שתף קטע נבחר

שוחרר הווטרינר שחשוד בהונאת רשויות: "לא קיימת עילת מעצר"

יום לאחר שד"ר ארי דושניק נעצר בחשד שקיבל במרמה כספים בתמורה לסירוס ועיקור בעלי חיים, הורה בית משפט השלום בתל אביב על שחרורו המיידי. השופט מתח ביקורת על המשטרה: "התשובה של היחידה החוקרת בנוגע להחלטה על המעצר איננה משכנעת בלשון עדינה ונקייה"

 

ארי דושניק (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של ארי דושניק)
ד"ר ארי דושניק(צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של ארי דושניק)

השופט עלאא מסארווה מבית משפט השלום בתל אביב הורה הבוקר (יום ה') על שחרורו של הווטרינר ד"ר ארי דושניק (43), שלפי החשד הונה רשויות מקומיות ועבר על חוק צער בעלי חיים. במקביל מתח השופט ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה: "לא הוצגו בפניי נימוקים של ממש אשר יקימו עילת מעצר".

 

הווטרינר מ"בית חיות לחולים" בתל אביב נעצר אתמול בחשד שקיבל במרמה כספים לסירוס ועיקור בעלי חיים עבור רשויות מקומיות, והיום הותר לפרסום שמו. ד"ר דושניק עמד במרכז תחקיר של חברת "החדשות", שבו נטען בין היתר כי הוא "ניפח" לכאורה מספרי חתולים מסורסים ואף טיפל בבעלי חיים בצורה ברוטאלית.

 

 

נציג המשטרה ציין בדיון היום כי לפני כחודשיים נפתחה חקירה סודית בעניינו של הווטרינר בעקבות תלונה שהוגשה נגדו. הוא הוסיף כי אתמול, לאחר חקירתו של ד"ר דושניק, עלה חשד שהווטרינר ישבש את החקירה. בשל כך ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של הווטרינר בחמישה ימים.

 

עו"ד שרון נהרי, פרקליטו של ד"ר דושניק אמר בדיון: "ידענו על התלונה הזאת כבר לפני כמה חודשים. עברנו כבר את כל ההליכים מול הרשויות בנושאי המכרזים. היינו כבר בעיריות בשימועים, לא הצלחנו להבין למה המשטרה מבקשת לאסור עליו לחזור לעיסוקו. מה הוא יכול לשבש? היינו בהליך משפטי-אזרחי והשופטת קבעה בו כי הוא יכול לחזור ולטפל בבעלי חיים. עכשיו המשטרה מבקשת למנוע את עבודתו בהליך פלילי. מה זאת ההתנהלות הזאת".

 

השופט מסארווה דחה כאמור את בקשת המשטרה, והורה על שחרורו של ד"ר דושניק באופן מיידי: "החקירה הפלילית הייתה ידועה לחשוד ואין כל אינדיקציה לכך שהחשוד ניסה במהלך החודשיים האחרונים לשבש את החקירה", ציין השופט בדברי הביקורת שלו על התנהלות המשטרה. "לא ברורה לי העתירה להארכת מעצרו על יסוד זה".

 

"המעט שניתן לצפות זה בקשה לצו מעצר"

בהמשך דבריו הביע השופט תרעומת על כך שמעצרו של הווטרינר בוצע ללא בקשת צו: "לא קיבלתי מענה בדבר המעצר ללא צו. כשחקירה פלילית נפתחת בעניינו של החשוד לפני חודשיים, תיק שבו מתנהלים הליכים משפטיים בעניינו של בעל מקצוע ללא עבר פלילי, המעט שניתן לצפות הוא פנייה לבית המשפט בבקשה לקבל, ולו במעמד צד אחד, צו מעצר. אודה ולא אבוש כי סביר להניח שאילו הייתה מוגשת בפניי בקשה כזו הדעת שהייתי דוחה אותה".

 

בנוסף אמר השופט כי "לא הוצגו בפניי נימוקים של ממש אשר יקימו עילת מעצר מסוג שיבוש בעניינו של אדם ללא עבר פלילי אשר מסר גרסה ושיתף פעולה וניהל הליכים משפטיים כשבהליך אזרחי הוגבלה פעילותו אך לא נשללה כליל. לא ברור לי כיצד לו יש מאין חשש כה כבד לשיבוש מהלכי חקירה שיצדיק ללא עילת מעצר נוספת מסוג מסוכנות השמתו של חשוד במעצר".

 

בסוף דבריו פנה השופט מסארווה לנציג המשטרה ואמר לו: "תשובה של היחידה החוקרת מדוע הוחלט על מעצרו, במסגרתה הופניתי לתשובה של החשוד אשר מלמד לשיטת היחידה החוקרת על שיבוש, איננה משכנעת בלשון עדינה ונקייה".

 

בתום הדיון אמר פרקליטו של ד"ר דושניק: "הוא שוחרר ללא תנאי. מדובר בווטרינר, לא אדם פלילי, רופא שכבר הייתה החלטה לגביו שהוא יכול להמשיך בעיסוקו, שבישלו סרטונים ועיוותו דברים נגדו, ובית המשפט דחה היום על הסף את בקשת המשטרה - דבר חריג ונדיר. אנחנו שמחים ומברכים על ההחלטה, וטוב מאוד שבית המשפט הורה למשטרה ביד קשה לא לבוא אליו יותר בעניין הזה". החקירה בעניינו של ד"ר דושניק נמשכת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של ארי דושניק
ד"ר ארי דושניק
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של ארי דושניק
מומלצים