שתף קטע נבחר

תערוכת צה"ל: יירוט טילים, טיסה ושמירה על אסדות הגז

בתערוכה "צה"ל שלנו" שנפתחה בחולון ותימשך בסוכות - אפשר להפעיל סימולטורים של חילות הים, האוויר והיבשה. במתחם של חיל המודיעין מוצגת חידה שעוסקת בתרחיש של התקפת סייבר. המבקרים יקבלו כרטיס "חוגר" אינטראקטיבי שיאפשר להם לצבור נקודות ולגלות מה התפקיד המתאים להם בצה"ל

 

 

 

 

רוצים לפתור חידה של חיל המודיעין, לתפעל סימולטור טיסה או לתמרן את כוחות היבשה בקרב וירטואלי? את כל אלה ועוד תוכלו לעשות בתערוכת "צה"ל שלנו" שנפתחה אתמול בהיכל טוטו בחולון. התערוכה תוצג עד ה-3.10 והיא פתוחה לכלל הציבור בהרשמה מראש וללא עלות. היא כוללת מיצג אור קולי, פעילויות מיוחדות ואינטראקטיביות לכל המשפחה, הופעות של הלהקות הצבאיות, שיט בספינות, תצוגת כלים, מתחמי אוויר, ים ויבשה וטכנולוגיה, והופעות נוספות.

 

כל מבקר בתערוכה יקבל עם כניסתו כרטיס "חוגר" אישי ואינטראקטיבי אשר ילווה אותו לאורך התערוכה, יאפשר לו לצבור נקודות בפעילויות השונות ולגלות בסוף התערוכה את התפקיד המתאים לו בצה"ל. המבקרים יוכלו להתנסות בהפעלת רובוטים, במשחק אינטראקטיבי המדמה יירוט בכיפת ברזל, סימולטור צניחה, משחק חוויתי של אגף המודיעין ועוד.

 

תערוכת
במתחם חיל האוויר יש סימולטור טיסה ושל כיפת ברזל(צילום: דובר צה"ל)

תערוכת
(צילום: דובר צה"ל)

תערוכת
(צילום: דובר צה"ל)

תערוכת
(צילום: דובר צה"ל)

במתחם של חיל הים יהיה סימולטור של עמדת פריסקופ בצוללת, ושל סונאר- מערכת אינטראקטיבית אשר מזהה על פי שמע את כלי השיט שנמצאים מחוץ לכלי השיט עליו היא מותקנת. כמו כן, משחק מים כלכליים - משחק אינטראקטיבי שפותח על ידי צה"ל שבו לכל שחקן יש תפקיד הגנה אחר מול האיומים במרחב הימי, למשל הגנה מפני צוללות, טילים ועוד. במשחק משתתפים עד שישה שחקנים כאשר לכל אחד מהם יש תפקיד משלו.


תערוכת
(צילום: דובר צה"ל)

תערוכת
הרמטכ"ל גדי איזנקוט בביקור בתערוכה(צילום: דובר צה"ל)

תערוכת
(צילום: דובר צה"ל)

 זיו אבטליון (צילום: אבי חי)
מפקד התערוכה "צה"ל שלנו", תא"ל זיו אבטליון(צילום: אבי חי)
 במתחם של זרוע היבשה יש שולחן חול דיגיטלי שמדמה מלחמה על גבי לוח עליו ניתן להזיז כוחות באופן וירטואלי. בסימולטור יש 12 עמדות שמאפשרות התנסות במגוון התפקידים בשדה הקרב. סימולטור צניחה מדמה צניחה אמיתית והשחקן יכול לשלוט בסימולטור באמצעות רצועות שמאפשרות תזוזה.

 

במתחם חיל האוויר יש סימולטור טיסה, שמיועד לתת את חוויית הטיסה האולטימטיבית ובמהלכה השחקן יתנסה בניווט המטוס ובביצוע משימות טיסה בתוך תא הטייס. כמו כן, משחק סוללה של כיפת ברזל - במסגרת המשחק השחקן מתנסה בהגנה על יישוב מפני איום הטילים באמצעות יירוטם.

 

במתחם של אגף המודיעין פועלת מערכת 9900 שפותחה על ידי האגף וכוללת ארבע עמדות שמאפשרות התנסות בעיבוד המידע החזותי ברחבי אולם התערוכה לכדי מידע מדוייק ורלוונטי. בנוסף תוצג למשתתפים החידה של אמ"ן, שעוסקת בתרחיש של התקפת סייבר, החידה תעלה באפליקציית התערוכה כאשר מי שמשחק בה יוכל לאתר רמזים לאורך התערוכה, עד לפתרונה.

 

שעות פעילות התערוכה:

21/9 ו-23/9: פתיחה ב-09:00 עד 12:00 (נסגר ב-14:00)

25-27/9: פתיחה ב-9:00 עד 19:00 (נסגר ב-21:00)

28-30/9: פתיחה ב-09:00 עד 12:00

2-3/10: פתיחה ב-9:00 עד 19:00.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי חי
תא"ל זיו אבטליון, מפקד התערוכה
צילום: אבי חי
מומלצים