שתף קטע נבחר

נגד חוק הלאום: טיבי וזחאלקה בליגה הערבית

נמשך הקמפיין בחו"ל של הרשימה המשותפת נגד החוק שאושר בכנסת: אחרי הפגישה של היו"ר עודה עם שרת החוץ האירופית נועדו שני הח"כים עם מזכ"ל הליגה הערבית בקהיר. "זה חוק גזעני ששואב את כוחו מההזיות של טראמפ", אמרו

 

הרשימה המשותפת בפגישה בקהיר ()
טיבי וזחאלקה עם מזכ"ל הליגה הערבית

הרשימה המשותפת ממשיכה לפעול בחו"ל נגד חוק הלאום : אחרי הסערה שעוררה פגישתם של חברי כנסת מהרשימה הערבית המשותפת עם שרת החוץ של האיחוד האירופי ועם שר החוץ של לוקסמבורג, הבוקר (ג') נועדו בקהיר חברי הכנסת אחמד טיבי וג'מאל זאחלקה בקהיר עם מזכ"ל הליגה הערבית אחמד אבו אל-רייט, כחלק מהמסע של הסיעה כולה נגד החוק החדש הקובע כי ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי ומגדיר את העברית כשפה רשמית ואת הערבית כשפה בעלת מעמד מיוחד.

 

על פי הנוכחים אבו אל-רייט הזדהה עם המסרים שהשמיעו באוזניו חברי הכנסת הערבים וכינה את החוק גזעני. הוא הוסיף כי בעבר ישראל הציגה את עצמה כמדינה דמוקרטית, אולם כעת ראש הממשלה בנימין נתניהו מציג אותה באמצעות חוק יסוד זה כמדינה גזענית המחוקקת חוקי אפרטהייד.

הליגה הערבית בכינוס בקהיר (צילום: EPA)
כינוס הליגה הערבית בקהיר(צילום: EPA)

 

בתום הפגישה אמרו חברי הכנסת טיבי וזחאלקה: "חוק הלאום הוא חוק גזעני שיוצר שני סוגי אזרחים ושואב את הכח שלו מההזיות של טראמפ. באנו לכאן להסביר את השלכות החוק על הציבור הערבי ועל הסכסוך הלאומי כחלק ממסע ההסברה בעולם. החוק הזה יוצר אפליה בוטה בין כלל האזרחים ומבטל את האפשרות לשתי מדינות". במהלך היום צפויים טיבי וזחאלקה להשתתף לראשונה בישיבת שרי החוץ הערביים בקהיר.

 

בשבוע שעבר נועד בבריסל יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, עם שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני, ודן עמה בחוק שאושר בכנסת בחודש יולי האחרון. בנוסף, באותו יום נפגשו בלוקסמבורג טיבי, זחאלקה וחברי כנסת נוספים עם שר החוץ המקומי ז'אן אסלבורן. הם דרשו סיוע אירופי לערביי ישראל, לרבות בכל הקשור לנושא הסטודנטים והיישובים הלא מוכרים בנגב. שגרירות ישראל בבריסל פנתה למשרד החוץ בלוקסמבורג וניסתה להביא לביטול הפגישה, אולם ניסיון זה לא צלח.

 

במהלך כינוס הליגה הערבית היום גינה המזכ"ל אבו אל-רייט את החלטת ארצות הברית לסגור את משרדי אש"ף בוושינגטון וכינה את הגישה האמריקנית לסכסוך הישראלי-פלסטינית "מוטה". לדבריו, "מאז ההכרה בירושלים כבירת ישראל בדצמבר האחרון, גישת הממשל האמריקני הנוכחי מוטה לחלוטין ותומכת באג'נדה הישראלית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טיבי וזחאלקה עם מזכ"ל הליגה הערבית
מומלצים