שתף קטע נבחר

השיט שהסתבך: 4 ימים לבד באמצע האוקיינוס עם פציעה בגב

אבהילאש טומי ההודי השתתף במרוץ סובב עולם ונקלע לסערה שבמהלכה נפצע והסירה שלו נפגעה. למזלו, מטוסים איתרו אותו 3,300 ק"מ מאוסטרליה. באירוע אחר, צעיר מאינדונזיה חולץ לאחר 49 ימים לבד בים

אבהילש טומי חולץ מהאוקיינוס (צילום: AFP)
אבהילאש טומי אחרי החילוץ(צילום: AFP)
ימאי הודי שהשתתף בתחרות השיט "גולדן גלוב", שמשתתפיה מקיפים את העולם בסירות המצוידות בטכנולוגיה מיושנת בלבד, חולץ אתמול (ב') בתום ארבעה ימים שבהם היה לכוד באמצע האוקיינוס השקט כשהוא פצוע בגבו, כתוצאה מפגיעת סערת מזג אוויר בסירה שלו.

 

סירתו של אבהילאש טומי (39), קצין בחיל הים ההודי, נמצאה במרחק 3,300 קילומטר מחופיה המערביים של אוסטרליה על ידי משלחת בינלאומית שכללה כוחות של הרשויות האוסטרליות, הצי ההודי וספינת סיור צרפתית.

אבהילש טומי חולץ מהאוקיינוס (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

אבהילש טומי חולץ מהאוקיינוס (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

אלדי נובל חולץ אחרי 49 ימים באוקיינוס ()
49 יום באמצע הים. אלדי נובל

לאורך סוף השבוע לא ניתן היה ליצור קשר עם אבהילאש, משום שהטלפון הלווייני המרכזי שלו נפגע בסערה, ובשל הפציעה הוא לא הצליח לטלפון המשני או למשדר הרדיו. החשש לחייו גבר בשל תנאי מזג האוויר הקשים באזור, הרוחות החזקות והגלים הגבוהים.

 

למזלו, שני מטוסי סיור מסוג "פוסידון" – אחד של חיל האוויר האוסטרלי והשני של צבא הודו – איתרו את הסירה שלו שלשום וכיוונו את המחלצים אליו. "טומי חולץ בשלום", צייץ דובר הצי ההודי לאחר המבצע.

 

"מרוץ גולדן גלוב", תחרות שיט של כ-45 אלף ק"מ, יצאה לדרך ב-1 ביולי מצרפת. המשתתפים בה משתמשים בסירות הדומות לאלה שבהם שטו המשתתפים במרוץ הראשון – לפני כ-50 שנה, כמעט ללא אמצעים מודרניים של טכנולוגיית ניווט.

 

במקביל פורסם אתמול כי אלדי נובל, אזרח אינדונזיה בן 19, שרד 49 ימים לבדו באוקיינוס השקט, לאחר שמלכודת הדגים שעליה עבד נסחפה 2,698 קילומטרים הרחק מהחוף. הוא חולץ בסוף אוגוסט ולדבריו במהלך התקופה שתה מים שסחט מבגדיו.


פורסם לראשונה 24/09/2018 23:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
אבהילאש טומי אחרי החילוץ
צילום: AFP
מומלצים