שתף קטע נבחר

גינות כלבים נסגרו בחג ברמת גן: "מה לכלב וליום כיפור?"

לטענת העירייה, רוב גינות הכלבים נותרו פתוחות. בגינות שנסגרו - המהלך התבצע בתיאום עם התושבים. אך בעלי הכלבים זועמים: "לאט לאט העיר מתחרדת וכופים עלינו הדתה, איך העירייה נותנת יד לדבר כזה?"

  

בעלי כלבים ברמת גן זועמים על העירייה, שסגרה גינות כלבים במהלך יום כיפור. על כמה מהן נתלו שלטים שאוסרים כניסה בימי החג ושעריהן נסגרו במנעולים.

 

בפארק מרום נווה החליט ועד התושבים על סגירת גינת הכלבים בטענה שקולות הנביחות מפריעים להם בימי הצום. "מה לכלב שלי וליום כיפור?", אמר אחד מתושבי השכונה בשיחה עם ynet. "עכשיו זה יום כיפור, אחר כך ידרשו לסגור גינות כלבים בסופי שבוע. לאט לאט העיר מתחרדת, כופים עלינו הדתה בלי שום צורך". נועה, תושבת בשכונה אמרה: "אני צמה ביום כיפור, אבל למנוע ממני לקחת את הכלבה לגינה - זה נראה לי הזוי. כלבים לא מפריעים לאף אחד, בטח בשטח ציבורי. אני לא מבינה איך העירייה נותנת יד לדבר כזה".

 פארק מרום נווה ברמת גן ()

 פארק מרום נווה ברמת גן ()
 

גם גינת הכלבים בגן יהודה ברחוב בית אל נסגרה. "סגרו את הגן גם ביום כיפור וגם בחגים בגלל שזה מפריע לבית הכנסת", סיפר אמיר קרלין שמתגורר בשכונה. "אני לא מבין למה הכלבים צריכים להיענש ביום כיפור, לאן אני צריך לקחת את הכלב לטייל? גם אחרי הצום הגן נשאר נעול, כי אף אחד גם לא טורח בסוף הצום לפתוח את המנעול, כך שגם כל הלילה הגינה נשארת סגורה".  

 

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "הטענה כי מדובר בהדתה היא פופוליסטית ומיותרת. גינת מרום נווה (השילוט הכתוב בכתב יד) נסגרה לבקשת תושבי השכונה ומסיבה זו בלבד. השילוט בגן יהודה הוצב זו השנה השנייה במקום לפרק זמן קצר בלבד, בהסכמת ובידיעת בעלי הכלבים באזור. הגינה נסגרה מתוך התחשבות בבאי בית הכנסת הנמצא בצמידות, המהווים גם הם חלק מהמרקם העירוני. כפי שמצויין בשלט, בעלי הכלבים הוזמנו להשתמש בגינת הכלבים הנמצאת במרחק הליכה קצר מהמקום. כל יתר גינות הכלבים בעיר, 23 במספרן, היו פתוחות כרגיל".


פורסם לראשונה 19/09/2018 23:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים