שתף קטע נבחר

המתלוננת נגד המועמד לעליון של טראמפ תעיד מול הסנאט

כריסטין בלייזי-פורד תתייצב בפני ועדת הסנאט ותגולל את אירוע התקיפה המינית שלדבריה עברה בידי ברט קבאנו, עת הייתה בת 15 והוא בן 17. "למרות האיומים שקיבלה על חייה - היא מאמינה שזו מטרה חשובה", מסרה פרקליטתה

כריסטין בלייזי-פורד, בת 51 מקליפורניה, תעיד בסנאט בנוגע לתקיפה המינית לכאורה שעברה בידי המועמד לבית המשפט העליון בארה"ב, ברט קבאנו. כך מסרה אתמול (א') עורכת דינה.

 

השופט ברט קבאנו המועמד של דונלד טראמפ לבית המשפט העליון  (צילום: AP)
ברט קבאנו(צילום: AP)

"למרות איומים על חייה, פורד מאמינה שזה חשוב שהסנאטורים ישמעו את עדותה ממקור ראשון", אמרה פרקליטתה. "היא הסכימה להעיד למרות שוועדת הסנאט סירבה לזמן עד ראייה לאירוע.

 

בלייזי-פורד מספרת על מסיבה בשנת 1982. היא הייתה בת 15, קבאנו בן 17. כריסטין אמרה שקבאנו היה שיכור וריתק אותה למיטה. הוא גהר מעליה וניסה להוריד לה את הבגדים. בראיון אמרה פורד שכשהיא ניסתה לצעוק לעזרה קבאנו שם יד על הפה שלה. "חשבתי שהוא עוד יהרוג אותי בטעות. הוא ניסה לתקוף אותי ולהוריד לי את הבגדים", אמרה. היא הצליחה לברוח כשחבר של קבאנו קפץ על המיטה והשניים נפלו.

 

כריסטין בלייזי-פורד (צילום: MCT)
כריסטין בלייזי-פורד(צילום: MCT)

בחודש יולי, כשנחשף שקבאנו יהיה המועמד של טראמפ לעליון, יצרה פורד קשר עם המפלגה הדמוקרטית. היא שלחה מכתב לאנה אשו, חברת קונגרס מקליפורניה, וביקשה שלא להיחשף. המכתב הגיע גם לסנאטורית הדמוקרטית דיאן פיינשטיין, הדמוקרטית הבכירה בוועדה המשפטית בסנאט. מאז דלפו כמה פרטים על תוכן המכתב, והעיסוק בו גדל מאז תחילת הדיונים בסנאט על אישור המועמדות. עוד לפני שפורד נחשפה אמר קבאנו שהוא מכחיש בצורה חד משמעית את הטענה שתקף מינית.

 

הוועדה המשפטית של הסנאט סיימה את השימועים בהשתתפות קבאנו (שלוו בהפגנות נגדו), ואמורה להצביע השבוע על מועמדותו. אם היא תאשר את המינוי יתקיים דיון בהשתתפות הסנאט כולו. מיטש מקונל, מנהיג הרפובליקנים בסנאט, מקווה להשלים את המינוי עד 1 באוקטובר ושקבאנו כבר יהיה שופט בעליון בזמן בחירות האמצע ב-6 בנובמבר.

 

הלחץ על הרפובליקנים לעכב את אישור המינוי גובר, אך לא ברור אם החלטתה של פורד להיחשף תדחה את ההצבעה או תפגע בסיכוייו של קבאנו להיבחר. הדובר של צ'אק גראסלי הרפובליקני, יו"ר הוועדה המשפטית בסנאט, אמר בתגובה לטענה שקבאנו תקף מינית: "מטריד שטענות לא מאוששות מלפני יותר מ-35 שנה, בתקופת התיכון, צצות ערב הצבעת הוועדה".

 

פיינשטיין, הדמוקרטית הבכירה בוועדה המשפטית, קראה לדחות את ההצבעה. "אני תומכת בהחלטתה של גברת פורד לחשוף את הסיפור שלה. עכשיו כשהיא עשתה את זה, פתיחת החקירה נמצאת בידיים של ה-FBI. זה צריך לקרות לפני שהסנאט מתקדם עם המינוי הזה", אמרה. צ'אק שומר, מנהיג הדמוקרטים בסנאט, אמר שהוועדה המשפטית "חייבת לדחות את ההצבעה, עד שלכל הפחות יחקרו לעומק את ההאשמות הקשות והאמינות האלה".

 

 


פורסם לראשונה 23/09/2018 20:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים