שתף קטע נבחר

נסראללה פרץ בבכי: "לא לפגוע בילדים"

מזכ"ל חיזבאללה נשא נאום מיוחד לרגל טקסי העשוראא, שבהם מתאבלים על מות מייסד הזרם השיעי והמאמינים נוהגים להכאיב לעצמם עד זוב דם. "כל העולם מסתכל עלינו, צריך להתרחק מכל מי שמבקש ליצור רושם שלילי"

 

 

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה פרץ בבכי במהלך נאום שנשא לרגל טקסי העשוראא השנתיים. בנאום שנשא ביום שלישי ברובע הדאחייה בביירות גינה נסראללה את המנהג שהשתרש בקרב מאמינים שיעיים לחתוך את פני הילדים במהלך טקסי האבלות.

 

מזכ

מזכ

הדברים נאמרו על רקע המנהג של השיעים להכאיב לעצמם עד זוב דם כאות במטרה לכפר על חטאיהם. "כל העולם רואה את מה שקורה כאן היום - ואני מבקש מכם לשמור על איפוק ולהתרחק מכל מי שמבקש ליצור רושם שלילי עלינו", אמר מנהיג ארגון הטרור. 

 

עבור השיעים, יום העשוראא הוא יום אבל על מותו של חוסיין בן עלי, מייסד הזרם השני בגודלו באיסלאם. במסגרת מנהגי האבל נהוג לערוך תהלוכות

שבהם קוראים האבלים בשמו, ואף מצליפים בעצמם ופוצעים את גופם עד זוב דם לאות חרטה על כך שההתנקשות בו לא נמנעה. 

 

נסראללה התייחס גם לארגון המדינה האיסלאמית ("דאעש") וגינה את פעיליו בחריפות על כך שהם פוגעים בדת האיסלאם. "דאעש משאירים את הרושם שהכי פוגע בנו. גדולי האיסלאם מגנים אותם".

 

"אנו אומרים לחוסיין, עליו השלום, כפי שאמרו אחריו גם האימאמים והחכמים שלנו לאורך כל ההסטוריה: "עד לזוטות הקטנות של העולם, הכל בידי אללה".

 

 


פורסם לראשונה 13/09/2018 21:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים