שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טרגדיה בטיול בירדן: בת 30 מתה ממכת חום בפטרה
  תושבת באר שבע, שטיילה עם קבוצה באזור הסלע האדום, התייבשה והתמוטטה וחלפו כמה שעות עד שפונתה. משרד החוץ פועל להעברת הגופה לישראל

   

  פטרה (צילום: רון פלד) (צילום: רון פלד)
  פטרה(צילום: רון פלד)

  טרגדיה בטיול בירדן: צעירה ישראלית בת 30 מבאר שבע, שטיילה עם קבוצה מאורגנת בקניון רג'אף באזור פטרה, מתה אתמול (יום ד') בעקבות מכת חום.

   

  היא סבלה מהתייבשות והתמוטטה במהלך סיור בוואדי ולמקום הוזעק כוח הצלה, אבל נדרשו כמה שעות לפנות אותה בגלל תנאי השטח הקשים. משרד החוץ והשגרירות בעמאן מטפלים בסידורי העברת הגופה לישראל.

   

  ממשרד החוץ נמסר: "אמש במהלך היום, צעירה ישראלית בת 30 שהשתתפה בטיול מאורגן לירדן, התמוטטה באזור הררי הקרוב לפטרה ולאחר זמן מה נפטרה בשטח. בשל תוואי השטח, פעולות החילוץ היו מורכבות וגופתה של הצעירה הוצאה באופן רגלי. שגרירות ישראל בירדן והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי של משרד החוץ מצויים בקשר עם המשפחה. סגן הקונסול בירדן סייע במהלך הלילה בפעולות החילוץ וכעת בהעברת גופתה לישראל".

   

  העיר הנבטית פטרה היא יעד תיירות פופולרי עבור ישראלים עוד שנות ה-50, עשורים רבים לפני חתימת הסכם השלום עם ירדן. לאחר שצעירים ישראלים שהיו בדרכם לשם נרצחו על ידי חיילי ליגיון ירדנים ובני שבטים בדואים, נאסר שירו של חיים חפר "הסלע האדום" להשמעה ברדיו.

   

  את ארמונות פטרה, החצובים בהרי אדום, בנו הנבטים בין המאה הראשונה לפני הספירה למאה הראשונה לספירה. כעם שעסק במסחר בין מדינות המזרח התיכון לבין הודו והמזרח הרחוק, קבעו הנבטים את מרכזם בנגב. הם בנו את שבטה, ממשית, עבדת ואת הבירה פטרה, שהתפרסמה בזכות הארמונות והקברים המפוארים שנחצבו בסלע ועוצבו בסגנונות שונים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: זיו שרצר, בית ספר שדה שדה-בוקר
  פטרה
  צילום: זיו שרצר, בית ספר שדה שדה-בוקר
  מומלצים