שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  וודוורד: "טראמפ מסכן הביטחון הלאומי"; הנשיא: "הוא שקרן"
  העיתונאי בוב וודוורד, שכתב את הספר על ממשל טראמפ, אמר בראיון ל-NBC כי ההכחשות של בכירי הממשל על הדברים בספר "הן בבחינת הצהרות פוליטיות לשמירה על תפקידם". טראמפ זעם וצייץ: "וודוורד הוא שקרן, שפועל לפני בחירות אמצע הקדנציה"

   

  בוב וודוורד ודונלד טראמפ (צילום: MCT, AFP)
  בוב וודוורד ודונלד טראמפ(צילום: MCT, AFP)

   

  נשיא ארצות-הברית דונלד טראמפ תקף אחר-הצהריים (יום ב') בחריפות את זוכה פרס פוליצר ואחד מחושפי "פרשת ווטרגייט", בוב וודוורד, שכתב את הספר "פחד" על ממשל טראמפ - שבו מצוטטים בכירים בממשל בעילום שם. "מדובר במקורות שנחשבים לאנונימיים פה, למה שנבטח בך?" צייץ הנשיא האמריקני. "מזכיר ההגנה מאטיס והגנרל קלי טוענים כי מדובר בשקר. בוב וודוורד הוא שקרן, שפועל לפני בחירות אמצע הקדנציה".

   

  הציוץ של טראמפ הגיע לאחר ראיון שהעניק וודוורד ל-NBC. העיתונאי הוותיק התייחס להכחשותיהם של ראש סגל הבית הלבן ג'ון קלי ומזכיר ההגנה ג'ים מאטיס, המצוטטים בספרו ומתבטאים בגנות הנשיא טראמפ. "הם לא אומרים את האמת. הכחשותיהם הן בבחינת הצהרות פוליטיות לשמירה על תפקידם". הסופר טען כי לעיתים קרובות מקורות נוטים לספר לו משהו ולהכחיש זאת לאחר פרסום". הוא הוסיף: "טראמפ מסכן את הביטחון הלאומי".

   

   
  וודוורד התייחס בראיון לאירוע שבמהלכו תהה טראמפ על הצורך שבנוכחות צבאית אמריקנית בחצי האי הקוריאני. מזכיר ההגנה ג'יימס מאטיס הסביר לו כי מדובר בצעד הגנתי שמטרתו למנוע מלחמת עולם שלישית. "הרעיון שמזכיר ההגנה צריך להסביר לנשיא ארצות הברית שמטרת הפעולה היא למנוע את האסון האולטימטיבי, ואם לא נשמור על התוכניות הללו - נאלץ לפנות לאופציה גרעינית", מוסיף וודוורד. 

   

  הספר "פחד" (Fear), שיראה אור בקרוב, מצייר דיוקן של נשיאותו של טראמפ על בסיס ריאיונות עומק שהעיתונאי קיים עם גורמי ממשל רשמיים. בספרו הוא אינו חושף מי היו מקורותיו. הוא מתאר בספרו ממשל שמתנהל "כאילו הוא מבצע הפיכה" או "נמצא בהתמוטטות עצבים", עם עוזרים בכירים שנוהגים "לגנוב" מסמכים רשמיים משולחנו של הנשיא כדי שהוא לא יראה אותם ולא יחתום עליהם. ב"וושינגטון פוסט" נכתב כי וודוורד ביקש לראיין גם את טראמפ עצמו כחלק מהכנת הספר, אך נענה בשלילה.

   

  בוב וודוורד ספר פחד Fear דונלד טראמפ (צילום: AP)
  הספר FEAR(צילום: AP)

   

  חלק נכבד מהספר בן 448 העמודים עוסק ב"זעם ובפחד" של הנשיא האמריקני נוכח חקירת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות. על פי הספר, לאחר מינויו של התובע המיוחד מולר, טראמפ רתח ואמר: "כולם מחפשים אותי".

   

  בין היתר נכתב בספר כי לאחר המתקפה הכימית קרא טראמפ למזכיר ההגנה ג'יימס מאטיס ואמר כי הוא רוצה לחסל את אסד. "בוא נהרוג אותו. בוא ניכנס לשם, ונהרוג הרבה מהם", אמר הנשיא. מאטיס, נכתב בספר, אמר לנשיא שהוא מטפל בזה, אבל אחרי שהוא ניתק את השיחה הוא אמר לאחד מעוזריו הבכירים: "אנחנו לא הולכים לטפל בשום דבר מזה. אנחנו נהיה הרבה יותר שקולים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים