שתף קטע נבחר

מטען נוסף נוטרל בגבול הרצועה, בלוני תבערה אותרו בקריית גת: "הגיעו מעזה"

התחממות בגבול הדרומי: בפעם השנייה תוך יומיים נוטרל מטען שהונח ליד הגדר. בגן משחקים נמצא צרור בלונים שאליו חובר ככל הנראה פתיל בעירה. במשטרה העריכו שנשלחו מהרצועה. גם במועצת אשכול אותרו בלונים עם מטען נפץ

 

 

טרור הבלונים שוב כאן, והפעם אחד מהם נצפה בגן משחקים באחת הערים הגדולות בצפון הנגב: הבוקר נמצא בגן משחקים בקריית גת צרור בלונים, שאליו חובר ככל הנראה פתיל בעירה שלא דלק. במשטרה העריכו כי צרור בלונים זה נשלח מרצועת עזה. במקביל, בפעם השנייה תוך יומיים נוטרל מטען חבלה בגבול עזה.

 

בצה"ל אמרו כי הבוקר (יום ו') נוטרל באופן מבוקר מטען שאותר השבוע על ידי לוחמי צה"ל, בסמוך לגדר הביטחון בדרום הרצועה. כמו אתמול, אז גם כן נוטרל מטען חבלה גדול שהונח בצמוד לגדר, גם לא הפעם איש לא נפגע ולא נגרם נזק. בצה"ל אמרו היום כי "חמאס ממשיך לנסות ולפגע בתשתיות ההגנה ובכוחות הביטחון במרחב גדר הביטחון תוך שימוש באזרחי רצועת עזה כמגן וככסות לפעולות טרור".

חבלן משטרה (צילום: דוברות המשטרה)
נטרול בלוני התבערה בקריית גת(צילום: דוברות המשטרה)

כוח צה
חובר למערכת הפעלה מרחוק. המטען שנוטרל הבוקר(צילום: דובר צה"ל)

מטען חבלה (צילום: דובר צה
הוצמד לגדר. המטען שנוטרל אתמול(צילום: דובר צה"ל)

 

 

הבלונים אותרו ברחוב ענתות בקריית גת, והדיווח על מציאתם הועבר למוקד המשטרה ב-6:57 בבוקר. חבלן וכוחות נוספים הוזעקו למקום וטיפלו בחפץ החשוד. בנוסף, צרור בלונים נוסף שאליו חובר מטען נפץ אותר במועצה האזורית אשכול. גם במקרה זה נגרמה שריפה. במשטרה ביקשו מהציבור "לגלות ערנות ואחריות ולא לגעת בפריטים חשודים בדמות בלונים ועפיפונים שמקורם לא ידוע. במקרה שכזה יש להתקשר למוקד 100 ולהשאיר את הטיפול לחבלן".

 

הנחת המטען ושיגור הבלונים הם המשך לאירועים המתוחים של הימים האחרונים בגבול עזה. הלילה זוהו שלושה חשודים פלסטינים זוחלים ליד גדר המערכת בדרום רצועת עזה. במהלך תנועת החשודים אחד מהם השליך מטען צינור לעבר הכוח, שהגיב באש. אין נפגעים בקרב החיילים.

 

ביום שני הגיעו מאות פלסטינים לחופים הצפוניים של הרצועה בכוונה להשיט צמיגים בוערים לעבר חופי ישראל. כוחות צה"ל נערכו מולם ופיזרו אותם. עוד קודם לכן ניסו עשרות סירות ועליהן פלסטינים ניסו להתקרב לגבול הימי. חיל הים ירה לעבר משט הסירות ירי אזהרה והפלסטינים נמלטו דרומה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
נטרול בלוני התבערה בקריית גת
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים