שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  סטודנטים תומכי ישראל משלמים מחיר
  סטודנטים בקמפוסים רבים בארצות הברית סופגים אלימות מילולית, כינויי גנאי ונידוי חברתי, רק בשל היותם יהודים ופרו- ישראלים. האם החלטה חדשה של הנשיא טראמפ תשנה את התמונה?

  החלטתו של הנשיא אמריקאי לפתוח מחדש את התלונה שהגיש ארגון ציוני מאוניברסיטת ראטגרס להגדיר את היהדות כקבוצה אתנית היא החלטה מבורכת. החלטה זו תהפוך טענות רבות שאינן מוצדקות ועדיין, מושמעות כלפי ישראל וכלפי יהודים לאפליה על רקע אתני, עבירה חמורה ברוב המוסדות האקדמיים.

  סטודנטים בקמפוסים רבים בארצות הברית סופגים אלימות מילולית, כינויי גנאי ונידוי חברתי, רק בשל היותם יהודים ופרו- ישראלים.

  באוניברסיטאות מסוימות, הצעד של הנשיא טראמפ יתקבל בברכה והסטודנטים היהודים והפרו-ישראלים יוכלו להרגיש בטוחים יותר להביע את דעותיהם בפומבי.

   

  באוניברסיטאות אחרות, המצב רחוק מלהיות כל כך פשוט. ישנן אוניברסיטאות בארצות הברית שבהן האנטישמיות נטועה עמוק כל כך בשורשי ההנהלה, עד שאפילו אימוץ ההגדרה הצודקת של הנשיא טראמפ למה היא אנטישמיות, לא תעזור להן להתנער ממנה.

  לצערי הרב, אוניברסיטת קולומביה בניו יורק, האוניברסיטה בה אני לומדת, היא אחת מהאוניברסיטאות האלה.

   

   

  לפני כחצי שנה, הגיש הארגון בו אני משמשת סגנית נשיאה, סטודנטים תומכי ישראל באוניברסיטת קולומביה, תלונה להנהלת האוניברסיטה נגד אחת הקבוצות
  האנטי- ישראליות והאנטישמיות באוניברסיטה. התלונה, שהתפרשה על גבי שלושה עשר עמודים, פרטה איך באופן מאורגן ושיטתי, פועל אותו ארגון על מנת לגרום לסטודנטים היהודים ולסטודנטים הפרו- ישראלים בקמפוס להרגיש לא בטוחים, וכל זה תוך עבירה על חוקי ונהלי האוניברסיטה.

  בין השאר, נכתב בתלונה על מקרה בו חיכו הפעילים האנטי-ישראלים מחוץ לחדר בו התקיים אירוע של סטודנטים תומכי ישראל וכשיצאו, הקיפו אותם תוך כדי צרחות ושירת שירי נאצה נגד מדינת ישראל, השתקת הסטודנטים הפרו- ישראלים על ידי תלישת עלונים שהאחרונים תלו על לוחות המודעות בקמפוס ועוד.

   

  חצי שנה מאוחר יותר, והתלונה נמצאת בדיוק באותו המקום.

  כלומר, היא עברה הרבה בחצי השנה האחרונה, אבל נדמה שהתהליך היה חד צדדי.

  חבריי לסטודנטים תומכי ישראל ואני כתבנו עצומות, שלחנו מכתבים, הפעלנו קשרים ודיברנו עם בוגרי האוניברסיטה על מנת לשכנע את האוניברסיטה לאכוף את החוקים שהיא עצמה קבעה, להגן עלינו כמו על כל קבוצה אחרת שהייתה חווה התנכלות יום- יומית מצד סטודנטים אחרים.

  אך לאחר חצי שנה, אנחנו בדיוק איפה שהתחלנו. האוניברסיטה סירבה ועדיין מסרבת לנקוט פעולה.

  מסרבת להגן על סטודנטים שמתנכלים להם רק בגלל שהם מאמינים בזכותה של המדינה היהודית היחידה בעולם להתקיים.

   

  אין לי ספק שהצעד של הנשיא טראמפ יעזור במקרים בהם האוניברסיטה צריכה רק דחיפה קטנה, אבל במקרים כמו של אוניברסיטת קולומביה, נדרש טיפול שורש. על מנת לשנות את המצב באוניברסיטאות הליברליות, יצטרך הנשיא טראמפ להוסיף צעדי אכיפה וענישה לאוניברסיטאות שיסרבו להגן על הסטודנטים היהודים והפרו- ישראלים הלומדים בהן.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אופיר דיין, סגנית נשיאת SSI באוניברסיטת קולומביה
  מומלצים