שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תושב נתניה נעצר: "אוליגרך רוסי שילם לי כדי לחסל שניים"
  הותר לפרסום: עולה חדש מנתניה טען כי איש עסקים רוסי אמר לו ששני ישראלים הונו אותו ב-16 מיליון דולר, והוא רוצה שירצחו אותם. לפני הרצח, שתמורתו היה אמור לקבל מיליון דולר, הוא התחרט - וסיכם עם הקורבן העתידי כי יצלם אותו כפות רגליים וישלח לאוליגרך. האיש התלונן, והעולה נעצר

  הותר לפרסום: צוות חקירה מיוחד במשטרת ישראל עצר תושב נתניה שעל פי החשד נשכר על ידי אוליגרך רוסי להתנקש תמורת מיליון דולר בשני אזרחים ישראלים על רקע סכסוך כספי. האוליגרך, שטרם נחקר, מתגורר ברוסיה ויש לו עסקים בישראל.

   

  לפי הודעת המשטרה, לפני כחודש התקבלה תלונה במשטרה מתושב תל אביב בן 51. הוא סיפר כי לפני חודשיים, במהלך פגישה בנתניה עם חברו, בן 45 מתל אביב, ניגש אליהם גבר ומסר כי הם חייבים 8 מיליון דולר לאיש עסקים רוסי, וכי האיש שכר את שירותיו כדי לרצוח אותם.

  תושב נתניה ()
  החשוד שנעצר

  במשטרה אמרו כי בפגישה נוספת של השניים עם החשוד סיפר להם האיש שנשכר לכאורה לבצע את ההתנקשות, כי התחרט שקיבל על עצמו את המשימה. לפי המשטרה, החשוד הציע לשניים כי ישלח לאיש העסקים תמונה מפוברקת של אחד מהם כשהוא כפות רגליים כדי לגרום לאיש העסקים להבין שהמשימה שהטיל עליו הושלמה. עם קבלת התלונה נעצר לחקירה החשוד, בן 38 מנתניה. הוא סיפר כי עלה לישראל מרוסיה לפני שנה, וכי שירת שם ביחידת עילית.

   

  החשוד סיפר כי במהלך שהותו ברוסיה בספטמבר 2017 פנה אליו גבר ששימש כמתווך, ומסר כי ישנו אדם עשיר שיש לו בעיה בישראל והציע לו להיפגש עימו. השניים נסעו לאיש העסקים שסיפר לחשוד כי שניים המתגוררים בישראל הונו אותו בסכום של 16 מיליון דולר והוא רוצה שירצחו אותם. החשוד סיפר כי איש העסקים שילם לו כמקדמה 5,000 דולר במזומן עבור הוצאות שוטפות.

   

  במשטרה, שכינתה את התיק "הזמנה מחו"ל", ציינו כי מהחקירה עלה שהמתווך אמר לחשוד כי יקבל עבור רצח השניים מיליון דולר, והחשוד אף קיבל ממנו תמונות של הקורבנות שאותם היה אמור לרצוח. החשוד סיפר כי בחודש מרץ האחרון הוא פגש את איש העסקים ואשתו כאשר ביקרו בישראל, ובפגישה הפציר בו איש העסקים לבצע את ההתנקשות בשניים והעביר לו 5,000 דולר נוספים. עוד טען החשוד כי בשל התמהמהותו להוציא לפועל את המשימה, החל לקבל מסרים מאיימים מאנשים המקורבים לאיש העסקים.

  תושב נתניה נעצר התנקשות איש עסקים רוסי שכר אותו (צילום:רענן בן צור)
  תיק החקירה(צילום:רענן בן צור)
   

  בהמשך, כך לפי המשטרה, סיכם החשוד עם המתלונן כי יצלם אותו כפות רגליים וישלח את התמונה לאיש העסקים תוך מצג שווא שהמשימה בוצעה. התמונה המפוברקת נשלחה למתווך ותוך זמן קצר החשוד קיבל שיחת טלפון מאיש העסקים שאמר לו כי אם המתלונן לא ישלם 8 מיליון דולר, "שייפרד ממנו לשלום".

   

  באותו ערב הודיע החשוד לאיש העסקים כי "נפרד ממנו (מהמתלונן) לשלום" ואף קיבל 15 אלף דולר שהועברו לחשבון האשראי שלו. בשיחת טלפון נוספת אמר איש העסקים לחשוד כי אם המתלונן השני לא ישלם את החוב, שירצח גם אותו. החשוד נעצר כאמור ומעצרו הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בפתח תקווה.

   

  על חקירת הפרשה הוטל צו איסור פרסום, והשבוע הוארך מעצרו של החשוד פעם נוספת בשלושה ימים והוסר חלקית צו איסור הפרסום - אך את שמו של החשוד עדיין לא ניתן לפרסם. מחר מתכוונת הפרקליטות להגיש נגד החשוד כתב אישום בעבירות קשירת קשר לביצוע פשע ובקשה לעצור אותו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים