שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עובדי "סופרבוס" מאיימים לשבות: שבר באוזן ואשפוז לנהג שהותקף
  נהג של חברת "סופרבוס" הוכה על ידי נוסע בקו 411 מתל אביב לבית שמש. הנוסע, שטען כי הנהג לא עצר לו בתחנה, חנק את הקורבן ובהמשך הכה אותו באוזנו עם אבן. "למזלי לא היה לו סכין, הוא רצה לרצוח", שחזר הנהג. בתגובה לכך מאיימים נהגי החברה לשבות החל מ-1 באוקטובר

   

   

  חלד אמיר בואיה ()
  "המזל שלי שזאת הייתה רק אבן". חאלד אמיר בואיה, הנהג שהותקף

  עוד תקיפה אלימה של נהג אוטובוס מובילה לאיום השבתה: ארגון "כוח לעובדים", שעמו נמנים נהגי "סופרבוס", הודיע בצהריים (יום א') כי הוא מצרף את עובדי חברת האוטובוסים לסכסוך העבודה שעליו הוכרז בתחילת החודש בחברת "אגד תעבורה" סביב סוגיית האלימות כלפי נהגי האוטובוס במדינה. לפי הודעת "כוח לעובדים", נהגי "סופרבוס" מתכוונים לשבות בכמה ערים ברחבי הארץ החל מ-1 באוקטובר.

   

  בהודעה שנשלחת להנהלת "סופרבוס" צוין כי סכסוך העבודה הוכרז בשל טיפול לקוי במקרי אלימות קשים נגד נהגי החברה. ב"כוח לעובדים" טוענים כי הנהלת "סופרבוס" מתמידה בסירובה לנהל משא ומתן לפתרונות להבטחת ביטחון הנהגים. בארגון הבהירו כי תקיפה נוספת של נהג תוביל להשבתה גורפת של הפעילות בשתי החברות.

  חלד אמיר בואיה ()
  "הוא אמר לי 'או שתסתובב או שתקבל מכות'"

  ההחלטה על ההצטרפות של נהגי "סופרבוס" לסכסוך העבודה התקבלה בעקבות תקיפה של נהג החברה בקו 411 מתל אביב לבית שמש. עם הגעת האוטובוס לבית שמש, התנפל על הנהג נוסע שטען כי הוא לא עצר לו בתחנה. הנוסע חנק את הנהג, השליך אותו אל מחוץ לאוטובוס ואז תקף אותו שוב עם אבן. בעקבות התקיפה נגרם לנהג שבר פנימי באוזן ושמיעתו נפגעה. הוא אושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. המשטרה חוקרת את נסיבות התקיפה.


   

  "הגעתי לבית שמש ונשארו שני נוסעים, הם טענו שלא עצרתי בתחנה ואני אמרתי שהם לא צלצלו", שחזר הנהג חאלד אמיר בואיה. "פתחתי את הדלת לפני התחנה האחרונה, אחד מהם ירד והשני זעם עליי. כשהגעתי לתחנה האחרונה, הוא אמר לי 'יש לך שתי אפשריות יא אשכנזי בן ז..., או שתסתובב ותיקח אותי לתחנה או שתקבל מכות'. בשלב זה עצרתי את האוטובוס וקמתי, הוא אמר לי 'צא החוצה' כי יש מצלמות".

   

  הנהג הוסיף: "הוא תפס אותי בצוואר והוציא אותי החוצה. ביקשתי מאישה שהייתה שם להזמין משטרה ובאתי לצלם אותו. הוא הרים אבן ודפק לי אותה בראש. פחדתי באותם רגעים, בן אדם עומד מולי עם אבן ומכה אותי. המזל שלי היה שזאת הייתה רק אבן ושלא היה לו סכין כי הוא רצה לרצוח. התעלפתי וחזרתי להכרה כשהמשטרה הגיעה".

   

  הארון שובש, יו"ר ועד העובדים ב"סופרבוס", אמר בתגובה: "דמנו לא יהיה הפקר. לא ברור כיצד הנהלות החברות ומשרד התחבורה אדישים לטרור שמתרחש באוטובוסים, הרי כל איום על נהג מסכן עשרות נוסעים. שביתה שלנו היא מחיר מינימאלי שהציבור ישלם תמורת הצלת חיי אדם".

   

  מחברת "סופרבוס" נמסר: "אנו מגנים את תופעות האלימות המתרחשות בתדירות גבוהה בזמן האחרון כלפי נהגי התחבורה הציבורית בכלל. האירוע האחרון של תקיפת עובד החברה היה אירוע חמור במיוחד והנהלת החברה נמצאת עם העובד בקשר שוטף ומאחלת לו רפואה שלמה. אנו קוראים לממשלת ישראל ומשטרת ישראל לפעול בכל דרך על מנת למגר תופעה פסולה זו. עם זאת, סכסוך העבודה שהוכרז בנושא והאיום בשביתה לא ישיג את התוצאה של מיגור האלימות, אלא רק יפגע בציבור הנוסעים ולכן אנו קוראים לארגון הכוח לעובדים ולוועד הנהגים לגלות אורך רוח ואחריות בנושא ולפעול בשיתוף פעולה איתנו ועם הגורמים המוסמכים כדי למגר את התופעה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים