שתף קטע נבחר

נדקר - ורדף אחרי המחבל: גבורת הנרצח בקניון

ארי פולד, תושב אפרת שנדקר למוות בפיגוע בגוש עציון, תועד מסתער על המחבל ויורה לעברו. גם עדי ראייה גילו אומץ לב וחתרו למגע עם המחבל - אחד מהם היה זה שנטרל אותו

 

 
 

רגע הדקירה, הגבורה של הנרצח ועדי הראייה - והירי שנטרל את המחבל: סרטונים מזירת הפיגוע לפני הצהריים (יום א') מחוץ לקניון בגוש עציון תיעדו כיצד המחבל הפלסטיני דוקר את ארי פולד מאפרת ופוצע אותו באורח אנוש. מותו של הנדקר נקבע בהמשך בבית החולים שערי צדק בירושלים.

 

באחד הסרטונים נראה קורבן הדקירה מנסה להתעשת, לרדוף אחרי המחבל ולירות לכיוונו לפני שהתמוטט. בסרטון אחר נראים כמה מעדי הראייה שולפים אקדחים לעבר המחבל, פותחים לעברו באש ומביאים לקריסתו. אחד מעוברי האורח היה זה שבסופו של דבר נטרל את המחבל, בן 16 מהעיירה יטא שליד חברון.

פיגוע דקירה בצומת גוש עציון ()
קורבן פיגוע הדקירה יורה לעבר המחבל

 

ארי פולד ()
הנרצח ארי פולד

פיגוע דקירה בצומת גוש עציון ()
המחבל בתיעוד הפיגוע בגוש עציון

פיגוע הדקירה התרחש מחוץ לקניון הרים. כוחות הביטחון סרקו בתוך הקניון במטרה לשלול אפשרות שמחבל נוסף הסתנן למקום - ודובר צה"ל מסר כי הצבא פועל גם במרחב.

 

המחבל חליל ג'בארין (16) מתגורר בעיירה הפלסטינית יטא שממנה יצאו מחבלים רבים בעבר. המחבל פונה בהכרה לטיפול בבית חולים בירושלים.

פיגוע דקירה בצומת גוש עציון (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)

פיגוע דקירה בצומת גוש עציון (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)

פיגוע דקירה בצומת גוש עציון ()

פיגוע דקירה בצומת גוש עציון ()

פיגוע דקירה בצומת גוש עציון (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

פיגוע דקירה בצומת גוש עציון (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

המחבל חליל ג'בארין  ()
המחבל חליל ג'בארין

 

במתחם הקניות מבלים ישראלים ופלסטינים ובשל ריבוי פיגועים בעבר המתחם נסגר לכניסת כלי רכב פלסטיניים, והוצבו בו חיילים כמו בכל צומת.

 

עופרה, עובדת בקניון הרים שחזתה בפיגוע, אמרה לאולפן ynet כי היא שמעה את היריות וירדה במהרה מהקומה השנייה לזירת הפיגוע. "אנשים צעקו שמישהו יקרא למשטרה, אז התקשרתי בעצמי. המוקדנית שאלה אותי מה אני רואה, והתקרבתי כדי להעביר דיווח כמה שיותר מדויק", אמרה עופרה.

 

עוד הוסיפה כי "המחבל שכב על הרצפה כשמאבטח אחד תופס לו את הרגל ומאבטח שני תפס את היד. הוא התפתל, צעק וקילל - והם ניסו להשתיק אותו. זה קניון שיש בו גם ערבים וגם יהודים. מגיעים לכאן פלסטינים מחברון ומבית לחם ועובדים כאן. באמת שזה המקום האחרון עלי אדמות שהייתי יכולה לחשוב שיהיה בו פיגוע. יש כאן סוג של דו-קיום".

 

את מרגישה שהתושבים חוששים?

"עד כמה שמצער להגיד, חזרנו לשגרה ודי התרגלנו. מצער מאוד להגיד אבל זה המצב".

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים