שתף קטע נבחר

אום אל-פחם: בקבוקי תבערה הושלכו על המתנ"ס בזמן שהתקיים בו ערב שירה

שלושה בקבוקי תבערה הושלכו על המתנ"ס בעיר בזמן שהתקיימה במקום הופעה מול קהל של נשים וגברים. בשבועיים האחרונים נרשמה מחלוקת בין תושבי העיר בנוגע לקיום האירוע במתכונת מעורבת ואף הוצאו פסקי הלכה שאסרו על קיומו. ח"כ ג'בארין, שהיה בערב: "מדובר במקרה חמור"

אלמונים השליכו אמש (שבת) שלושה בקבוקי תבערה לעבר המתנ"ס באום אל-פחם, בזמן שהתקיים בו ערב שירה, לא היו נפגעים. הרקע לאירוע: מחלוקת על קיום האירוע במתכונת מעורבת של גברים ונשים.

בקבוקי תבערה הושלכו באום אל פחם ()
בקבוקי התבערה שהושלכו. אין נפגעים

מחקירה ראשונית של האירוע עלה כי כמה חשודים "הביעו את מורת רוחם באופן פלילי" בעקבות ערב השירה המעורב שהתקיים במקום. בהודעת המשטרה נכתב כי הם "מצפים מראשי המגזר לגנות את מבצעי העבירה ואת כל גילויי האלימות שמסכנים את תושבי העיר הנורמטיביים שומרי החוק".

 

בשבועיים האחרונים נרשמה מחלוקת בין תושבי העיר בנוגע לקיומו של אותו אירוע במתנ"ס העירוני. המופתי, ד"ר משהור פואז, הוציא הודעה לקראת הערב שבה ציין כי "לפי הדת המוסלמית אסור להיות באירועים כאלה, במיוחד בעירוב הנשים והגברים".

משתתפים באירוע הירי באום אל פחם ()
ערב שירה בהשתתפות גברים ונשים. "לפי הדת המוסלמית אסור להיות באירועים כאלה"

אנשי דת נוספים הוציאו הודעות תמיכה במופתי וכתבו: "כולנו עם הפתווה של השייח ד"ר משהור פואז. הודעתו בעניין איסור המוזיקה שמתקיימת בנוכחות גברים ונשים היא לא דעה אישית אלא לפי השריעה המוסלמית ולפי מה שאומרים חכמי הדת".

 

עם זאת, כמה מתושבי העיר הציגו עמדה שונה: "זכותם להיות באירוע מוזיקה בלי התערבות המתנגדים וצריך לכבד את כל העמדות בלי להגיע לאלימות". הם הוסיפו כי "לא יכול להיות שיבטלו אירוע חשוב בגלל שכמה אנשים מתנגדים לו בטענה שלא מקובלת על האחרים".

 

ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת), שנכח באירוע סיפר: "זה היה אחד מאירועי התרבות הכי מוצלחים בהיסטוריה של העיר. ההשתתפות המרשימה של התושבים באירוע הייתה התשובה לניסיון של גורמים בעיר לבטל אותו".

 

הוא התייחס ליידוי בקבוקי התבערה ואמר: "אין ספק שמדובר במקרה חמור ביותר ויש למצות את הדין עם העבריינים. החברה הערבית היא חברה מגוונת ואין מקום להכתבת דעות ומחשבות. כל ניסיון להכתבה כזו סופו להביא לאלימות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים