שתף קטע נבחר

חוות טורבינות הרוח הימית הגדולה בעולם החלה לפעול

87 הטורבינות, שגובה כל אחת מהן 195 מטרים, יספקו חשמל ל-600 אלף בתים בבריטניה

 

 

 

עוד הישג ירוק: חוות טורבינות הרוח הגדולה בעולם הממוקמת בים החלה לפעול לפני כמה ימים, בצפון מערב אנגליה סמוך לחופי בלקפול. חוות הטורבינות נבנתה על-ידי חברת האנרגיה הדנית Orsted.

 

חוות הטורבינות אמורה לייצר 659 מגה-וואט, כמות שאמרוה להספיק ל-600 אלף בתים ברחבי בריטניה. מדובר בחווה שבה 87 טורבינות רוח שיוצרו על-ידי חברת סימנס והן הוצבו בשטח של 145 קמ"ר. גובהן של עשרות טורבינות הרוח הוא 195 מטרים.  

 

חוות הרוח הגדולה בעולם, הממוקמת בבריטניה ()
חוות הרוח הגדולה בעולם, הממוקמת בבריטניה

 

מת'יו רייט, מנכ"ל הסניף הבריטי של חברת Orsted התייחס לשימוש בחוות טורבינות רוח בבריטניה:  "ההצלחה של חוות טורבינות הרוח בבריטניה נובעת משילוב של רוחות חזקות ומים רדודים בים הצפוני ובים האירי. זאת, בנוסף לתמיכה של הממשלה".

 

הוא שיבח את הממשל בלונדון: "בעשר השנים האחרונות הממשלות, מכל גווני הקשת הפוליטית, תמכו באנרגיות מתחדשות ובהקמת חוות טורבינות רוח בים בבריטניה. הדבר הוביל לתעשייה משגשגת".

 

מנתוני המועצה העולמית לאנרגיית רוח עולה כי בריטניה היא מובילה בתחום.36% מייצור החשמל בחוות טורבינות רוח הממוקמות בים ברחבי העולם - נעשה בבריטניה.

 

עד כה החזיקה חוות הטורבינות London Array, הממוקמת 11 ק"מ מחופי מחוז קנט בבריטניה, בשיא החווה הגדולה בעולם. החווה שהחלה לפעול בשנת 2014 מייצרת 630 מגה-וואט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים