שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   30% מחשבונות העו"ש בעלי פוטנציאל להוזלת עמלות
   על פי דוח העמלות החצי שנתי שפרסם הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל, ביותר מ-2 מיליון חשבונות בבנקים קיים פוטנציאל לחיסכון בעמלות העו"ש, אם יסווגו אותם בתוכנית המסלולים

   מה סכום עמלות העו"ש שאתם משלמים לבנק? דוח העמלות החצי שנתי שפרסם היום (ד') הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל מעלה כי ב-30% מחשבונות העו"ש בבנקים קיים פוטציאל להוזלת העמלות.

    

    

   מדובר ביותר מ-2 מיליון חשבונות עו"ש אותם ניתן לסווג בתוכנית המסלולים המציעה סל עמלות במחיר מוזל, ובכך להוזיל את עמלות העו"ש המושלמות.

    

   כספומט של בנק לאומי (צילום: מתוך הסרטון)

   נזכיר כי מאפריל 2014 הבנקים מחויבים להציע ללקוחותיהם את שירות המסלולים (בסיסי ומורחב) בחשבון העו"ש, שמשמעו תשלום סכום חודשי קבוע עבור ביצוע מספר פעולות מוגדר מראש (פעולה על ידי פקיד ופעולה בערוץ ישיר). ההצטרפות לשירות המסלולים היא קלה ופשוטה ומתאפשרת אצל הפקיד בסניף וגם באמצעים ישירים.

    

   כך לדוגמה, מסלול עמלות בסיסי כולל עד 10 פעולות בערוץ ישיר ועד פעולה אחת על ידי פקיד בחודש, ומחירו מפוקח ואינו יכול לעלות על 10 שקל לחודש.

    

   מצטרפים למסלולי העמלות
   מצטרפים למסלולי העמלות

   מסלול עמלות מורחב כולל עד 50 פעולות בערוץ ישיר ועד 10 פעולות באמצעות פקיד, והוא נע בין 20 שקל ל- 30 שקל בבנקים השונים. מסלול זה עשוי להתאים לעסקים קטנים ולמשקי בית המבצעים כמות גדולה יחסית של פעולות.

    

   במסלול המורחב, החיסכון ללקוח יכול להגיע למאות שקלים בשנה. כך למשל, עסק קטן טיפוסי שמבצע כל חודש 38 פעולות בערוץ ישיר (25 הפקדות מזומן, 4 זיכויים מחברת הסליקה, 4 הפקדות צ'קים, 5 תשלומים לספקים) ישלם בממוצע 64 שקל מידי חודש. לעומת זאת, אם יצטרף לתכנית המסלול המורחב ישלם כ-24 שקל בלבד – חיסכון של 480 שקל בשנה.

    

    

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים