שתף קטע נבחר

דיווח בסוריה: "113 אנשי כוחות איראנים נהרגו בתקיפות ישראליות"

כבר חודשים שהסורים מדווחים על מטוסי חיל האוויר שתוקפים לעתים קרובות מטרות איראניות בשטחם, אך ישראל מסרבת להגיב. מרכז המעקב הסורי קובע כי עשרות נהרגו בתקיפות, בהם קצינים איראנים ואנשי מיליציות איראניות. חוץ מהם נהרגו גם 28 אנשי משטר אסד

מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם הודיע היום (ב') כי לא פחות מ-113 איראנים ואנשי מיליציות המזוהות עם הרפובליקה האיסלאמית נהרגו בחודשיים האחרונים בתקיפות הישראליות בסוריה.

 

 

תקיפה סוריה ()
לפחות 113 איראנים הרוגים בחודשיים

לפי המרכז, מאז חודש אפריל ועד היום נהרגו בתקיפות הישראליות גם קצינים איראניים, ולפחות 28 לוחמי המשטר הסורי שנפגעו בפיצוצים במחסני האמל"ח והדלק שהותקפו.

 

בין היעדים האיראניים שהותקפו: "מרכז תמיכה" בקרבת שדה התעופה הצבאי אל-ניירב שליד חלב, שדה התעופה אל-מזה, כמה מטרות באזור קונייטרה שהותקפו יותר מפעם אחת, שדה התעופה הצבאי ד'בעה שבחומס, שדה התעופה T-4, בסיב חטיבה 47, שדה התעופה דמייר, יעדים בדרום-מערב סוריה שבקרבת משולש הגבולות, נמל התעופה של חלב, שדה התעופה הצבאי של חמה ואתר איראני נוסף באזור חלב.

 

נ
(צילום: EPA)

לפי המידע של ארגון האופוזיציה, ישראל תקפה בחודשים האחרונים מחסני אמל"ח בקרבת נמל התעופה בדמשק, מחסני אמל"ח באזור בניאס, מציאף, חמה ופרברים נוספים של הבירה הסורית.

 

רק שלשום הודיע המשטר כי מערכות ההגנה האווירית שיגרו טילים נגד מטוסי קרב ישראלים שתקפו ליד נמל התעופה בדמשק.

 

לפי כלי התקשורת הערביים, התקיפה כוונה נגד מחסנים לאמצעי לחימה מתקדמים ומשלוח נשק שהגיע לאחרונה. נזק כבד נגרם למקום אך לא ידוע על נפגעים.

 

שבועיים קודם לכן, הסורים דיווחו על סדרת פיצוצים בשדה התעופה הצבאי אל-מזה שבבירה. אך לפי אל-ג'זירה, התקיפה כוונה לעבר המרכז למחקרים מדעיים "ג'מראיא", סמוך לדמשק. המשטר טען בעבר כמה פעמים כי ישראל עומדת מאחורי תקיפות באזור.

 

בנוסף, המרכז מעריך כי מאז תחילת מלחמת האזרחים בסוריה נהרגו 8,004 לוחמים שאינם מקומיים, מרביתם שיעים שפועלים בחסות משמרות המהפכה, ו-1665 פעילי חיזבאללה. על פי הארגון, 32 אלף לוחמים זרים השתתפו בלחימה בשבע השנים האחרונות.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים