שתף קטע נבחר

ישראלי שנלחם במורדים פרו-רוסים נמצא מת בקייב: "זה רצח"

בר בונן, קצין צה"ל לשעבר שהתנדב ללגיון הגיאורגי שנלחם לצד הצבא האוקראיני נגד מורדים פרו-רוסים, נמצא מת בדירה בקייב. המשטרה מסרה כי מדובר בהתאבדות, אך חבריו לנשק מאמינים כי נרצח

 

בר בונן אזרח ישראלי נמצא מת בדירה בקייב  ()
בר בונן. נמצא מת בקייב

 

בר בונן, ישראלי בן 36 שהתנדב להילחם לצד הצבא האוקראיני נגד המורדים הפרו-רוסים - נמצא מת בדירה בקייב, אוקראינה. לפי הגרסה הרשמית של המשטרה באוקראינה, בונן התאבד; הוא נמצא עם פצע ירי בראשו ובסמוך לגופתו נמצא אקדח 9 מ"מ. עם זאת, מפקד הכוח הלוחם שאליו התנדב בונן, הלגיון הגיאורגי, לא מאמין שמדובר בהתאבדות - וסבור שנרצח.

 

"אנו מצטערים מאוד על אובדן של חבר ואדם בעל דעות דומות", כתב מפקד הלגיון הגיאורגי, ממוק ממולשווילי, בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו. "אנו מקווים שהחקירה תהיה אובייקטיבית, כי בר לא היה אדם שיהרוג את עצמו. יש עובדות רבות שאינן תואמות את גרסת החקירה, ואנו מקווים שהצדק ייצא לאור". ממולשווילי סיפר שבר סייע לגדוד בהתנדבות. חבריו ללגיון אומרים כי "קשה להאמין שבר התאבד. הוא אהב את החיים".

 

בר בונן אזרח ישראלי נמצא מת בדירה בקייב  ()

בר בונן אזרח ישראלי נמצא מת בדירה בקייב  ()

המשטרה באוקראינה מסרה כי היא ממשיכה בחקירת המקרה, וציינה כי סיבת המוות הסופית תיקבע על פי תוצאות החקירה.

 

בונן הציג את עצמו בחשבון הפייסבוק שלו כיועץ צבאי באוקראינה וכמייסד חברת תיירות באוקראינה. בחשבון שלו נכתב כי הוא שירת כקצין בצה"ל וכבלש במשטרת ישראל, שעבד בעבר בחברות סייבר בישראל ובחו"ל, וכן בעיריית רמת גן. נכתב כי בנון למד אסטרטגיה צבאית באוניברסיטה הפתוחה.


לפני שנמצא מת, פרסם בונן פוסט בפייסבוק שנראה כמו מכתב פרידה.

בר בונן אזרח ישראלי נמצא מת בדירה בקייב  ()

"אני נשמה שבורה", כתב בפוסט. "לא פתחתי את זה בפני רובכם. אני לא יכול יותר לשאת בכאב הפנימי הזה. אני רק רוצה להגיד שלום לכל האנשים

שהיה לי הכבוד להכיר ולהיות קרוב אליהם בחיים. אני רוצה גם לבקש סליחה מאלה שפגעתי בהם או שנפגעו מהמעשים שלי. בבקשה תזכרו אותי כאדם טוב שעשה הרבה ובעיקר מעשים טובים בחיים".

 

בונן העלה לפייסבוק תמונות שלו במדי לוחם קומנדו, ועל זרועו חתיכת בד בצורת דגל ישראל. הוא התנדב כאמור ללגיון הגיאורגי שנלחם יחד עם הצבא האוקראיני במורדים הפרו-רוסים, הנתמכים על ידי רוסיה, באזור דונבאס. באזור זה פרצה מלחמת האזרחים באוקראינה ושם הכריזו המורדים על עצמאות במחוזות דונייצק ולוגנסט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בר בונן. נמצא מת בדירה בקייב
מומלצים