שתף קטע נבחר

נהג ביובית שפך בוצה לנחל בנגב

המשטרה הירוקה תפסה ביובית בעת שפיכת ביוב גולמי לערוץ נחל ליד כסייפה. נהג המשאית נעצר יחד עם שלושה חשודים נוספים

נהג ביובית מדרום הארץ נעצר בחשד ששפך בוצה לנחל ליד המועצה המקומית כסייפה בנגב. יחד איתו עצרו מפקחי צוות דרום במשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה שלושה חשודים נוספים, המעורבים במקרה. נגד הארבעה נפתחה חקירה פלילית. 

 

השלכת הבוצה ליד כסייפה (צילום: המשטרה הירוקה, המשרד להגנת הסביבה)
השלכת הבוצה ליד כסייפה(צילום: המשטרה הירוקה, המשרד להגנת הסביבה)

 

המבצע, שבמהלכו נעצרו החשודים, נערך בעקבות מידע שהגיע לידי המשטרה הירוקה, ממנו עולה כי עקב תקלה בתחנת סניקה, ולצורך טיפול במשאבות, נשאבה בוצה, אך במקום להעבירה לאתר מורשה - שפך הנהג את הביוב הגולמי בנחל. במשטרה הירוקה מציינים כי לאחר סיום שפיכת הבוצה, שטף הנהג את המשאית - מה שהביא לזרימת הביוב הגולמי לשטח.

 

סגן מנהל המשטרה הירוקה, עבד מחאמיד, אמר כי בוצה היא חומר אורגני מוצק וסילוקה לנחל עלול לגרום לנזקים סביבתיים חמורים, לרבות זיהום הקרקע והנחל, ואף להתפתחות מפגעי מזיקים ומפגעי ריח. הוא הוסיף כי "המשטרה הירוקה תמשיך לפעול בנחישות כנגד עבריינים סביבתיים על-מנת לשמור על בריאות הציבור ולהגן על הסביבה". לדבריו, "למרבה הצער אירוע של השלכת בוצה גולמית מביובית אינו שכיח. בממוצע יש עשרות תפיסות של משאיות מדי שנה".

 

המעורבים חשודים בביצוע עבירות על חוק המים, חוק שמירת הניקיון וחוק רישוי עסקים. העוברים על חוק המים יכולים להישלח למאסר של שנה או קנס בגובה 392 אלף שקלים. לפי חוק שמירת הניקיון רשאי בית המשפט, נוסף על כל עונש, להורות על חילוט חפץ ששימש לביצוע העבירה. העונש על עבירה לפי חוק שמירת הניקיון יכול להגיע לשנת מאסר אחת או קנס מקסימלי של עד 226 אלף שקלים (ולתאגיד קנס פי 2). העוברים על בחוק רישוי עסקים יכולים לקבל עד 18 חודשי מאסר או קנס בסך 75,300 שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: המשטרה הירוקה, המשרד להגנת הסביבה
השלכת הבוצה לנחל
צילום: המשטרה הירוקה, המשרד להגנת הסביבה
מומלצים