שתף קטע נבחר

אישה נוספת נגד יועצו של נתניהו: "גם אני הותקפתי"

לאחר שצעירה שמתמודדת בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית טענה כי דיוויד קיז, אחד מיועציו של ראש הממשלה לתקשורת זרה, תקף אותה - צייצה עיתונאית אמריקנית טענות דומות: "נתקלתי בטורף". קיז: "האשמות שקריות"

שיינדי רייס  ()
"לא הפסיק לדחוף את עצמו אליי". שיינדי רייס
הטענות שהשמיעה צעירה נגד יועצו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מקבלות משנה תוקף: הלילה (ד') צייצה אישה נוספת, עיתונאית ה"וול סטריט ג'ורנל" שיינדי רייס, כי נתקלה בהתנהגות בלתי נאותה שלו. "היה לי מפגש נוראי עם דיוויד קיז, אני מאמינה לה במאה אחוז", כתבה, בהתייחס לפרסומיה של ג'וליה סלזאר (27) שמתמודדת בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית. בהמשך הוסיפה רייס: "לאיש לא היה שום מושג לגבי המילה 'לא'. לא משנה כמה פעמים אמרתי לא, הוא לא הפסיק לדחוף את עצמו אליי. הצלחתי לחלץ את עצמי במהירות, זה היה רגע קצר מאוד ולא נוח, אבל ידעתי כשהלכתי משם שנתקלתי בטורף". 

 

 

סלזאר האשימה את קיז, יועצו של נתניהו לתקשורת זרה בתקיפה מינית לפני כמה שנים. היא הסבירה בציוץ כי החליטה לחשוף את המקרה במטרה להקדים כתבה הנוגעת לקשריה עם קיז: "הכתבה היא ניסיון להטיל ספק בנוגע להאשמות שלי ושל נשים אחרות נגד קיז. דיברתי עם עיתונאים אחרים שחוקרים את ההאשמות נגד קיז, אבל מעולם לא פרסמתי זאת עד עכשיו. יש סיבה שנשים לא חושפות חוויות טראומטיות - עקב תגובות מרושעות שבאות בעקבות זאת. אני מאמינה מאוד שאסור לחשוף ניצולות תקיפה מינית, ועצוב לי על ההשפעה שתהיה לכתבה שתפורסם על נשים אחרות".


ג'וליה סלזאר ג'וליה סלזאר (צילום: AP )
ג'וליה סלזאר, דיוויד קיז(צילום: AP )
 

ב"דיילי ניוז" נכתב כי הקמפיין של סלזאר כלל סדרת טענות מפוקפקות. לאחרונה היא נאלצה להתגונן מול טענות לפיהן לא גדלה במשפחה ענייה, כפי שאמרה בעבר. גם אחיה של סלזאר, שגדלה בפלורידה למשפחת מהגרים, אמר שלא דייקה בנושא. 

 

קיז, בן 34, אמר בתגובה כי "ההאשמות השקריות נאמרו על ידי אחת שבעבר הוכח שהונתה בנוגע לחייה. זו עוד דוגמה להולכת שולל". לפני שנתיים פרסמה סלזאר בפייסבוק את המקרה, אבל כעבור זמן קצר מחקה את הפוסט וסגרה את הפרופילים שלה בפייסבוק ובטוויטר. קיז הודה אז כי בין השניים מפגש מיני, אולם התעקש כי הדברים קרו בהסכמה מלאה. 

 

בהמשך לציוצים הסבירה סלזאר במגזין הנשים האמריקני "Jezebel" מדוע חשפה את הנושא כעת. "ראשית, מעולם לא רציתי לדבר על כך בפומבי. יש עיתונאים שדיברתי איתם הרבה על הרקע, אבל מעולם לא רציתי שתשומת הלב תופנה לכך. לקשור את זה לכל דבר אחר בחיים שלי, או לנסות להפוך את התקיפה המינית לחזות הכל - זה באמת ציני ומזעזע".

 

לפני שנתיים כתבה: "שתקתי במשך כמעט שלוש שנים, אבל נראה שעכשיו זה הזמן לדבר", ואולם לאחר מכן מחקה את הפוסט. "הדובר החדש של ראש ממשלת ישראל הוא אדם שתקף אותי מינית, ואני כאן כדי לספר זאת בגוף ראשון". לדבריה, הקשר עם קיז החל בעקבות מאמר שכתבה בעניין מדיניות ישראל. קיז, שניהל באותה תקופה ארגון לזכויות אדם, ביקש לפגוש אותה על מנת לשוחח על המאמר בבית־קפה בניו יורק, וכשהמקום נסגר הציע שיעברו לדירתו. 

 

"היינו באמצע ויכוח פוליטי ידידותי, והסכמתי להגיע להגיע אליו לדירה במרכז ניו יורק. זה נראה לי תמים לחלוטין, אבל מהרגע שנשארנו לבד לא עניינו אותו עוד הדיבורים על פוליטיקה. הוא ניסה להכריח אותי לעשות דברים שלא רציתי לעשות. התנגדתי, אמרתי לו בפירוש 'לא' לפחות תריסר פעמים. באמת לא התעניינתי בכל קשר פיזי עם הבחור הזה. לאחר שהתנגדתי להישאר בדירתו, הוא כפה את עצמו עליי באופן פיזי - ורק לאחר שנעניתי לו הוא איפשר לי לעזוב את הדירה. 

 

"אני זוכרת שנכנסתי למעלית בוכה, וירדתי לפני קומת הקרקע כדי שאוכל לנגב את הפנים שלי עם מטפחת על מנת שהדורמן לא יראה אותי עוזבת את הבניין בדמעות כל כך מאוחר בלילה". 

 

לפני שמונה לתפקיד עבר קיז בהצלחה בדיקת פוליגרף שבה נשאל בין היתר אם פגע בנשים. מקורבים ליועץ בחרו לפני שנתיים להדוף את ההאשמות באמצעות מתקפה נגדית אישית, וטענו כי מדובר ב"חיסול פוליטי" של צעירה המוכרת כפעילה בארגון ה-BDS. הם אף ציינו שהיא סורבה בעבר כניסה לישראל לאחר שנעצרה בהפגנה נגד המדינה. "מדובר בצעירה אנטי ציונית", אמרו מקורבים לקיז. "יש פה מניע ברור של נקמה פוליטית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים