שתף קטע נבחר

בלון שאליו חובר רימון נצור אותר בעוטף עזה

הרימון, שהיה נצור, חובר לבלון שנחת סמוך לשדה בין הקיבוצים רעים לאורים על כביש 234. המשטרה: "חבלן מטפל בחפץ החשוד". הכביש נסגר לתנועה

בלון שאליו חובר רימון רסס נצור אותר אחר הצהריים (ב') בכביש 234 בעוטף עזה. לא ידוע על נפגעים. הרימון אותר סמוך לשדה בוטנים בין הקיבוצים אורים ורעים - יממה לפני הקציר שתוכנן במקום.

 

רימון מחובר לבלון (צילום: דוברות המשטרה )
(צילום: דוברות המשטרה )

רימון מחובר לבלון (צילום: דוברות המשטרה )
(צילום: דוברות המשטרה )
 

"במהלך פעילות אכיפה בכביש 232 זיהו מתנדבי אגף התנועה בלון המתעופף כשאליו מחובר חפץ חשוד", נכתב. "לאחר שהבלון הורד - הבחינו כי מדובר ברימון נצור".

 

עוד הוסיפו במשטרה, כי "מיד בוצעו פעולות לבידוד הזירה ובמקביל הוזעקו כוחות נוספים לסיוע. בשלב זה הטיפול בחפץ החשוד מתבצע על-ידי חבלן משטרתי". הכביש נסגר לתנועת כלי רכב וציבור הנהגים מתבקש להישמע להוראות השוטרים ולנסוע בדרכים חלופיות.

 

בלון תבערה ()
בלוני תבערה שאותרו בקריית גת

כוח צה
מטען חבלה שאותר סמוך לגדר הגבול(צילום: דובר צה"ל)

במשטרה קוראים לציבור לנקוט משנה זהירות בכל הקשור לחפצים חשודים מעין אלו - עפיפונים ובלונים, העלולים להכיל בקרבם חומר נפץ ו/או חומרי בערה העלולים לסכן את שלום הציבור.

 

ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני מסר כי "מחר אמורים לקצור את השדה והטרקטור היה יכול לעלות על המטען. האסון נמנע הפעם, אבל נוכחנו לגלות שטרור בלוני התבערה לא חדל, אלא ממשיך ואף עולה מדרגה עם אמצעי חבלה שנועדו להעצים את עוצמת הפגיעה".

 

ירקוני הוסיף כי הוא "מצפה מקובעי המדיניות שלא לעבור לסדר היום ולא לגלות מדיניות הכלה כלפי הטרור המתעצם על יישובינו. יש להפסיק את הטרור במידיית ולא לאפשר בשום אופן שהאיום מסכן החיים יהפוך לשגרת חיינו".

 

ההתפרעויות בעזה ממשיכות גם בימים האחרונים, ו-500 פלסטינים הפגינו אתמול לאורך הגדר בכמה מוקדים, יידו אבנים והבעירו צמיגים.  לפי צה"ל, מחבלים השליכו שלושה רימונים במעבר קרני ומטען צינור באיזור רפיח לעבר חיילים שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

 

ביום שישי האחרון כ-13,000 פלסטינים התפרעו לאורך הגבול וניסו לפגוע בלוחמי צה"ל שהוצבו באזור. באותו בוקר אותר צרור בלוני תבערה בגן משחקים בקריית גת - אך פתיל הבעירה לא דלק.

 

צה"ל נטרל במקביל מטען שאותר סמוך לגדר הגבול בדרום הרצועה באופן מבוקר ומסר כי "חמאס ממשיך לנסות ולפגע בתשתיות ההגנה ובכוחות הביטחון במרחב גדר הביטחון תוך שימוש באזרחי רצועת עזה כמגן וככסות לפעולות טרור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
רימון מחובר ל בלון בין רעים ל אורים על כביש 234 ב דרום
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים