שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  "המעצר טלטל אותה": שודדת ה"טודו בום" לא תיכנס לכלא

  פרצה בבכי: יובל מוצפי סייעה לבן זוגה ששדד 11 בנקים וסניפי דואר - אך נשלחה רק לעבודות שירות עקב "נסיבות חריגות". השופט: "החוויה במעצר הייתה מטלטלת. היא בעיצומו של הליך שיקום מוצלח וקיים חשש שהמאסר יסכל זאת"

   

   

  בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (יום א') את דינה של יובל מוצפי, בת 19 מראשון לציון, ששדדה בנקים וסניפי דואר עם בן זוגה, בן סעדון. השופט גזר עליה 6 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות.

   

  בן סעדון נידון לפני כן ל-11 שנות מאסר. השופט העניק למוצפי אפשרות לשקם את חייה והחליט לא לשלוח אותה לכלא עקב "נסיבות חריגות". השופט מרדכי לוי ציין כי מוצפי הורשעה בשלושה מקרים שונים שבהם קשרה קשר לביצוע שוד: "היא פגעה בשלטון החוק ובביטחון הציבור. מידת הפגיעה בערכים המוגנים היא בינונית לאור חלקה במעשים".

  יובל מוצפי (צילום: מוטי קמחי)
  יובל מוצפי בבית המשפט. היום(צילום: מוטי קמחי)

  יובל מוצפי (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  יובל מוצפי (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  יובל מוצפי (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  לוי הוסיף כי "אמנם קיימות נסיבות לחומרה מאחר והמעשים בוצעו תוך תכנון מוקדם, אך נסיבות הנאשמת בתיק חריגות ומיוחדות". השופט קבע כי יש להתחשב בגילה הצעיר, היעדר העבר הפלילי והחרטה של מוצפי ואמר ש"יש מקום לסטות ממתחם העונש ההולם".

   

  "היא מגבה את הצהרותיה במעשים, שינתה את אורח חייה מקצה לקצה ומבינה את חומרת מעשיה", אמר השופט והוסיף כי מוצפי תורמת מזמנה ומסייעת לנערות אחרות בסיכון. לוי הוסיף כי מצבה הרפואי והנפשי של מוצפי מורכב בשביל מאסר: "היא שהתה במעצר ועברה חוויה מטלטלת. היא נמצאת בעיצומו של הליך שיקום מוצלח וקיים חשש מעשי שמאסר יסכל זאת".

  מוצפי וסעדון ()
  מוצפי וסעדון

  עורך דינה של מוצפי, נס בן נתן, בירך את בית המשפט ואמר כי השופט "קיבל את עמדתינו והשית עליה עבודות שירות. מדובר במקרה מאוד מאוד חריג. היא עברה טלטלות עצומות בחייה". בן נתן, שייצג את מוצפי יחד עם עורכת הדין שני מורן, הוסיף כי "הצעירה עברה הליך שיקומי חריג. בית המשפט לקח את האינטרס הציבורי - שתמשיך בדרכה החיובית. נמשיך ללוות אותה ככל שיידרש".

   

  עו
  עו"ד נס בן נתן(צילום: דנה קופל)

  לבן הזוג סעדון יוחסו בתחילה בכתב האישום 11 מקרי שוד, חלקם בסיוע מוצפי. על פי האישום, השניים גרפו 400 אלף שקל במעשי השוד שבוצעו לאורך כמה חודשים. המניע העיקרי למעשים, נטען אז, היה הצורך לממן שימוש בסמים. בני הזוג ניהלו קשר של מסרונים לפני ביצוע חלק ממעשי השוד. במקרה אחד כתב בן סעדון למוצפי: "תאחלי לי בהצלחה", ועדכן אותה אחר כך "אני בדרך הביתה, טודו בום".

   

  בתחילת 2018 פרקליטות מחוז תל אביב וסנגוריהם של שני הנאשמים, חתמו על הסדרי טיעון. בן סעדון הודה בתשעה מקרי שוד בנסיבות מחמירות, בשלוש עבירות גניבה ובשלוש עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע.

   

  מוצפי הורשעה במעורבות בשלושה מקרים בלבד. היא הודתה בסעיפים מקלים יחסית: מקרה אחד של שוד בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לשוד וסיוע לשוד. הפרקליטות והסנגורים לא סיכמו על עונש בהסדר. בדיון האחרון הפרקליטות ביקשה לגזור עליה בין שנתיים וחצי לחמש שנות מאסר בפועל. מנגד עורכי דינה עו"ד נס בן נתן ועו"ד שני מורן, ביקשו לתת לה הזדמנות לשקם את חייה ולגזור עליה עבודות שירות בלבד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  יובל מוצפי
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים