שתף קטע נבחר

מתנה לחג: התינוקות הראשונים של תשע"ט

עשרות תינוקות נולדו בבתי החולים ברחבי הארץ בשעות הראשונות של השנה החדשה. התינוקת הראשונה של תשע"ט נולדה בבית החולים ברזילי דקות אחרי כניסת החג

"שיפה ושונה תהא השנה אשר מתחילה לה היום": עשרות תינוקות נולדו בישראל בשעות הראשונות של שנת תשע"ט. זוגות רבים פקדו אתמול והיום (ב') את בתי החולים בישראל ואת התפוח בדבש והרימונים החליפו בצירי לידה ואפידורל. אלו הילדים של השנה החדשה. מזל טוב.

 

  (צילום: המרכז הרפואי ברזילי)
משפחת סנדי-פלוס(צילום: המרכז הרפואי ברזילי)

 

התינוקת הראשונה נולדה בבית החולים ברזילי באשקלון, אתמול בערב, דקות ספורות לאחר כניסת השנה החדשה. התינוקות נולדה בשעה 18:40 במשקל 3.126 ק״ג. "ילדתי בלידה טבעית ללא אפידורל ולא האמנתי כשהמיילדת קרינה אמרה שאני כבר יולדת", סיפרה בהתרגשות היולדת לבנה סנדי-פלוס. " לנו בטוח תהיה שנה טובה ואני מאחל שגם לכל בית ישראל תהיה כזו", הוסיף האב הטרי בנימין פלוס.

 

התינוקת הראשונה של התשע"ט נולדה במרכז הרפואי שיבא לחן ונעמה. היא אחות לליאור ומעין מפתח תקווה. "אנחנו מאחלים לילדת ראש השנה הרבה בריאות ואושר ומאחלים לכל עם ישראל שנה של שקט ושלווה, ושנהיה מאוחדים וסובלניים האחד כלפי השני". רגע לפני כניסת החג חבקו בני הזוג אלמוג ויונתן פרץ מעפולה את הולדת בתם בבית חולים העמק. התינוקת נולדה במשקל 3,568 ק"ג. "הלידה הייתה קלה יותר משציפינו", סיפרה אלמוג. "אני מאחלת לבת שלי שיהיו לה חיים מאושרים ושמחים ולכל עם ישראל שיהיו בשורות טובות ובריאות"

 

 תינוקות ראשונים לשנת תשע
התינוקת הראשונה בשיבא

 

במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא הצטרפו לסטטיסטיקה ובישרו את תחילת השנה החדשה עם התינוקות שנולדו בערב החג. בני הזוג אלה וגדי לובינסקי ממושב עין ורד חבקו בת חדשה, שנולדה במשקל 3.570 ק"ג. זו הלידה השנייה של אלה ולהורים יש ילדה נוספת: אביגיל בת שלוש וחצי, ששמחה על הצטרפות האחות החדשה למשפחה. "אין לנו עדיין שם לילדה", סיפרה בהתרגשות אלה, "הלידה הייתה קלה בסיוע הצוות מדהים של בית החולים. אנחנו מבקשים להודות למריה המיילדת, שהייתה מקסימה ומקצועית וכמובן מאחלים לכל בית ישראל שנה טובה ומתוקה", אמרו בני הזוג לובינסקי.

 

תינוקות ראשונים לשנת תשע
התינוקת הראשונה בבית החולים מאיר בכפר סבא

 

התינוקת הראשונה לשנת תשע"ט שנולדה בבית החולים ליולדות "ליס", במרכז הרפואי איכילוב נולדה תינוקת כמה דקות לפני השעה 20:00 בערב, במשקל 3.190 ק״ג, לבני הזוג המאושרים שני ואדיר מידויצקי.

 

תינוקות ראשונים לשנת תשע
הלידה הראשונה ב"ליס" בתל אביב בתשע"ט

 

אנה ועדי סידוריוק ממעלות, פתחו את השנה החדשה עם שמחה גדולה. אנה ילדה אמש את בתם הבכורה במרכז הרפואי לגליל במשקל 2.655 ק״ג. בחצי היממה הראשונה של תשע"ט נולדו במרכז הרפואי לגליל 20 תינוקות, מהם 12 בנים ו-8 בנות. "אנו שמחים ומתרגשים מאוד על לידת הבת הבכורה שלנו בערב ראש בשנה ומברכים את כל ההורים האחרים שנולדו להם תינוקות ביום הראשון של השנה", סיפרו אנה ועדי ההורים הנרגשים.

 

משפחת סידוריוק עם האחות קטרין ביבאר במחלקת יולדות ב'. (צילום: המרכז הרפואי לגליל בנהריה)
משפחת סידוריוק(צילום: המרכז הרפואי לגליל בנהריה)

 

התינוקת הראשון בתשע"ט במרכז הרפואי זיו בצפת נולדה לבני הזוג טל (30) ואביב (32) צביק מקיבוץ מורן. התינוקת הגיחה לאוויר העולם בערב החג בניתוח קיסרי במשקל 3.994 ק"ג. התינוקות החדשה מצטרפת לאחותה הגדולה דיה, שנולדה גם כן בבית החולים זיו והיא ממתינה בהתרגשות בבית הסבתא בקיבוץ מורן, לשובם של אמא ואבא עם אחותה, התינוקת החדשה. "זו המתנה המדהימה ביותר לשנה החדשה שאפשר לקבל", אמרה טל צביק. היולדת הטרייה ומאושרת הוסיפה: "הגענו כבר בבוקר עם צירים לבית החולים, אבל הם היו צירים קלים אז לא היה בטוח שאכן תתרחש לידה באותו היום. לאחר בדיקות והתייעצות רפואית הוחלט ליילד עוד באותו ערב בניתוח קיסרי בגלל המשקל הגבוה של התינוקת".

 

טל ואביב צביק מקיבוץ מורן, עם בתם הטרייה. (צילום: המרכז הרפואי זיו)
חוגגים גם בבית החולים זיו(צילום: המרכז הרפואי זיו)

 

בבית החולים אסותא באשדוד נולדה אמש תינוקת במשקל 3.900 ק"ג לבני הזוג רעות ואלעד אמויאל מקריית גת. "הלידה הייתה לידה טבעית מדהימה, ילדתי במקלחת עם היולדת סלבי שהייתה נפלאה, קשובה ונעימה".

 

תינוקות ראשונים לשנת תשע
מזל טוב למשפחת אמויאל

 

גלי כהן אלון (36) ובעלה טל ילדו אתמול את גפן - בת שלישית במשקל 2,948 ק"ג - אחות לשקד ונוגה בבית החולים וולפסון בחולון. "הלידה עברה מהר מאוד, זכינו בצוות מדהים. הגענו במיוחד מתל אביב עם צירים. מזל שיש שוליים באיילון", סיפרה גלי. "אנחנו מאחלים לבת החדשה חיים מתוקים, מאושרים ומלאים באירועים שמחים ולכל עם ישראל שנה טובה ושמחה".

 

תינוקות ראשונים לשנת תשע
התינוקת הראשונה בוולפסון

 

והיו גם בנים. התינוק הראשון לשנה החדשה במרכז הרפואי אסף הרופא נולד ללינוי ואבי צדוק מראשון לציון. השניים הגיעו ללדת את בנם הבכור עם כניסת החג בשבוע ה-37 . בשעה 20:40 התרחשה הלידה והרך נולד במשקל 2,600 ק"ג בעזרת האחות המיילדת מיטל ווינטרוב פורת. משפחת צדוק היא אמנם הראשונה ללדת בתשע"ט בבית החולים הזה, אך חדר הלידה באסף הרופא רשם עומס רב בכניסת החג, עם עוד 13 לידות נוספות תוך זמן קצר: 8 בנים ו-5 בנות. "אנו מודים לבורא עולם שהכל עבר בשלום ולצוות חדר הלידה של אסף הרופא שסייע לנו לעבור לידה טבעית בדיוק כפי שרציתי", סיפרה לינוי. "זו המתנה הכי יפה ומרגשת שיכולתי לקבל לשנה החדשה ואני מאחלת לכל עם ישראל שנה טובה ומתוקה, עם הרבה בריאות, חיוך אופטימיות ובשורות טובות" הוסיפה בהתרגשות לאחר הלידה".

 

תינוקות ראשונים לשנת תשע
לינוי ואבי צדוק עם בנם

 

ד"ר אופירה אזולאי פרסטר (36) מומחית ברפואה פנימית ובמהלך התמחות ברפואה דחופה במיון סורוקה, ילדה את בתה במשקל 3,810 ק"ג עם כניסת השנה החדשה. בעלה של אופירה, ד״ר חזי פרסטר, בשנה האחרונה להתמחותו באורטופדיה במרכז הרפואי סורוקה. לשניים שני ילדים נוספים, בן 5 וחצי ובת 3 וחצי.

 

תינוקות  (צילום: EPA)
ילדו במגרש הביתי. משפחת פרסטר וצוות חדר הלידה(צילום: EPA)

 

"בילינו בשעות הצהריים יחד עם הילדים בבריכה בעומר ולאופירה התחילו צירים תוך כדי שהייתה במים. הבנו שבארוחת החג כבר לא נהיה ונסענו לסורוקה. הלידה עברה מהר ובקלות וזו הזדמנות להודות לצוות המדהים שיש לנו כאן בסורוקה בחדר הלידה ובמחלקת היולדות״, סיפרו ד"ר אופירה וד"ר חזי.

 

"אופירה וחזי הגיעו בערב חג לחדר לידה לקראת לידתם השלישית. אופירה הייתה בלידה פעילה, הייתה התקדמות מהירה והצירים הופיעו בעוצמה ובדחיפות. אופירה הועברה לחדר לידה ותוך מספר דקות הגיע ד"ר רוסלן המרדים להזרקת אפידורל. החדר התמלא בשמחה, אושר ופליאה על קבלת ביתם הקטנה לעולם. ילדת חג אמיתית", הוסיפה המיילדת לוטה בן גל שיילדה את אופירה.

תינוקות ראשונים לשנת תשע
משפחת קירשבלום בבילינסון

 

גם בבית חולים בילינסון חגגו עם השנה החדשה בחדרי הלידה: ורד ורותם קירשבלום ילדו את בנם, דקות ספורות אחרי כניסת החג. לבני הזוג בת בכורה - אור, שכבר הספיקה לבקר את אחיה הצעיר. "זכיתי ללדת את בני בערב ראש השנה עם כניסת החג ולקבל מתנה עבור כל המשפחה לשנה החדשה ואח לבתנו הבכורה אור המדהימה", סיפרה ורד. "הייתה לידה מרגשת וכל המשפחה מאושרת וחיכתה לרגע הזה".

 

מורן וידידיה צברי מירושלים חובקים במחלקת ביות מלא בהדסה עין כרם את בתם הטרייה - שיר, אחות ליעל בת השנה ותשעה חודשים. "הלידה הייתה מהירה נעימה ורגועה, הגעתי לעין כרם במהירות ותוך שעה היא הייתה בחוץ, כאילו תזמנה את הלידה ליום הראשון בשנה״סיפרה האם הטרייה. ״אני מאחלת לבתי שיהיו לה חיים טובים, שיהיה לה קשר נפלא עם אחותה הבכורה יעל ולעם ישראל שתהיה שנה רגועה".

 

תינוקות ראשונים לשנת תשע
התינוקת הראשונה של תשע"ט בהדסה

 

התינוק הראשון בקפלן רחובות שנת תשע
התינוק הראשון בקפלן(צילום: אופיר לוי, דוברות קפלן)

 

התינוק הראשון שנולד במרכז הרפואי קפלן לשנת תשע"ט, א' בתשרי, בשעה 19:49, הוא בנם של חן לוי (30), בנקאית ביו בנק בפארק המדע ושגיא (32), מנהל מגרש בשלמה רכב חדש, תושבי העיר רחובות. התינוק החדש הוא אח לדן שחגג שנתיים בשבת האחרונה וכך יחגגו ההורים המאושרים שני ימי הולדת בהפרש של יום אחד.

 

חן אמרה כי הלידה היתה קלה יחסית וציינה את הצוות הרפואי הקשוב והמקצועי, ובפרט את מינה המיילדת שהיתה מקסימה ולבבית. "התינוק שלנו הוא מתנה הכי טובה שאפשר לקבל בערב השנה החדשה. הפתיע אותנו שילדנו את התינוק הראשון בחדר לידה קפלן של העיר רחובות לשנה החדשה ואנו מאחלים שיזכה תמיד להיות ראשון בכל מה שיחפוץ בחיים", אמרה חן.

 

שגיא, האבא המאושר, הוסיף: "אנו רוצים לאחל לתושבי רחובות ולכל עם ישראל שיהיו התחלות חדשות השנה ושתהיה שנה טובה יותר מקודמתה".

 

אחיה ראב"ד ומתן צורי השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: המרכז הרפואי לגליל בנהריה, המרכז הרפואי ברזילי
הילדים הראשונים של בתי החולים באשקלון ובנהריה
צילום: המרכז הרפואי לגליל בנהריה, המרכז הרפואי ברזילי
מומלצים