שתף קטע נבחר

עפולה: "מוות לערבים" על דלת ביתו של ערבי ששירת בצה"ל

ש', ערבי ישראלי ששירת בגבעתי, נחרד לגלות שהכתובת "מוות לערבים" רוססה על דלת ביתו בעפולה. אבל הוא לא נרתע: "אדם ששירת בצה"ל ונלחם ב'צוק איתן' לא יעשה חשבון לאנשי תג מחיר"

הכתובת שרוססה על הדלת (באדיבות בעל הדירה )
"בחיים לא האמנתי שזה יקרה". הכתובת שרוססה על הדלת(באדיבות בעל הדירה )

במשך שלוש שנים הוא שירת כלוחם שווה בין שווים בגזרות הכי חמות, אבל דווקא בביתו הוא ומשפחתו נמצאים תחת איום: ביום ראשון בלילה רוססה הכתובת "מוות לערבים" על דלת ביתו של ש', ערבי ישראלי בן 25 ששירת בחטיבת גבעתי ושעבר באחרונה להתגורר בשכונת גבעת המורה בעפולה.

 

"חזרתי הביתה בשעה 23:00 בערך וגיליתי את הכתובת על דלת הבית", הוא סיפר. "ציירו לי עם צבע אדום על הדלת. זה הדבר האחרון שחשבתי שיקרה לי, בחיים לא האמנתי שזה יכול לקרות".

 

ש' נולד וגדל באחד הכפרים בגליל, ובגיל 18 הוא החליט להתגייס לצה"ל ולתרום לביטחון המדינה. אחרי שעבר את כל המיונים ואת המסלול המפרך הוא שירת כלוחם בגבעתי ואף נלחם במבצע צוק איתן. לאחר שחרורו מצה"ל הוא עבד בין היתר כמאבטח, ולפני כחמישה חודשים עבר לגור בעפולה עם אשתו וילדיו. לדבריו, מאז ועד השבוע הוא לא נתקל כלל בביטויים גזעניים, עד שהכתובת המאיימת והמקוממת רוססה על הדלת.

 

"זה עשה לי שחור בעיניים, זו בושה וחרפה, זה או תג מחיר או ילדים", אמר אתמול ש' והדגיש: "המעשה הזה לא יגרום לי לשנות את דעתי. אני לא מפחד ואני אמשיך לגור בעפולה בלי שום התלבטות. לא פגעתי באף אחד ואף אחד לא יפגע בי. אדם ששירת בצה"ל שלוש שנים ונלחם בצוק איתן לא יעשה חשבון לאף אחד מאנשי תג מחיר". מהמשטרה נמסר כי נפתחה חקירה, שבמסגרתה הגיעו חוקרים לדירה של ש' ואספו ראיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות בעל הדירה
הכתובת על הדלת
באדיבות בעל הדירה
מומלצים