שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נשק, סמים ומימון אמריקני: הנאום שטראמפ יישא בעצרת האו"ם

  שגרירת ארה"ב באו"ם סיפרה לכתבים על עיקרי נאומו הצפוי של הנשיא האמריקני בעצרת הכללית של האו"ם: התניית הסיוע למדינות בתמיכה ברעיונות האמריקניים וקריאה לפעולה נגד "בעיית הסמים העולמית". בהמשך ישתתף בדיון של מועצת הביטחון בנושא מניעת הפצת נשק להשמדה המונית

  הנשיא האמריקני דונלד טראמפ צפוי להתייחס בנאומו בעצרת הכללית של האו"ם לתפקידה ומעמדה של ארצות הברית. כך אמרה הלילה (ו') השגרירה האמריקנית באו"ם. בין היתר, הוא ישרטט את התנאים לקבלת תמיכה מארה"ב, יקרא לפעול נגד בעיית הסמים העולמית ויעסוק באי הפצת נשק להשמדה המונית.

  טראמפ בעצרת האו"ם בשנה שעברה. תנאים לקבלת סיוע מארה"ב וקריאה לפעולה נגד "בעיית הסמים העולמית" (צילום: AP) (צילום: AP)
  טראמפ בעצרת האו"ם בשנה שעברה. תנאים לקבלת סיוע מארה"ב וקריאה לפעולה נגד "בעיית הסמים העולמית"(צילום: AP)

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  השגרירה האמריקנית באו"ם ניקי היילי אמרה לכתבים כי טראמפ יתמקד בנאומו בארצות הברית, בתפקידה העולמי וביחסים שהיא רוצה לבנות. "הוא מצפה לדבר על ההצלחות של מדיניות החוץ האמריקנית בשנה האחרונה ולאן אנחנו ממשיכים מכאן".

   

  "הוא צפוי לדבר על ההגנה על הריבונות האמריקנית ועל איך ניתן להפוך את האזרחים האמריקנים לגאים", אמרה היילי והוסיפה: "אנחנו רוצים להמשיך לבנות מערכות יחסים עם מדינות אחרות ששותפות לערכים האלה".

  שגרירת ארה
  היילי. "הוא יסמן את הקו שלפיו נהיה נדיבים"(צילום: רויטרס)

  היילי אמרה שטראמפ ידבר בנאומו לנדיבותה של ארצות הברית. "אבל הוא גם יסמן את הקו שלפיו אנחנו נהיה נדיבים כלפי אלה שחולקים את הערכים שלנו ואלה שרוצה לעבוד איתנו. לא נהיה נדיבים כלפי אלה שמנסים לעצור את ארצות הברית, אלה שאומרים שהם שונאים אותה או כאלה שלא מועילים למה שאנחנו עושים".

   

  הנשיא האמריקני צפוי להתייחס גם ל"בעיית הסמים העולמית" ויקרא למדינות העולם להתחייב לפעול בעניין. בנוסף הוא ישתתף בישיבת מועצת הביטחון של האו"ם שתעסוק לא רק באיראן, אלא גם באופן כללי במניעת הפצת נשק להשמדה המונית, כולל בתקיפות הכימיות בבריטניה ובסוריה.

   

  בנוסף צפוי הנשיא האמריקני להיפגש עם כמה מנהיגים עולמיים בשולי כינוס העצרת הכללית של האו"ם. בין היתר הוא ייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא מצרים עבד אל-פתח א-סיסי, נשיא צרפת עמנואל מקרון ונשיא דרום קוריאה מון ג'יאה-אין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים