שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מנקי החלונות - רק יהודים: "לקוחות מפחדים שיהיה פיגוע"
  חברת "שקוף בחלונות" מצהירה כי היא מעסיקה "מספר מצומצם של עובדים שכולם יהודים". בעלי החברה בשיחה עם ynet: "אין לי משהו נגד ערבים, אתה מכניס אנשים לבית - ויש כאלה שאצלם זה עניין של טרור"

    

  בימים אלה של חגי תשרי פונים רבים לחברות שונות שמציעות שירותי ניקיון ובכללם לטיפול בחלונות. העבודה דורשת לעיתים הגעה לאזורים מסוכנים, ולכן בוחרים בעלי בתים להיעזר בחברות פרטיות. אחת מאותן חברות, "שקוף בחלונות" בבעלות זאב רוטמן, מעסיקה רק יהודים. "אין לי משהו נגד ערבים", הצהיר בעל החברה בשיחה עם ynet.

   

  באתר האינטרנט של החברה נכתב במפורש כי היא "חברה קטנה שמבצעת ניקוי לכל סוגי החלונות כולל בגובה ובסנפלינג. בחברה מספר מצומצם של עובדים שכולם יהודים ועברו בדיקת יושר, כך שתוכלו להיות רגועים בכל זמן העבודה".

  עסק לניקוי חלונות ()
  "מספר מצומצם של עובדים שכולם יהודים". מתוך אתר החברה

  רוטמן הסביר כי הצעתו ללקוחות היא לגיטימית. "אתה יודע, יהודים מפחדים פתאום יהיה איזה פיגוע או משהו", אמר רוטמן. בעלי החברה הסביר כי עובדיו מגיעים למקומות הרגישים ביותר בבית הלקוחות.

   

  לדברי רוטמן, "זה אנשים שמכניסים אותך לחדר שינה, לשירותים, לכל מקום שלהם". הוא אף טען כי קיים חשש ממעשי איבה: "יש כאלה שזה עניין של טרור".

   

  לטענת בעלי החברה, אי העסקת ערבים מביאה לו לקוחות: "הרבה אנשים יראו שיש לי חברה של ניקוי חלונות ואני לא מעסיק ערבים ויאמרו 'יאללה בוא ניקח אותו'. לפי כל הלקוחות שלי זה מה שקורה".

   

  רוטמן נשאל מה היה קורה לו ערבי היה מבקש לעבוד בחברה שלו. הוא השיב כי בניגוד למצוין באתר החברה, נשקלת מצדו בימים אלה אפשרות להעסיק ערבי. "אני אין לי משהו נגד ערבים, אני רק מסתכל על העסק שלי. אנשים יגידו לי 'מה אתה שולח לי ערבים לבית? יעשו לי טרור'. אני מתעסק עם זקנות".

   

  מהחברה נמסר בתגובה: "לא התכוונו לפגוע, אם זה מפריע למישהו נשנה את זה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים