שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ליגת מירוצי פיז'ו - תוצאות האירוע השני

  מסלול המירוץ בערד אירח את ליגת מירוצי פיז'ו 208 למופע אקשן מוטורי צמוד ומותח. האירוע הבא - לקראת סוף חודש ספטמבר

  יום מרוצים נוסף התקיים בליגת פיז'ו 208 בסוף השבוע החולף, עם שבעה נהגים שעשו טבילת אש ראשונה באליפות והצטרפו לשבעה שכבר לקחו בה חלק לפני מספר שבועות. יש להזכיר כי מתחרי הליגה משובצים בשלוש קבוצות שונות, עם שבעה נהגים בכל אחת שמקיימת אירוע "פנימי" אחד בכל פעם.

   

  אליפות פיז'ו 208 (רונן טופלברג)
  שלומי בקיש לפני תם טל(רונן טופלברג)

   

  באימון הראשון מתוך השלושה שהוקצבו למתחרים קבע שלומי בקיש את הזמן הטוב ביותר עם 1:00.908 דקות להקפת המסלול שאורכו כ-1,300 מטרים. תם טל קבע את הזמן השני בטיבו בפער של פחות משלוש עשיריות השניה. גם במקצי האימונים השני והשלישי נשמר סדר הזמנים, כאשר השניים מהירים מכולם מקצצים בקביעות בזמן ההקפה עם פער של כמה עשיריות ביניהם. במקצה החימום שנערך לפני מקצה קביעת הזמנים ירד בקיש לראשונה מדקה, עם 59.864 שניות, שוב בפער קטן מטל.

   

  אליפות פיז'ו 208 (רונן טופלברג)
  אלן סדובניק - מקום שלישי ושישי(רונן טופלברג)

   

  הסדר נשמר גם במקצה הדירוג והשבעה זינקו עם בקיש בעמדה הבכירה לפני טל, במקום השלישי אלן סדובניק לפני דורון שניידר, נחמה בוגין, תומר הורושובסקי

  ורומן פישמן. בקיש שמר על הובלת חבורת החוד עם טל וסדובניק. לאחר מספר הקפות התנתקו השניים הראשונים וניהלו קרב מעניין עד הסיום. בקיש סיים את 12 ההקפות בזמן של 11:57.886, כשהוא מקדים בכשנייה וחצי את טל ובכמעט 7 שניות את סדובניק. שניידר, פישמן, הורושובסקי ובוגין סיימו הרחק מאחור.

   

  לפי חוקי האליפות, הרביעייה הראשונה במירוץ השני מוזנקת בסדר הפוך לתוצאות המירוץ הראשון, ולכן על העמדה הבכירה התייצב שניידר, לפני סדובניק, טל ובקיש. בוגין, פישמן והורושובסקי זינקו מהמקומות האחרונים. שיטה זו של הזנקה מבטיחה אקשן שכן הנהגים המהירים ביותר נאלצים לעקוף איטיים מהם.

   

  שניידר זינק היטב ושמר על ההובלה, אך בהקפה השניה עקף טל את סדובניק, והקפה אחר כך גם את שניידר ועבר להוביל. שניידר, סדובניק ובקיש ניהלו קרב על המקום השני בסיומו בקיש פגע בסדובניק ושלח אותו לסיים במקום השישי בלבד בעוד הוא מסיים שני. אלא שמנהלי המירוץ החליטו להענישו על המהלך והורידו אותו למקום השלישי, ובכך סיים שניידר שני. טל חצה ראשון את קו הסיום אחרי 12:07.143, כשהוא מקדים את שניידר בכ-10 שניות.

   

  שיטת המירוץ והמכונית: כל סוף השבוע - ויש עוד שבעה כאלה, כולל אירוע הגמר - נפתח במקצי אימון להיכרות עם המסלול והרכב המצוות לכל נהג. בסיומו מוזנק מקצה דירוג לפיו נקבע סדר ההזנקה. לאחר מקצה חימום מוזנקים שני מקצים באורך 20 דקות כל אחד. למקצה השני מזנקים הנהגים בסדר הפוך לתוצאות המקצה הראשון - רביעי מוזנק ראשון, שלישי יוזנק שני וכן הלאה.

   

  מכוניות המירוץ המשתתפות באליפות הן פיז'ו 208 עם מנוע 1.6 ליטר (140 כ"ס), תיבת חמישה הילוכים ידנית ומשקל יבש של כ-960-970 ק"ג. המכוניות מיועדות למירוצים ויש בהן שני מושבי מירוץ בלבד, מערכת תצוגת נתונים למירוצים במקום לוח מחוונים, הגה מרוץ, חלונות צד מפוליקרבונט, כלוב בטיחות, מערכות חשמל מותאמות, מרכב מחוזק, מיגון תחתון ועוד.

   

  מועדי המרוצים הבאים:

  • 28-29.9 פצאל
  • 5-6.10 ערד 
  • 19-20.10 פצאל
  • 2-3.11 פצאל 
  • 18-17.11 פצאל 
  • 30.11-1.12 ערד
  • גמר: 14-15.12 ערד

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים