שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סופרת הילדים והנוער והמשוררת אסתר קל הלכה לעולמה

  אסתר קל, מחברת ספרים הזכורים למבוגרים ממרחק השנים כמו "מבית המרקחת הפרטי שלי", "אסתר על הקו" ו"איזה מין אנחנו" - נפטרה בגיל 88. היא הייתה חלוצת ספרי ההדרכה על מיניות לנוער בארץ

  סופרת הילדים, המשוררת ומחברת ספרי ההדרכה לנוער אסתר קל הלכה לעולמה הלילה (ד') בגיל 88. הלוויתה תתקיים ביום שישי, 28 בספטמבר, בשעה 10:30 בבוקר בבית העלמין הירקון.

   

  "מבית המרקחת הפרטי שלי", "אסתר על הקו" ו"איזה מין אנחנו" הם רק חלק מעשרות הכותרים שפרסמה קל במהלך חייה, בהם ספרים לילדים, קובצי שירה למבוגרים, ספרי הדרכה וספרי מידע על מיניות לבני-הנוער. במעשה זה הייתה חלוצה - הראשונה לכתוב בז'אנר בארץ. ספריה הגיעו למדפיהם של בתים רבים בישראל וכללו תשובות לשאלות איתם מתמודדים בני-נוער בגיל ההתבגרות.

   

  אסתר קל ()
  אסתר קל. 2018-1930
   

  קל נולדה ב-1930 בליטא ועלתה לארץ עם הוריה כשהייתה בת חמש. בגיל 15 עזבה את בית הוריה ועברה ללמוד בפנימייה החקלאית "עיינות". אז החלה לפרסם שירים. הראשונים בהם הודפסו בביטאון תנועת הנוער "במעלה". במהלך מלחמת העצמאות שירתה בפלמ"ח ובגיל 21 הצטרפה למערכת עיתון הילדים "הארץ שלנו", בה עבדה שנים רבות, ערכה וכתבה רשימות, שירים וסיפורים קצרים. בעיתון היא גם יזמה את מדור התשובות ושאלות הראשון בארץ בנושא מיניות. 

   

  ספרה הראשון "לבת (וגם לבן לא יזיק לדעת)" הוא מדריך מאויר שראה אור ב-1956. מאז ועד הספר האחרון שהוציאה ב-2013, "החתונה הנכונה", לא הפסיקה לפרסם, כשבין יצירותיה לילדים "האנשים שאני אוהבת" (1979) ו"אני, משפחתי וכל השאר" (1990); בין ספרי השירה שלה למבוגרים "נגיעות ישירות" (1977), "רסיסים" (1986) ו"מה, על מה ונפלא" (2010); ובין ספרי ההדרכה שלה לנוער "כולנו, שנרטבנו בגשם" (1985).

   

  אסתר על הקו ()

  מבית המרקחת הפרטי ()

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים