שתף קטע נבחר

מייסדי הבלט הישראלי יפוצו ב־1.8 מיליון שקל: "פגיעה בכבודם"

לרקוד כל הדרך אל הבנק: עמותת הבלט הישראלי תפצה את המייסדים. הבלט: "לאחר שנלמד את פסק הדין, נערער עליו"

ברטה ימפולסקי (84) ובעלה הלל מרקמן (87), שהקימו ב־1967 את להקת הבלט הישראלי, יקבלו כ־1.8 מיליון שקל מאגודת ידידי הבלט הקלאסי, שבמסגרתה מתנהלת כיום הלהקה ובית הספר לבלט קלאסי. כך פורסם הבוקר בידיעות אחרונות.

 

ימפולסקי ומרקמן הקימו ב־1983 את העמותה המנהלת את בית הספר לבלט ואת להקת הבלט הישראלי. בני הזוג טענו, באמצעות עוה"ד גדעון פישר ורפאל יולזרי, ממשרד גדעון פישר, כי העמידו לרשות העמותה סכומי כסף ניכרים מהונם הפרטי. בשלב מסוים העסקתם של השניים הופסקה על ידי הנתבעת. בני הזוג הגישו עתירה להשבת חוב העמותה כלפיהם בגין ההלוואות שלטענתם העמידו לרשותה בסך 2.4 מיליון שקל.

 

לכתבות נוספות בערוץ הכלכלה

 

  (צילום: Olivier Houeix) (צילום: Olivier Houeix)
(צילום: Olivier Houeix)
  

בית הדין לעבודה קבע שהחוב של הנתבעת כלפי בני הזוג בגין ההלוואות הוא כ־1.2 מיליון שקל. עוד נקבע, שהנתבעת תשלם לכל אחד מבני הזוג 30 אלף שקל בגין עוגמת נפש. "הנתבעת לא נהגה באופן ראוי כלפי התובעים לאחר סיום העסקתם בכך ששידלה את רקדני להקת הבלט לכתוב מכתב בגנותם, ולא איפשרה להם לשוחח עם חלק מעובדי הנתבעת. התנהלות הנתבעת כלפי התובעים לאחר הפיטורים היוותה פגיעה חמורה ברגשותיהם ובכבודם". עם זאת, בית הדין לא חייב את הנתבעת לשלם לשניים משכורות מפרישתם ועד למלאת ימיהם, וקבע כי לא נפל פגם בהליך פיטורי ברטה.

 

מהבלט הישראלי נמסר: "לאחר שנלמד את פסק הדין, נערער עליו בבית הדין הארצי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Olivier Houeix
בלט ביאריץ: סינדרלה
צילום: Olivier Houeix
מומלצים