שתף קטע נבחר

משרד החינוך יפצה תלמידה שנפצעה ביציאה מביה"ס

בסיום יום לימודים נדחק המון תלמידים דרך שער קטן וצר, ובעקבות זאת נפלה בת 8 ונפגעה במצחה. ביהמ"ש קבע שהיא תפוצה ב-108 אלף שקל

בית משפט השלום בנצרת קבע לאחרונה שמשרד החינוך יפצה ב-108 אלף שקל תלמידה שנפצעה בסיום יום לימודים כשהמון תלמידים ניסה לעבור דרך שער היציאה של בית הספר. השופטת רים נדאף קבעה כי יציאת מספר גדול של ילדים קטנים דרך שער קטן וצר יצרה סיכון שלא טופל כראוי על ידי הצוות החינוכי.

 

בתביעה שהוגשה באמצעות הורי התלמידה, אז בת 8, נטען שבסיום יום לימודים במאי 2012 היא רצה יחד עם ילדים רבים נוספים לעבר שער היציאה. אחד התלמידים שהגיע מאחוריה דחף אותה, היא נפלה על מעקה בטיחות מחוץ לבית הספר ונפצעה במצחה.

 

הילדה פונתה לבית החולים ה"עמק" בעפולה, שם אושפזה למשך שישה ימים, וכתוצאה מהאירוע נותרה במצחה צלקת.

 

הורי התלמידה טענו שהצוות החינוכי נושא באחריות לתאונה מאחר שלא השגיח עליה כראוי בסיום יום הלימודים ובתוך כך נמנע מלאפשר לה לצאת משטח בית הספר דרך שער נוסף. לשיטתם, הצוות החינוכי התרשל כשלא קבע לתלמידים נוהל ברור ליציאה מבית הספר ונמנע מלהסביר על הסכנות הטמונות ביציאה המונית דרך השער.

 

מנגד טען משרד החינוך שהאירוע התרחש מחוץ לתחומי בית הספר ולכן אינו באחריות הצוות החינוכי. יתרה מזאת, נטען כי לא הייתה אפשרות לפתוח את השער הראשי לבית הספר, שמיועד למעבר רכבי שירות בלבד. לפיכך סבר משרד החינוך כי הצוות החינוכי נהג כשורה ובהתאם להנחיות.

 

אבל השופטת רים נדאף הבהירה שהצוות היה מחויב להשגיח ולפקח על התובעת בצאתה ממנו. היא התרשמה שהתובעת לא הודרכה לגבי קיומו של נוהל בטיחות מחייב ביציאה מבית הספר, והוסיפה כי אף מורה לא עמד בסמוך לשער בסיום יום הלימודים כדי לפקח ולוודא שהתלמידים יוצאים באופן בטוח ומסודר.

 

יציאת כמות גדולה של ילדים קטנים מבית הספר בתום הלימודים משער אחד קטן וצר, נקבע, יצרה סיכונים שונים שלדאבונה של התובעת התממשו וגרמו לה לנזקים.

 

היא הוסיפה שהצוות החינוכי צריך היה לצפות כי עומס כה גדול עלול לגרום לפגיעה בתלמידים, ולכן היה עליו לפתוח שער נוסף על מנת להפחית את העומס ולהציב בסביבת השער איש צוות שיפקח על הנעשה.

 

השופטת נדאף הסתמכה על קביעת המומחה הרפואי שמינתה בתחום הפלסטיקה, שקבע כי לתובעת נותרה נכות קבועה בשיעור 10% בגין הצלקת שנותרה לה במצח. על כן נפסק כי על משרד החינוך לשלם לילדה פיצוי כולל בסך 108 אלף שקל, בתוספת שכר טרחת עו"ד והוצאות בסך 16,200 שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים