שתף קטע נבחר

השרה רגב: "היה נכון שירושלים תארח את אירוויזיון 2019"

שרת התרבות הזכירה כי לא תמכה במועמדות של ת"א. יו"ר ועדת האירוויזיון: "מצפים לקבל ערובות מנתניהו בנוגע לביטחון ואופיה הלא-פוליטי של התחרות"

 

 

איגוד השידור האירופי הכריע כי תל אביב תהיה זו שתארח את אירוויזיון 2019 - ושרת התרבות מיהרה להזכיר כי היא דווקא תמכה במועמדות של בירת ישראל. "כפי שאמרתי בתחילת הדרך, חשבתי שנכון שירושלים בירת ישראל תארח את האירוויזיון", אמרה השרה מירי רגב בעקבות ההחלטה כי האירוויזיון יתקיים בתל אביב, והגמר ייערך ב-18 במאי בגני התערוכה

 

לדברי רגב, "מרגע שהתקבלה ההחלטה על אירוח האירוויזיון בתל אביב, אין לי ספק שמדינת ישראל והעיר תל אביב יארחו את האירוויזיון בצורה הטובה והמכובדת ביותר. אני מאחלת הצלחה לתאגיד השידור שאמון על ההפקה ומאחלת כמובן הצלחה גם לביצוע הישראלי שייצג אותנו בתחרות".

 

מירי רגב (צילום: אבי מועלם)
השרה מירי רגב(צילום: אבי מועלם)

 


פרנק דיטר פריילינג, יושב ראש ועדת האירוויזיון, אמר עם ההכרזה כי "אנחנו מצפים לקבל ערובות מראש הממשלה השבוע בנוגע לביטחון, גישה לכל מי שישתתף, חופש ביטוי והבטחה של אופיה הלא פוליטי של התחרות. אנו מחוייבים לההבטחות האלה על מנת להתקדם עם תכנון האירוע, על ערכי הגיוון והשיוויון שהוא מקדם".

 

חצאי הגמר של האירווזיון יתקיימו במרכז הירידים בתל אביב ב-14 וב-16 במאי, והגמר ייערך ב-18 במאי. על פי הערכות, רכישת הכרטיסים לחצי הגמר והגמר תתאפשר החל מדצמבר.

 

לרשות ההפקה והמארגנים ישוריינו ביתנים בגני התערוכה לתקופות ממושכות: ביתן 2, שבו תתקיים התחרות עצמה, יעמוד לרשותם כבר החל מאמצע חודש מרץ לתקופה של חודשיים וחצי, ביתן 1 יעמוד לרשותם לתקופה של חודש וביתן 13, המיועד להפקה, יעמוד לרשותם לתקופה של שלושה חודשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים