שתף קטע נבחר

"מועמד טראמפ לעליון תקף אותי בתיכון"

את הדיונים על מינוי השופט ברט קבאנו מלווה עדות על תקיפה מינית מ-82'. הערב האישה נחשפה: "הוא ריתק אותי למיטה, חשבתי שיהרוג אותי בטעות". הדמוקרטים דורשים לדחות את ההצבעה בסנאט, הרפובליקנים מתנגדים: "מטריד שטענות מתקופת התיכון צצות ערב ההצבעה"

אישה שהאשימה בעילום שם את השופט ברט קבאנו בתקיפה מינית נחשפה, וסיפרה בראיון לוושינגטון פוסט על התקרית. קבאנו, המועמד של דונלד טראמפ לבית המשפט העליון, מכחיש שתקף את האישה כשהשניים היו תלמידי תיכון.

 

כריסטין בלייזי פורד, בת 51 מקליפורניה, מספרת על מסיבה בשנת 1982. היא הייתה בת 15, קבאנו בן 17. כריסטין אמרה שקבאנו היה שיכור וריתק אותה למיטה. הוא גהר מעליה וניסה להוריד לה את הבגדים. בראיון אמרה פורד שכשהיא ניסתה לצעוק לעזרה קבאנו שם יד על הפה שלה. "חשבתי שהוא עוד יהרוג אותי בטעות. הוא ניסה לתקוף אותי ולהוריד לי את הבגדים", אמרה. היא הצליחה לברוח כשחבר של קבאנו קפץ על המיטה והשניים נפלו.

השופט ברט קבאנו המועמד של דונלד טראמפ לבית המשפט העליון  (צילום: AP)
ברט קבאנו. מכחיש את הטענה של פורד(צילום: AP)

בחודש יולי, כשנחשף שקבאנו יהיה המועמד של טראמפ לעליון, יצרה פורד קשר עם המפלגה הדמוקרטית. היא שלחה מכתב לאנה אשו, חברת קונגרס מקליפורניה, וביקשה שלא להיחשף. המכתב הגיע גם לסנאטורית הדמוקרטית דיאן פיינשטיין, הדמוקרטית הבכירה בוועדה המשפטית בסנאט. מאז דלפו כמה פרטים על תוכן המכתב, והעיסוק בו גדל מאז תחילת הדיונים בסנאט על אישור המועמדות. עוד לפני שפורד נחשפה אמר קבאנו שהוא מכחיש בצורה חד משמעית את הטענה שתקף מינית.

 

הוועדה המשפטית של הסנאט סיימה את השימועים בהשתתפות קבאנו (שלוו בהפגנות נגדו), ואמורה להצביע השבוע על מועמדותו. אם היא תאשר את המינוי יתקיים דיון בהשתתפות הסנאט כולו. מיטש מקונל, מנהיג הרפובליקנים בסנאט, מקווה להשלים את המינוי עד 1 באוקטובר ושקבאנו כבר יהיה שופט בעליון בזמן בחירות האמצע ב-6 בנובמבר.

נשיא ארה
טראמפ והמועמד שלו לעליון(צילום: AP)
  

הלחץ על הרפובליקנים לעכב את אישור המינוי גובר, אך לא ברור אם החלטתה של פורד להיחשף תדחה את ההצבעה או תפגע בסיכוייו של קבאנו להיבחר. הדובר של צ'אק גראסלי הרפובליקני, יו"ר הוועדה המשפטית בסנאט, אמר בתגובה לטענה שקבאנו תקף מינית: "מטריד שטענות לא מאוששות מלפני יותר מ-35 שנה, בתקופת התיכון, צצות ערב הצבעת הוועדה".

 

פיינשטיין, הדמוקרטית הבכירה בוועדה המשפטית, קראה לדחות את ההצבעה. "אני תומכת בהחלטתה של גברת פורד לחשוף את הסיפור שלה. עכשיו כשהיא עשתה את זה, פתיחת החקירה נמצאת בידיים של ה-FBI. זה צריך לקרות לפני שהסנאט מתקדם עם המינוי הזה", אמרה. צ'אק שומר, מנהיג הדמוקרטים בסנאט, אמר שהוועדה המשפטית "חייבת לדחות את ההצבעה, עד שלכל הפחות יחקרו לעומק את ההאשמות הקשות והאמינות האלה".

 


פורסם לראשונה 16/09/2018 23:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ברט קבאנו. מכחיש את הטענה של פורד
צילום: AP
מומלצים