שתף קטע נבחר

חשד: חיילים הפשיטו פלסטיניות וגנבו כסף מנבדקים במעבר קלנדיה

שני חיילים מגדוד המעברים נעצרו בחשד לגניבת כסף מפלסטינים שעברו בעמדת הבידוק ועבירות מין בנשים ממניעים גזעניים. השניים קשרו עצמם לעבירות ובית הדין הצבאי האריך את מעצרם עד השבוע הבא

חשד לעבירות חמורות מצד חיילים שבדקו פלסטינים באיזור רמאללה: בית הדין הצבאי ביפו האריך היום (שישי) עד ליום חמישי הבא את מעצרם של שני חיילים בדרגת רב"ט החשודים בגניבת כסף מפלסטינים רבים שבדקו בשבועות האחרונים ב מעבר קלנדיה שבין ירושלים לרמאללה.

 

מעבר קלנדיה ()
מעבר קלנדיה

השניים, לוחם ומאבחן ביטחוני מגדוד המעברים של המשטרה הצבאית, חשודים גם בביצוע עבירות מין כלפי פלסטיניות שבדקו במסגרת תפקידם, אך אחד מהם מכחיש את החשדות נגדו וטוען כי לא תקף מינית אף אישה שבדק.

 

לפי היחידה לחקירות פנים (המקבילה הצבאית למח"ש), השניים קשרו עצמם לעבירות במהלך חקירתם. נשיא בית הדין הצבאי ביפו, אל"מ אחסאן חלבי, הורה בהחלטתו להאריך את מעצרם של השניים.

 

השופט ציין כי "מדובר בחשד לביצוע עבירות של גניבה בידי עובד ציבור, ביזה ושימוש לרעה בכוח המשרה, ממניעים גזעניים וכן חשד לביצוע עבירות מין. קראתי את הדו"ח הסודי של היחידה החוקרת ומעיון בחלק מהראיות הגעתי לכלל מסקנה כי מתקיימות ראיות לכאורה ברמה הנדרשת בשלב זה, ואף למעלה מכך, וכן מתקיימות עילות מעצר מובהקות שמצדיקות את מעצרם של החשודים".

 

במהלך הדיון ציינה נציגת התביעה הצבאית סרן אריאלה סגל: "מדובר בחשדות חמורים לביצוע מספר עבירות. יש פעולות חקירה נוספות שצריך לבצע. החיילים ביצעו פעולות ללא סמכות ושלא במגרת הנהלים כלפי מספר נשים חיפוש בהפשטה".

 

עוד הוסיף השופט כי "מצטיירת תמונה לכאורה, לפי החשד, לניצול הסמכות לשם ביצוע עבירות חמורות כלפי אחרים. מדובר במעשים חוזרים לפי החשד, כאשר קיימת אינדיקציה שהדברים נעשו ממניעים גזעניים".

 

עו"ד סרן יוליה ויינשנקר, המייצגת את אחד החשודים מטעם הסנגוריה הצבאית אמרה כי "מדובר בחייל מצוין ומוערך המשרת באופן מיטבי בתפקיד מורכב ותובעני. באשר לעבירת הרכוש, מדובר במעידה חד פעמית שאינה מאפיינת אותו. החייל דוחה מכל וכל את החשדות האחרים ומצפה לסיום החקירה באופן שישלול את החשדות".

 

עו"ד לימור ברמלי המייצגת את אחד מהחיילים החשודים מסרה כי "במסגרת חקירת היחידה לחקירות פנית של המשטרה הצבאית המתנהלת בחשד לביזה ועבירות נוספות נעצרו הבוקר שני חיילים. מרשי שיתף פעולה עם החוקרים ומסר את גרסתו המפורטת להשתלשלות האירועים. אני סמוכה ובטוחה כי עם סיום החקירה ובירור טענותיו של מרשי התיק כנגדו ייסגר".

 

מדובר צה"ל נמסר כי "בנושא נפתחה חקירה של היחידה לחקירות פנים בצה"ל. החיילים החשודים נעצרו והובאו בפני בית הדין הצבאי לשם הארכת מעצרם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלמה מור
מעבר קלנדיה
צילום: שלמה מור
מומלצים