שתף קטע נבחר

הומופוביה בחתונה גאה: כוס זכוכית נזרקה על הזוג והקהל. תיעוד

היום המאושר בחייהם של רועי והדר הסתיים במפח נפש, כשבמהלך החופה בנתניה הושלכה כוס זכוכית מאחד החדרים בקומות הגבוהות של מלון סמוך. במקום פרצה מהומה. אחיו של אחד החתנים: "זה טרור לכל דבר". המשטרה: "הוגשה תלונה והיא נבדקת"

 

 

רועי והדר, בני זוג גאים שהתחתנו אתמול (ו') בנתניה, חוו על בשרם אירוע של שנאת להט"ב באחד הרגעים המרגשים והמשמחים של חייהם. רגע לפני תחילת הטקס בחופה, כוס זכוכית הושלכה מאחד החדרים בקומות הגבוהות של מלון כרמל הסמוך על האורחים, שהחלו להימלט לתוך האולם הסגור מחשש שייפגעו. אחד מבני משפחתו של בני הזוג נחתך בזרועו משברי זכוכית שעפו לכל עבר. בהמשך, תוך כדי מנוסת האורחים לתפוס מחסה, הושלך מאותו החדר במלון בקבוק זכוכית - ורק בנס הוא לא פגע באף אחד. המשטרה הוזעקה למקום.

 

זהורית שורק, לסבית דתייה שמחתנת רבים מקהילת הלהט"ב, סיפרה בשיחה עם ynet על המקרה. "כולנו היינו בהלם. הצלם הציע שהחתנים ישברו את הכוס באולם אבל אני התעקשתי שהטקס יסתיים כמתוכנן תחת החופה כי חשבתי שנכון יהיה להמשיך לפי התוכניות. האורחים החלו לברוח ולהסתתר מתחת לשולחנות ואז עוד בקבוק הושלך. למרות שהיו כאלה שרצו שנעביר את הטקס בפנים התעקשתי שלא נברח ולא נתחבא. אנחנו כאן ובכל מקום ולא ניכנע להומופוביה".

 

כוס ובקבוק זכוכית נזרקו על החופה בחתונת הגייז של רועי והדר   (לימור שורק)
(לימור שורק)

כוס ובקבוק זכוכית נזרקו על החופה בחתונת הגייז של רועי והדר   (לימור שורק)
(לימור שורק)

כוס ובקבוק זכוכית נזרקו על החופה בחתונת הגייז של רועי והדר   (לימור שורק)
(לימור שורק)

כוס ובקבוק זכוכית נזרקו על החופה בחתונת הגייז של רועי והדר   (לימור שורק)
(לימור שורק)
 

 

שורק הוסיפה כי בתום הטקס בני הזוג ניגשו אליה והודו לה על ההחלטה שקיבלה. "הם אמרו לי 'תודה רבה שהתעקשת להשאיר אותנו תחת החופה ולא הברחת אותנו פנימה. זה בדיוק מה שרצינו'. לפני שבירת הכוס הם היו צריכים לדבר על זה שבישראל 2018 עדיין אין שוויון בפני החוק לקהילה הגאה ושחלום הקמת המשפחה, שהוא זכות קיומית בסיסית, אינו יכול להתגשם במדיניות הקיימת. בשבירת הכוס רצינו לסמל את התקווה לניפוץ האפליה אין ואז פתאום שמענו את הזכוכית שנזרקה לעברנו מתנפצת וזה היה מפחיד".

 

"אני עדיין בהלם ממה שקרה", הגיב למקרה אחיו של אחד החתנים. "זה טרור לכל דבר. זה נס שאף אחד לא נפגע קשה".

 

"זה היה ממש מפחיד", סיפרה לימור, שהשתתפה באירוע. "עמדתי עשרה סנטימטרים מהכוס הראשונה שפגעה באחד האורחים וכשהתעופף בקבוק הבירה צעקתי לכולם – תסתתרו! אני מרגישה שהייתי בפיגוע הומופוביה. עצוב ומקומם. אני ממש לא נרגעת ומבינה שיש לנו עוד דרך ארוכה לעבור עד לשוויון מלא לקהילה הגאה".

 

"כשכל כך הרבה חברי כנסת ורבנים מסיתים נגד להט"ב, אין פלא שאנשים מעזים לזרוק כוסות ובקבוק בירה מהקומה השמינית היישר לתוך חופה - תוך שהם מסכנים ממש חיי אדם", אמרו בתנועת "ישראל חופשית". "אנחנו קוראים למשטרה לטפל בטרוריסטים בהקדם ולכנסת ישראל אנחנו קוראים לקחת אחריות על אזרחים ואזרחיות להט"בים. ב-15 באוקטובר הכנסת תחזור מפגרה ואנחנו דורשים בראש ובראשונה לסיים את האפליה של הקהילה הגאה ולהעביר מסר ברור לחברה הישראלית שכולנו שווים ושוות".

 

ממשטרת ישראל נמסר כי "הוגשה תלונה והיא נבדקת". ממלון כרמל טרם נמסרה תגובה.


פורסם לראשונה 14/09/2018 18:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים