שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כותב "רחוב סומסום" הוציא את אריק ובנץ מהארון, דוברי התוכנית הכחישו

  "תמיד כשכתבתי את אריק ובנץ הרגשתי, בלי אג'נדה ענקית, שהם זוג אוהבים", אמר אחד מכותבי התוכנית והוביל את דוברי "רחוב סומסום" להתנגד לדבריו ולהבהיר: הן בובות ולכן אין להן נטייה מינית

  שתי הדמויות הוותיקות ב"רחוב סומסום" אריק ובנץ (Bert and Ernie), הוצאו אתמול (ג') מהארון על ידי אחד מהכותבים. בתגובה לכך, דוברי התוכנית הכחישו וטענו כי בשל היותן בובות, אין להן נטייה מינית.

   

  מארק זלצמן, שהצטרף לצוות הכותבים של "רחוב סומסום" ב-1984, אמר על שתי הדמויות שהופיעו בה מעלייתה למסך, ב-1969, כי כשכתב אותן ראה בהן שיקוף למערכת היחסים שלו עם בן-זוגו. "תמיד כשכתבתי את אריק ובנץ הרגשתי, בלי אג'נדה ענקית, שהם זוג אוהבים", הוא אמר בריאיון לאתר QUEERTY. "לא היה לי קונטקסט אחר לשים אותם בו. לצד זאת לא מעט אנשים התייחסו אלי ואל בן-זוגי ארני כאל אריק ובנץ".

   

  אריק ובנץ על שער "הניו-יורקר", יולי 2013 (מתוך מגזין ניו יורקר) (מתוך מגזין ניו יורקר)
  אריק ובנץ על שער "הניו-יורקר", יולי 2013(מתוך מגזין ניו יורקר)

   

  הדיון על מיניותן של הדמויות, שחולקות דירת מרתף אך ישנות בשתי מיטות נפרדות, הוא ארוך שנים ועל אף שעד כה אף אחד לא הצהיר על כך מפורשות, הן נחשבות אייקון להטב"קי במעגלים שונים.

   

  היום, כאמור, דובר של התוכנית שלל את דבריו של זלצמן. "כפי שתמיד אמרנו, אריק ובנץ הם החברים הכי טובים", הוא אמר לאתר TMZ. "הם נוצרו על מנת ללמד ילדים קטנים שאנשים יכולים להיות חברים טובים גם של אלה ששונים מהם. על אף שהם מזדהים כזכרים ומחזיקים בהרבה מרכיבים ואפיונים אנושיים (כמו רוב הדמויות ב'רחוב סומסום'), הן עדיין בובות ועל כן אין להן נטייה מינית".

   

  אריק ובנץ (צילום: Moritz Winde, Gettyimages IL )
  (צילום: Moritz Winde, Gettyimages IL )

   

  פרנק אוז, שכבר שנים ארוכות משמש כבובנאי בתוכנית ובין השאר היה הידיים מאחורי דמותו של בנץ, הצטרף לדברים הללו כשאמר ל-TMZ: "נדמה שזלצמן נשאל אם

   אריק ובנץ הומואים. זה בסדר שזה מה שהוא מרגיש. הם לא, כמובן. אבל בשביל מה בכלל השאלה הזאת? זה באמת משנה? למה הצורך להגדיר אנשים על פי נטייה מינית? יש הרבה יותר במסגרת המורכבות האנושיות מההגדרה של סטרייט או הומו".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים