שתף קטע נבחר

בנק אוצר החייל ימוזג לתוך הבנק הבינלאומי

דירקטוריון הבנק הבינלאומי אישר את מיזוג בנק אוצר החייל, הנמצא בבעלותו המלאה. המהלך יחל בסוף השנה. בבינלאומי מציינים כי המותג יישמר, תוך צמצום מספר העובדים במטה הבנק. וועד עובדי בנק אוצר החייל: "נמשיך להאבק למען עובדי הבנק, לקוחותיו והציבור הישראלי כולו"

דירקטוריון הבנק הבינלאומי ודירקטוריון אוצר החייל אישרו היום את המיזוג של בנק אוצר החייל, המוחזק בבעלות של 100% על ידי הבינלאומי.

 

המיזוג, אותו הוביל הבנק בחודשים האחרונים, יבוצע בדומה למיזוגים שערכה קבוצת הבינלאומי בעבר, כגון במקרה של מיזוג בנק פאגי: כך, אוצר החייל יישמר כמותג עצמאי גם לאחר מיזוגו המשפטי לתוך הבינלאומי.

 

"הבנק ימשיך לשמר את המומחיות של אוצר החייל בתחום הקמעונאי ובמתן שירותים לאוכלוסיית מערכת הביטחון. כן ישמרו מערך הסינוף ועובדיו תחת מותג אוצר החייל, וכן ההסכמים הקיימים עם משרד הביטחון ומועדון אנשי הקבע – חבר", אומרים בבנק. לדבריהם, למהלך לא תהיה השפעה על הלקוחות.

 

לכתבות נוספות בערוץ הכלכלה

 

 

מנכ"ל הבנק ברבר-צדיק ויו"ר הדירקטוריון אירית אייזקסון ()
מנכ"ל הבנק ברבר-צדיק ויו"ר הדירקטוריון אירית אייזקסון

עוד מציינים שם, כי ההחלטה על המיזוג התקבלה לאחר שהנהלת הבינלאומי והנהלת אוצר החייל קיימו דיונים עם ההסתדרות ועם ועד העובדים של אוצר החייל, ולאחר שדיונים אלה לא נשאו פרי. "לאור ההחלטה בדבר המיזוג, הנהלת הבנק הבינלאומי תקיים דיונים עם ועדי העובדים הרלבנטיים וההסתדרות ביחס להשלכות האפשריות של המיזוג על העובדים".

 

בבנק הבינלאומי צופים כי המהלך יוביל לצמצום הוצאות, בעיקר במטה בנק אוצר החייל, תוך צמצום מספר העובדים. הבנק גם צפוי לרשום בדוחות הכספיים לרבעון השלישי של 2018 הוצאה בגין ההתייעלות הצפויה במצבת כוח אדם, בסך של כ-40 מיליון שקל.

 

מועד המיזוג: בסוף 2018, או במועד מאוחר יותר בו יושלמו כל ההליכים והפעולות הנדרשות. נציין כי הבנק הבינלאומי רכש את השליטה בבנק אוצר החייל מידי בנק הפועלים לפני 12 שנה, כאשר בתחילת 2018 השלים הבנק רכישת עוד 22% מהבעלות בבנק מידי ארגון "חבר", והוא מחזיק כיום ב-100% ממניות הבנק.

 

מוועד עובדי בנק אוצר החייל נמסר בתגובה: "נמשיך להאבק למען עובדי הבנק, לקוחותיו והציבור הישראלי כולו. לצערנו, אנו עדים שוב למציאות בעייתית ומטרידה שכל תכליתה הינה ריפוד כיסם של בעלי ההון על חשבון העובדים והציבור הישראלי כולו. ההודעה החד צדדית נעשתה בצורת מחטף ובאה בניגוד גמור להתנהלות של החודשים האחרונים, שבמסגרתם קיים ועד עובדי בנק אוצר החייל משא ומתן מתוך רצון אמיתי וכנה לסייע להנהלת הבנק באתגרים העומדים בפניה. לשם כך, הסכים לוויתורים נרחבים.

 

"זהו המקום להבהיר כי הוועד פעל וימשיך לפעול מתוך דאגה עמוקה לזכויותיהם, מקום עבודתם ופרנסתם של עובדי הבנק, ולא פחות חשוב מכך - מתוך רצון לשמור על לקוחותיו ועל הציבור הישראלי כולו, שעתיד להיפגע מהמלך שיגביר את הריכוזיות בענף הבנקים.

 

"אנו לא נפסיק לפעול לשמירה על זכויות העובדים והלקוחות ולא ניתן לבעלי אינטרס לפגוע בבית שלנו. אנו נמשיך במאבקנו למניעת המיזוג למען כיסו של הצרכן הישראלי ולא נהסס לפעול בכל באמצעים העומדים לרשותנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים