שתף קטע נבחר

המטפלים הזרים לא מורשים לשחות עם הקשישים: "מריח כמו גזענות"

קשישים שמתגוררים בדיור מוגן "עד 120" בתל אביב מתלוננים: נאסר על העובדים הזרים להיכנס איתנו לבריכה. אחד העובדים: "מותר לנו להמתין מחוץ לבריכה עם חלוק". "עד 120" בתגובה: "הדיירים נזקקים להשגחה מקצועית בבריכה וזוכים לליווי של אנשי צוות ייעודיים"

בריכת השחייה בדיור מוגן
"מריח כמו גזענות". בריכת השחייה בבית האבות "עד 120"

"ההחלטה הזו מריחה כמו גזענות " – כך מגדירים בני משפחתו של קשיש שמתגורר בבית דיור מוגן "עד 120" בתל אביב את האיסור שהטילה ההנהלה על כניסת המטפלים הזרים לבריכה.

 

"אבא שלי הוא אדם מבוגר שחצה את גיל 80", סיפר בנו של הקשיש, "הוא מתגורר מזה מספר שנים ב'עד 120' ברמת החייל ובשנים האחרונות הוא נעזר בעובד זר לאחר שנחבל. כחלק מהתנאים, יש בדיור המוגן בריכת שחייה שעומדת לרשות הדיירים. בנוסף, אנחנו משלמים תשלום נוסף עבור טיפולים במים לאבא שלי. במסגרת הטיפולים האלה, יש מטפל ייעודי שנכנס עם אותם קשישים למים ועוזר להם לבצע את התרגילים שאמורים לסייע להם בהחלמה ולחזק אותם".

 

אבל לתדהמת הבן, על העובדים הזרים שמטפלים בקשישים נאסרה הכניסה לבריכה, גם בזמן השיעורים וגם בשעות הפנאי, למרות שגם הם מתגוררים במקום. "הוסבר לכל העובדים הזרים שאסור להם להיכנס פנימה לתוך המים והם צריכים לחכות לקשישים מחוץ לבריכה", הוא המשיך וסיפר. "זה לא רק המטפל של אבא שלי, אלא כל המטפלים הזרים. על אף שהמטפלים הסבירו למנהלי המקום שהם צריכים לעזור לקשישים ולתמוך בהם גם בתוך המים, הם נתקלו בסירוב".

בית האבות "עד 120" ברמת החייל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
בית האבות "עד 120" ברמת החייל(צילום: עידו ארז)

הבן הדגיש: "אנחנו משלמים כסף על המגורים של העובד הזר, הבריכה היא חלק מהתנאים שזכאים לקבל הדיירים, ולכן לא ברור מדוע לא מאפשרים דווקא לעובדים הזרים להיכנס פנימה. התוצאה היא שאבא שלי לא יכול להשתכשך במים או לשחות מפני שהמטפל לא יכול להיכנס איתו ולתמוך בו. אני לא יודע אם זו החלטה של ההנהלה של המקום או בקשה של הדיירים. כך או אחרת זה הזוי, מזעזע ובלתי סביר בהחלט. אין שום הסבר שיכול להניח את הדעת מדוע המטפל הזר לא יכול להיכנס לבריכה. הוא לא מצורע, וחייבים להפסיק את המדיניות הזו".

 

עובד זר שמטפל בקשיש ב"עד 120" ברמת החייל אישר את הדברים: "אמרו לנו שאנחנו רק יכולים לעמוד מחוץ לבריכה, להמתין עם החלוק ולעזור לקשישים שלנו כשהם יוצאים, אבל לא להיכנס למים. אני לא יודע מה הסיבה, אבל אף אחד מאיתנו לא שאל למה. אנחנו לא רוצים צרות ועושים מה שאומרים לנו".

 

מבית "עד 120" בתל אביב נמסר בתגובה: "החברה מכבדת ומעריכה את המטפלים המסייעים לדיירים ועושים עבודתם קודש. המטפלים מלווים את הדיירים ביחידת הדיור ובכל השטחים הציבוריים הכלולים בבית. אשר לבריכת השחייה, הואיל והדיירים המלווים במטפלים מתקשים בתנועה ונזקקים, לפיכך, להשגחה קפדנית ומקצועית, עד 120 מאפשרת להם שימוש בבריכה בליווי של אנשי צוות ייעודיים, בעלי הכשרה והסמכה מתאימה, למען שמירה על שלומם וביטחונם של דייריה בצורה מיטבית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים