שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תלונה על אונס הוגשה נגד רופא המתעמלות לפני 26 שנה - ולא נבדקה
  לפי המתלוננת, ד"ר לארי נסאר, רופא נבחרת ההתעמלות האמריקנית שהורשע בעבירות מין ב-150 נשים ונשפט ל-175 שנה - סימם ואנס אותה בזמן שהיה סטודנט לרפואה לפני 26 שנים. לפי המתלוננת, האוניברסיטה טייחה את המקרה וסירבה לחקור

    

  ד"ר נאסר בהקראת גזר דינו, ינואר האחרון    (רויטרס)

  ד"ר נאסר בהקראת גזר דינו, ינואר האחרון    (רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אישה הגישה תביעה נגד אוניברסיטת מישיגן בארצות הברית, בטענה כי היא נכנסה להריון לאחר שסוממה ונאנסה לפני 26 שנים על ידי לארי נסאר - שהיה אז סטודנט לרפואה - ולימים הפך לרופא נבחרת ההתעמלות האמריקנית והורשע בתקיפה מינית של יותר מ-150 נשים שבהן טיפל לאורן השנים. לפי התובעת, היא הגישה אז תלונה בגין אונס למשטרת הקמפוס - אך זו סירבה לבדוק את הטענות.

   

  התלונה נגד האוניברסיטה הוגשה השבוע, לפני הדד-ליין שנקבע ליום שני, יחד עם עשרות תלונות נוספות מצד נפגעות הרופא. התלונות נוגשו על ידי נפגעות שלא זכאיות לקבל פיצויים במסגרת 425 מיליון הדולרים שהושגו בהסכם הפיצויים הכולל, אך זכאיות לפיצויים במסגרת 75 מיליון דולרים שהוקצבו מהמוסד האקדמי. עם זאת, ייתכן והתלונה על האונס שאירע לטענת המגישה ב-1992, תהיה ישנה מדי.

   

  נסאר, בן 55, הפך לאחר לימודיו לרופא באוניברסיטה ובמקביל לרופא של נבחרת ההתעמלות האמריקנית. הוא מרצה עונש מאסר בגין התעללות מינית של מתעמלות וכן בגין עבירות פורנוגרפיה.

   

  נסאר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  נסאר(צילום: AFP)

  175 שנה בכלא. השופטת אקייה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  175 שנה בכלא. השופטת אקייה(צילום: EPA)

  עשרות מתעמלות העידו נגד נסאר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  עשרות מתעמלות העידו נגד נסאר(צילום: רויטרס)

   

  המתלוננת מסרה כי כשהייתה בת 17 היא שיחקה בקבוצת הוקי, וסבלה מפציעה בברך. היא נשלחה להיבדק אצל ד"ר נסאר ב-1992, משום שבימים אלה הוא ערך מחקר אודות גמישות. לפי התביעה, נסאר סימם אותה, אנס אותה - ואף הסריט בקלטת וידיאו את התקיפה. לפי התובעת, היא נכנסה להריון ועברה הפלה טבעית.

   

  לפי התביעה, מי שכיהן כראש מחלקת ההתעמלות באוניברסיטה ב-1992, ג'ורג' פרלס, היה מודע לתקיפה וטייח את התקרית. לפי התביעה, משטרת הקמפוס לא הסכימה לחקור את התלונה. פרלס, שהיה גם מאמן פוטבול באותו זמן, מכהן כיום כחבר בוועד המנהל של המוסד האקדמי. הוא לא הגיב לדברים. מפקד משטרת הקמפוס, שהיה חבר בגוף ב-1992 אך לא עמד אז בראשה, אמר כי הטענות שהיא תסרב לבדוק טענות משום שג'ורג' פרלס או מחלקת ההתעמלות מעורבים - "הן שטויות". "זה פשוט לא קורה", הוא אמר. "אנחנו פשוט לא פועלים כך".

   

  ראש מחלקת ההתעמלות שהחליפה את פרלס, אמרה כי "לא היה לה אז כל ידע" בנוגע לטענות על אונס. "אני חושבת שאם דבר כזה דווח במחלקה מיד לפני שהתחלתי את התפקיד, הייתי שומעת משהו על כך", אמרה.

   

  דוברת האוניברסיטה מסרה כי "בזמן שהפרוטוקולים וההליכים שמוזכרים בתביעה הזו לא משקפים את דרך הטיפול של האוניברסטיה בתלונות בגין תקיפה מינית, אנחנו מתייחסים לטענות ברצינות רבה ובודקים פתרונות".

   

  בחודש ינואר האחרון נסאר קיבל גזר דין של 40 עד 175 שנים בכלא. השופטת רוזמרי אקייה קראה את גזר הדין לאחר שנסאר הודה באשמת תקיפה נגד שבע מתעמלות בין השנים 1998 ל-2015. "חתמתי על גזר דין שיביא למותך", אמרה אקייה בבית המשפט לקול מחיאות הכפיים של היושבים בבית המשפט. "אני רואה שאתה לא מבין שאתה מסוכן ושנשארת מסוכן".

   

  בשבוע האחרון למשפטו של נסאר, עשרות מתעמלות העידו נגדו. התובעות האשימו את נסאר שהתעלל בהן בזמן שהיו על שולחן הטיפולים וביקשו שיעזור להן לטפל בפציעות מהן סבלו.

    

  נסאר נכלא ל-60 שנים נוספות עקב פשעים הקשורים בחומרים פורנוגרפיים של קטינים. בהצהרה של נסאר לפני הקראת גזר הדין, אותה הקריאה אקייה, נכתב: "אין מילים לתאר כמה שאני מצטער על כל מה שקרה. בלתי אפשרי לכתוב התנצלות ראויה לכל אחת מכן. אני אקח איתי את הדברים שלכן הלאה לכל ימי חיי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים