שתף קטע נבחר

אלמנתו של ארי ז"ל: "לא הספיק לראות את ההודעה האחרונה"

מרים פולד שחזרה את ההתכתבות האחרונה עם בעלה שנרצח בפיגוע בגוש עציון. "שלחתי לו הקלטה ממושכת עם הסברים ורשימת קניות - אבל הוא לא הספיק לשמוע". חברו סיפר על הרסיס שחדר לגופו בלבנון - שנשמר עד היום בוויטרינה: "הסתער עם חבריו אל תוך התופת"

"לארי הייתה מנטרה: עם ישראל, בארץ ישראל ולפי תורת ישראל. הוא היה אדם טוב ויהודי גאה". כך תיארה אותו היום (ב') אשתו, מרים פולד, לאחר שנרצח בפיגוע בקניון הרים סמוך לצומת גוש עציון. במהלך היום אלפי אנשים, משפחה וחברים הגיעו לבית משפחת פולד באפרת לנחם ולספר בשבחו של ארי שנרצח אתמול בצומת גוש עציון בידי מחבל בן 16 תושב הכפר יטא ליד חברון. חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית הגיעו גם כן להשתתף בצער המשפחה. 

 

 

מרים סיפרה בשיחה עם ynet על השיחה האחרונה עם בעלה בדקות שלפני הפיגוע. "שאלתי את ארי אם הוא פנוי בבוקר ויכול לעשות קניות ב'רמי לוי'. הוא שלח לי רשימת מצרכים ושאל אם זה מה שצריך לקנות, וכמו כל אישה שלחתי לו הקלטה ממושכת עם הסברים, אבל הוא כבר לא שמע אותה".

 

אלמנתו של ארי (צילום: אלכס גמבורג)
אלמנתו של ארי ז"ל, מרים פולד(צילום: אלכס גמבורג)

ארי פולד ()
ארי פולד ז"ל

"אחת החברות שלי פתאום שלחה לי שהיא שמעה שהיה פיגוע", היא נזכרת. "בדרך כלל בפיגועים ארי קופץ למקום כמו לוחם, מתוך אכפתיות ורצון לעזור. הוא חבר בכיתת כוננות אז הוא יודע מה צריך לעשות מבחינה ביטחונית".

 

"ארי היה מפרסם את כל מה שקורה בחדשות. הוא היה מפרסם כדי שאנשים מחוץ לארץ יבינו מה קורה פה באמת. אנשים היו מצפים לווידאו שלו בשביל להבין מה קרה. חשבתי לעצמי שאם הוא שמע על זה אז הוא בטח בכיוון. סימסתי לו 'רק תגיד לי שהכל בסדר' - והוא לא חזר אליי".

 

בהמשך מרים קיבלה הודעה נוספת על כך שמדובר בפיגוע דקירה וירי בקניון. "מיד סמסתי לו עוד פעם - ואז קיבלתי טלפון מהשירות הפסיכולוגי של המועצה המקומית באפרת".

 

פיגוע דקירה בצומת גוש עציון (צילום: אלכס קולומויסקי)
זירת הפיגוע(צילום: אלכס קולומויסקי)

הלוויתו של ארי פולד ז
אלפים בהלווייתו של ארי פולד, אמש(צילום: אלישע בן קימון)

בצד השני של הטלפון אנשי השירות הפסיכולוגי ניסו לברר את מצבה. "איפה את? מה את עושה? איפה המשרד שלך?", נשאלה. "סיפרו לי מה קרה, ורצתי למיון בשערי צדק. מסתבר שכבר באמבולנס לא נותר  מה לעשות".

 

מרים אמרה כי "ארי לא התנצל על כלום. הוא היה גאה להיות פה בארץ ישראל. זאת המהות והגאווה שלו".

 

פולד, אב לארבעה ילדים, הסתער לעבר המחבל לאחר שנדקר ואף ירה לעברו, אך מיד לאחר מכן התמוטט ומותו נקבע בבית החולים. אחיו הלל אמר עליו אתמול כי "ארי חי את חייו כגיבור, ומת כגיבור. הוא היה גיבור עד הרגע האחרון".

 

"הרסיס שכמעט גדע את חייו בלבנון"

יחיאל פישמן, חברו הטוב של ארי, סיפר על אירוע במלחמת לבנון השנייה במסגרת שירות המילואים שבו במהלך הפגזה פגע רסיס באפוד של ארי וחדר אל גופו.

 

יחיאל פישמן (צילום: אלכס גמבורג)
יחיאל פישמן(צילום: אלכס גמבורג)

"מפקד הכוח התמוטט בזמן שהיינו כ-35 ק"מ בעומק שטח לבנון, הסגן קרא לכוח שארי היה בו כדי שיחלצו את הפצועים לאחור וימנעו חטיפה. ארי הסתער עם חבריו אל תוך התופת - ותוך כדי שחילצו את הפצועים, שמענו קול נפץ נוסף. כולם עפו לצדדים. החובש ניגש לארי והבחין בחתיכת ברזל בתוך האפוד שלו".

 

רסיס כדור (צילום: ישי פורת )
שמר את הרסיס ממלחמת לבנון בוויטרינה(צילום: ישי פורת )

רסיס כדור (צילום: ישי פורת )
(צילום: ישי פורת )

"החובש פשוט שלף חתיכת ברזל באורך של כ-7 ס"מ שחדרה את האפוד אבל הגיעה עד הבשר. ממש עד הגב.

בנס הוא לא נפצע", מספר פישמן.

 

"החתיכה הזאת נשארה עם ארי גם אחרי לבנון. מדי ערב שבת כשהמשפחה מדליקה נרות, לצד הפמוטים וכלי הכסף בוויטרינה נמצאת אותה מתכת שכמעט גדעה את חייו של ארי. הוא ניצל בנס גדול כמה פעמים נוספות בזמן שהציל אחרים - אבל אתמול זה הסתיים אחרת. נזכור את גבורתו לתמיד".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע אתמול לביתו של ארי וניחם את בני משפחתו. "חיבקתי את בני המשפחה בשם כל עם ישראל בעת יגונם הנורא", אמר רה"מ. "אנחנו חיים בזכות גיבורים כמו ארי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים