שתף קטע נבחר

בליכוד תוקפים בחריפות את אולמרט: "הפך לדוברו של אבו מאזן"

גורם בכיר במפלגה הגיב על פגישתו של ראש הממשלה לשעבר עם יו"ר הרשות הפלסטינית: "אולמרט הציע לאבו מאזן את הכותל; בארה"ב ובמדינות ערביות רבות כבר הבינו שאבו מאזן הוא המכשול האמיתי לשלום"

גורם בכיר בליכוד הגיב הערב (שבת) על פגישתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט עם יו"ר הרשות הפלסטינית, ואמר כי "אולמרט, שהציע לאבו מאזן את הכותל, הופך עכשיו גם לדוברו הנאמן.

 

ראש ממשלת ישראל לשעבר נפגש בפריז עם מחמוד עבאס (אבו מאזן) ()
פגישת אולמרט-אבו מאזן

"בארה"ב ובמדינות ערביות רבות כבר הבינו שאבו מאזן הוא המכשול האמיתי לשלום", הוסיף הגורם, "ושמשמעות הדרישות הקיצונית שהוא מציב איננה שלום אלא חיסולה של מדינת ישראל".

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן צייץ: "עצוב לראות ראש ממשלה לשעבר, שמשרת את האינטרסים של הפלסטינים נגד מדינת ישראל ונגד הממשל האמריקני ועושה נזק לישראל בזירה הבינלאומית. אחרי שהנשיא טראמפ ונציגיו הבינו שאבו מאזן הוא מסית וסרבן שלום המקדם יוזמות חרם נגד ישראל, מגיע אולמרט המנותק מהאמת ומהמציאות ומתייצב לצד המסית אבו מאזן".

 

 

שר התקשורת איוב קרא הוסיף: "פגישת אולמרט עם אבו מאזן מלמדת המון על שניהם. אחד ראש ממשלה כושל שגמר בכלא, ולמרות הצעותיו הנדיבות והמופקרות, נדחה שוב ושוב על ידי ה'פרטנר המדומה' שהוא מנסה למכור לנו עתה. השני, ידוע בכל העולם כ'סרבן השלום', שממשיך לשלם משכורות לרוצחים ולעודד ולהסית לטרור. ממש מצא מין את מינו".

 

שר המדע אופיר אקוניס, קבע כי "אולמרט חי בעשור הקודם. אחרי שאבו מאזן השפיל את אולמרט, כשאפילו לא השיב להצעתו האומללה להקמת מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים ונסיגה לקוי 67', אולמרט מפיץ עכשיו שקרים נגד ממשלת ישראל הנבחרת - מי שמסרב לחדש את המו"מ הוא אבו מאזן שברח מהשיחות ב-2011 ומאז לא חידש אותן".

 

סגן השר ח"כ מייקל אורן טען כי "הממשל האמריקאי מאיים להעמיד לדין את מזכיר המדינה לשעבר ג'ון קרי שנפגש ללא אישור עם מוחמד זריף, שר החוץ האיראני. הבסיס לאיום הוא 'חוק לוגן', האוסר על אזרחי ארה"ב להיפגש עם מנהיגים זרים – קל וחומר מנהיגי מדינות עויינות, ללא אישור הדרג הפוליטי הנבחר.

 

"פגישת אהוד אולמרט עם אבו מאזן הייתה נחשבת פשע פדרלי בארה"ב, וראש הממשלה לשעבר היה נידון לעד עשר שנות מאסר. מדובר בהפרה בוטה של הדמוקרטיה"

 

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) קבע: "אולמרט נפגש עם אבו מאזן המחנך את ילדי הפלסטינים להרוג יהודים ולהשמיד את מדינת ישראל. לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב, אלא מפני שהוא מינו".

 

השר לשעבר גדעון סער צייץ: "אהוד אולמרט, כמו אהוד ברק לפניו, המשיך לנהל מו"מ עם אבו-מאזן גם אחרי התפטרותו וממש עד לסוף תקופת כהונתו. אולמרט - הציע לאבו-מאזן ויתורים מרחיקי לכת אפילו יותר מאלה שהציע ברק לערפאת בקמפ דיוויד ובטאבה. שניהם נכשלו מאותה סיבה: הנהגת הרשות אינה מעוניינת בשלום ובסיום הסכסוך עם ישראל".

 

"אבו מאזן הוא היחיד שיוכל ליישם את פתרון שתי המדינות"

הנשיא הפלסטיני נפגש עם אולמרט במקום משכנו בפריז. לפי סוכנות הידיעות הרשמית של הרשות הפלסטינית, אולמרט אמר בפגישה כי אבו מאזן מעולם לא התנגד באופן רשמי ליוזמת השלום שהציג בפניו. "אני שמח מאוד לפגוש את הנשיא אבו מאזן, לא נפגשנו מזה זמן רב", אמר אולמרט בפגישה המשותפת. "אבו מאזן הוא נשיא העם הפלסטיני, מנהיג פוליטי גדול והאישיות המעניינת ביותר במסגרת ההתפתחויות העתידיות והיחסים בין הישראלים והפלסטינים", הוסיף.

 

לאחר הפגישה אולמרט מסר הצהרה לטלוויזיה הפלסטינית ואמר כי "ארה"ב ואירופה, ובטח שגם ישראל, צריכות להבין שני דברים: ראשית, אין תחליף לפתרון שתי המדינות. הדבר השני הוא שאבו מאזן הוא היחיד שיכול לממש את הפתרון הזה. 

 

"הוא הוכיח בעבר שהוא מחויב לפתרון ובשל כך כיבדתי אותו מאוד", המשיך אולמרט. "גם הפלסטינים מבינים זאת, וחשוב שהעם הישראלי יבין זאת גם כן. אבו מאזן נלחם בטרור מפני שזהו חלק מהתחייבותו לכינון השלום. אני מגדיר את אבו מאזן חבר שלי עוד מאז שעבדנו ביחד. אני מאמין כמוהו שניתן להגיע לשלום. אני בטוח, כמו אבו מאזן, שאם הייתי יכול לסיים את כהונתי - השלום היה מתממש לפני שנים".

 

בצה"ל מתייחסים לנאומו הצפוי בשבוע הבא של אבו מאזן בעצרת הכללית של או"ם כאל אירוע חשוב. הנאום שנשא ב-2015 היה זה שנתן השראה לגל טרור הבודדים שבא לאחריו. לכן יש חשיבות למה שיגיד ולהשפעת הנאום בשטח. ככל שהתבטאויותיו יהיו יותר חריפות, יש סיכוי שיגרמו לתסיסה ולאלימות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים