שתף קטע נבחר

לה פן פרסמה תמונות של דאעש - ונשלחה להסתכלות

מנהיגת הימין הקיצוני המומה: בית משפט בצרפת קבע שהיא צריכה לעבור בדיקה פסיכיאטרית, כדי לברר מה גרם לה לפרסם בטוויטר תמונות מהוצאות להורג של דאעש. לה פן מסרבת להתייצב: "חשבתי שראיתי הכול"

בית משפט בצרפת הורה לשלוח את מרין לה פן לבדיקה פסיכיאטרית – במסגרת חקירת החלטתה לפרסם בטוויטר תמונות של הוצאות להורג של דאעש. מנהיגת הימין הקיצוני הודיעה היום (ה') על החלטת בית המשפט – וגינתה אותה בתוקף.

מרין לה פן (צילום: רויטרס)
מרין לה פן השבוע בפרלמנט הצרפתי(צילום: רויטרס)
 

החקירה עוסקת בשלוש תמונות זוועה של דאעש שלה פן פרסמה בטוויטר ב-2015. באחת מהן נערף ראשו של העיתונאי האמריקני ג'יימס פולי. החקירה הזו היא אחת מכמה פרשיות שמטרידה את מפלגת "העצרת הלאומית" של פן, שעד לאחרונה נקראה "החזית הלאומית". לה פן וחברי מפלגתה מנסים להתחזק מאז ההפסד לעמנואל מקרון בסיבוב השני של הבחירות לנשיאות בשנה שעברה.

מרין לה פן (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

בבית המשפט סירבו לאשר היום את הודעתה של לה פן על ההפניה לבדיקה פסיכיאטרית, אך מסרו שהפניה שכזו היא חלק שגרתי מחקירות כאלה. "חשבתי שראיתי הכול: אבל לא! על כך שהוקעתי את הזוועות של דאעש בציוצים 'הצדק' שולח אותי לבדיקה פסיכיאטרית! כמה רחוק הם יגיעו?", כתבה לה פן בטוויטר. "זה לא ייאמן".

 

בהמשך אמרה לכתבים שהיא לא תתייצב לבדיקה. "אני רוצה לראות את השופט מנסה לגרום לי ללכת", אמרה. לה פן מקפידה לטעון שהשופטים רודפים אותה ואת מפלגה, כחלק מניסיון של הממסד להחליש את כוחה של "העצרת הלאומית". כמה חקירות נפתחו נגד לה פן ומפלגתה, אחת מהן חוקרת טענות לשימוש פסול בכספי האיחוד האירופי.

מרין לה פן (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

בחודש מרס נפתחה חקירה רשמית נגד לה פן בחשד להפצת תמונות אלימות. חוקי המדינה קובעים שבמסגרת חקירות שכאלה הנחקר נדרש לעבור בדיקות רפואיות. לפי עותק של מסמך מבית המשפט מ-11 בספטמבר, שלה פן פרסמה בטוויטר, השופט רוצה לבדוק אם היא סובלת מבעיה נפשית כלשהי – כדי להבין את המניע מאחורי פרסום תמונות ההוצאות להורג של דאעש. המומחה שאמור לבדוק את לה פן (שכאמור מסרבת להתייצב לבדיקה) אמור גם לקבוע את מצבה הנפשי עלול להיות סכנה לציבור.

 

ז'אן לוק מלנשון, איש השמאל הקיצוני, אמר שהבדיקה הפסיכיאטרית לא נחוצה מכיוון שאין ספק שלה פן אחראית לפעילותה הפוליטית. "לא כך נחליש את הימין הקיצוני", אמר. מתיאו סלביני, שר הפנים האיטלקי שמחזיק בדעות דומות ללה פן בנוגע להגירה ולאיחוד האירופי, אמר היום: "בית המשפט הורה על בדיקה פסיכיאטרית של מרין לה פן. אין לי מילים! מזדהה איתה ועם הצרפתים שאוהבים את החופש!".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מרין לה פן השבוע בפרלמנט הצרפתי
צילום: רויטרס
מומלצים