שתף קטע נבחר

מעדה כשירדה מרכב. שופטת: זו תאונת דרכים

האישה פגעה באבן ונפצעה בברכה ביציאה מן המכונית. בית המשפט קבע שחברת "אליהו" שביטחה את המכונית תפצה אותה בכ-60 אלף שקל

בית משפט השלום בעכו קיבל לאחרונה תביעת פיצויים שהגישה אישה בת 63 שנפלה ונפצעה בירידה מרכב: השופטת אביגיל זכריה קבעה כי האירוע, שהותיר את התובעת עם 10% נכות, מהווה תאונת דרכים ולכן חברת הביטוח "אליהו" תפצה אותה בכ-60 אלף שקל.

 

התביעה הוגשה במאי 2013 ובה נטען שהאירוע התרחש באחד מערבי יוני 2008. האישה ירדה מהמכונית שהייתה נהוגה על ידי בעלה באזור שבוצעו בו עבירות בנייה. היא נתקלה באבן, נפלה ונזקקה לטיפול רפואי בשל נפיחות בברך ובקרסול ובגין כאבים חזקים שמהם היא סובלת עד היום, לצד הגבלה בתנועה.

 

לשיטתה, התאונה אירעה כתוצאה מהשימוש ברכב ולכן מדובר בתאונת דרכים, כך ש"אליהו", שביטחה את המכונית, צריכה לפצות אותה על הנזקים שנגרמו לה.

 

חברת הביטוח טענה מנגד שמעיון בתיק הביטוח הלאומי של התובעת ניתן לראות כי היא כבר בעלת נכות כללית בשיעור של 90% המזכה אותה בקצבה חודשית. על פי הרישומים, היא סובלת מבעיות לב, חולשה כללית, אי ספיקת כליות חמורה ומועמדת להשתלת כליה.

 

לכן, נטען כי גם אם נפגעה באירוע, אין לכך השפעה תפקודית עבורה, שכן היא הייתה מוגבלת בתפקוד ללא קשר לתאונה.

 

אף שהעידה לבדה, השופטת אביגיל זכריה שוכנעה שהתובעת נפגעה בנסיבות המהוות תאונת דרכים, לנוכח מסמכים רפואיים מזמן אמת שצורפו לתביעה ותמכו בעדותה.

 

השופטת מינתה את מנהל היחידה לאורתופדיית ברך ברמב"ם למומחה מטעם בית המשפט, על מנת שיעריך את הנכות שנותרה לתובעת מהתאונה. הוא קבע כי בשל השפעה קלה על כושר התנועה, נותרה לה נכות אורתופדית קבועה בשיעור של 10%. הוא הוסיף שהתובעת לא סבלה מתחלואה בברך לפני התאונה, וכי הנזק נגרם בשל חבלה משמעותית בתאונה – שכללה קרע של הרצועה.

 

השופטת זכריה קיבלה את חוות דעתו של המומחה ופסקה כי נכותה התפקודית של התובעת בעקבות התאונה – המשמשת לחישוב הפיצויים – עומדת גם היא על 10%.

 

לאחר שבחנה את כלל הנזקים שנגרמו לתובעת, כולל הפסדי השתכרות, עזרת צד שלישי, כאב וסבל והוצאות רפואיות, קבעה השופטת שביטוח "אליהו" ישלם לנתבעת פיצוי של 60,517 שקל עבור נזקיה, בתוספת שכר טרחת עו"ד בסך 7,867 שקל והוצאות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה: ShutterStock
אילוסטרציה
אילוסטרציה: ShutterStock
אלי סיידוב
עו"ד פזית ונדל
אלי סיידוב
מומלצים