרוחצים הוכיחה בפעם המי יודע כמה שהישראלים מאוהבים במשפט "לי זה לא יקרה". ולדמן מירושלים ציין בהקשר זה: "כמובן שצריך לדבר ולדאוג לביטחון, אבל אסור שנגיע למצב להימנע מהגעה לכאן". בת הזוג הייתה זו שהכירה לו את החוף הלא מוכרז.

  עסקים כרגיל בחוף פלמחים (צילום: עמית הובר)
  (צילום: עמית הובר)

  עסקים כרגיל בחוף פלמחים (צילום: עמית הובר)
  (צילום: עמית הובר)

  ראובן ולדמן (צילום: עמית הובר)
  "אסור שנגיע למצב להימנע מהגעה לכאן". ראובן ולדמן (צילום: עמית הובר)

  ולדמן וזוגתו לא ממש מודאגים מכך שבמקום אין מציל, ומספרים כי הם נזהרים שלא להיכנס עמוק לתוך המים. "מה שקרה זה עצוב ונורא", אמר ולדמן. "אני רואה חברים שלי נכנסים לאזור של העמוקים בחופים לא מוכרזים בלי לחשוב יותר מדי, אבל אני שונה. אני מודע לסיכונים ושומע על הטביעות. אנחנו לא ניכנס עמוק ונהנה מהפינה הנחמדה שלנו פה".

   

  גל ברנע (34), אף הוא מירושלים, הגיע לחוף עם אשתו ושתי בנותיהם. ברנע, שטוען כי הוא גולש שנים ולכן פחות מפחד מהים, נכנס למים גם עם הבנות. "זו פינה נחמדה, חוף נקי וטבעי. מי שמכיר את הים כמוני יודע שצריך לכבד אותו. המקרה האחרונים שקרו פה לא מרתיעים, אבל צריך לשם לב כדי לחזור הביתה בשלום".

   גל ברנע (צילום: עמית הובר)
  "המקרים האחרונים לא מרתיעים". גל ברנע(צילום: עמית הובר)

   

   

  צעירה טבעה למוות בחוף פלמחים (צילום: תיעוד מבצעי מד
  החלק הלא-מוכרז לאחר טביעת הצעירה(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

  במהלך הסיור ברצועת החוף הקסומה מצאנו גם כאלה שכלל לא היו מודעים לאסונות שהתרחשו במקום בסוף השבוע. דניאל אוחיון (21), שבאה לבילוי עם החברה עמית ולך (21), סיפרה: "לא שמעתי על המקרים. אנחנו לא נכנסות למים, לפחות לא לחלק העמוק, כך שבכל מקרה זה לא היה משפיע על התוכניות שלנו".

   

  החברה ולך שמעה על הטביעות, אך לדבריה היא ואוחיון ממשיכות להגיע לחופים לא מוכרזים מכיוון שלדבריה "אלו החופים הכי יפים בארץ". ולך ציינה עוד: "לא חשבנו לא לבוא, אין לי מה לעשות חוץ מללכת לים. זה לא מה שיגרום לי לא לבוא. אני תמיד אבוא לים, גם לחופים לא מוכרזים אבל אם ארצה לשחות ממש בים אלך לחוף עם מציל".

   

  מוני (29), מורה לספורט מחולון שהגיע לחוף עם בת זוגו, אמר: "אנחנו נכנסים למים ונהנים, לא יותר מדי עמוק, אבל מספיק כדי ליהנות. שמענו על שני המקרים בסוף השבוע. כל אחד צריך לשחות בים לפי הידע והרקע שלו. אני גולש הרבה שנים ויכול לראות שהים לא שקט היום, אז לא ניכנס לעומק אלא נשתכשך פה בבריכות ליד החוף".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים