שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צפו: כבאים נאבקים ב"פיירנדו"
  קנדה: טורנדו של עשן ואש הסתחרר בפראות והתנשא לגובה של 60 מטרים, שאב את צינור הכיבוי והמיס אותו. הכבאים בקולומביה הבריטית נאבקים במספר שיא של יותר מ-2,000 דליקות שפרצו הקיץ, 10 מהן עדיין משתוללות מאז חודש יוני

   

   

  כוחות הכיבוי בקולומביה הבריטית שבמערב קנדה פעלו השבוע במספר שיא של שריפות שהשתוללו במקביל - ומצאו עצמם נאבקים ב"פיירנדו" - טורנדו של רוח, עשן ואש. עמוד האש שאב את צינור הכיבוי של הכבאים, שניסו למשוך אותו בחזרה אליהם. הצינור הועף לגובה של כ-30 מטרים - ונמס.

   

  בסרטון שהועלה לעמוד האינסטגרם של אחת מלוחמות האש שפעלו בצוות נראים הלוחמים נאבקים להחזיק בקצה הצינור, אל מול כוחו הרב של הטורנדו. צד אחד של הצינור נראה בתיעוד - בעוד הצד השני נעלם בתוך ענן העשן הכתום. הטורנדו גדל לממדים של כ-60 מטרים, והעשן הרב הסתיר את רובו.

   

  טורנדו אש שריפה כבאים כיבוי מכבי קנדה (צילום: מתוך אינסטגרם)
  ה"פיירנדו" שאב את צינור הכיבוי(צילום: מתוך אינסטגרם)

  טורנדו אש שריפה כבאים כיבוי מכבי קנדה (צילום: מתוך אינסטגרם)
  (צילום: מתוך אינסטגרם)

   

  טורנדו אש שריפה כבאים כיבוי מכבי קנדה (צילום: מתוך אינסטגרם)
  (צילום: מתוך אינסטגרם)

   

  "טורנדו האש הרס את המאמצים שלנו", כתבה הכבאית בפוסט באינסטגרם. "הטורנדו העיף גזעים לכל עבר במשך 45 דקות והרים את הצינור שלנו ליותר מ-30 מטרים באוויר, לפני שהמיס אותו.

  זו בהחלט פעם ראשונה".

   

  ב"טלגרף" הבריטי דווח כי בחודשים האחרונים נשרף מספר שיא של 13 אלף מ"ר של שטח מיוער בקולומביה הבריטית, לאחר שיותר מ-2,000 שריפות השתוללו באזור בחודשים האחרונים בלבד. השריפות התחזקו והתרבו בעקבות מזג האוויר החם והיבש. לפי הרשויות, השבוע עדיין משתוללות כ-300 שריפות - בהן 10 שריפות שממשיכות להשתולל מזה ארבעה חודשים - מאז חודש יוני. בחודש שעבר הממשלה באזור הכריזה על מצב חירום. הצבא הקנדי וצוותים צבאיים מאוסטרליה, מקסיקו וניו זילנד פעלו יחד לסייע במאמצי הכיבוי. מצב החירום הוסר מאז. ערים ברחבי קנדה ספגו במהלך הקיץ עשן רב בשל השריפות והוצאו אזהרות בנוגע לאיכות האוויר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מתוך אינסטגרם
  טורנדו אש בקולומביה הבריטית
  צילום: מתוך אינסטגרם
  מומלצים