שתף קטע נבחר

גוגל מסתבכת עם פרטיות בדפדפן כרום

גוגל מסתבכת עם שוחרי הפרטיות: מומחים משמיעים ביקורת כלפי עדכון חדש בדפדפן כרום של גוגל, שיגרום לטענתם לפגיעה לפרטיות. התחברות אוטומטית לדפדפן בעת חיבור לאחד משירותי הרשת של גוגל, תגרום לאנשים לשתף עם גוגל מידע אישי ללא ידיעתם וללא שבחרו בכך באופן מפורש

בגוגל הודיעו כי החל מגרסה 69 של דפדפן כרום, בכל פעם שאתם גולשים ומתחברים (Log in) עם שם המשתמש והסיסמא שלהם לשירות מקוון של גוגל כמו ג'ימייל, יוטיוב ואחרים – אתם מיד באופן אוטומטי תתחברו באמצעות חשבון גוגל שלכם גם לדפדפן כרום. עד היום, זה לא נעשה כך: החיבור לשירותי גוגל המקוונים והחיבור לדפדפן כרום, נעשה באופן נפרד.

 

גוגל מסתבכת עם פרטיות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
גוגל מסתבכת עם פרטיות(צילום: shutterstock)

 

החיבור האוטומטי לכרום העלה חששות רבים לפגיעה בפרטיות. כאשר אתם מחוברים עם חשבון גוגל שלכם לדפדפן כרום, תאורטית אתם למעשה משתפים עם גוגל מידע רב נוסף על עצמכם כמו היסטוריית גלישה, סיסמאות שבחרתם לשמור, סימניות ועוד. אמנם, גוגל אומרת להגנתה כי שיתוף המידע הזה נעשה רק לאחר הפעלת אופציית הסינכרון של כרום, שנעשית באופן נפרד. 

 

גוגל כרום (אילוסטרציה: Shutterstock)
החידושים בכרום הם חלק מהבעיה(אילוסטרציה: Shutterstock)
 

 

ענקית הטכנולוגיה עוד טוענת שהפיצ'ר החדש מיועד למנוע פגיעה בפרטיות אצל משתמשים מרובים שגולשים דרך מחשב משותף. בנוסף, למען האמת, עבור רוב המשתמשים לא מדובר בבעיה ממשית – כי רבים מאיתנו גם כך מתחברים לכרום עם חשבון גוגל.

 

אך למרות הכל, מומחים יצאו למתקפה נגד גוגל, ואומרים שזהו פשוט ניסיון לגרום לאנשים לשתף אפילו יותר מידע על עצמם ללא ידיעתם ומבלי שהבינו זאת. "אני עם כרום גמרתי", כתב מת'יו גרין, פרופסור המתמחה בקריפטוגרפיה, שהיה בין הראשונים שהציתו את הוויכוח. "לשינוי הזה יש השלכות רציניות על הפרטיות ועל האמון בגוגל".

 

בגוגל כבר מיהרו להגיב ולקחת צעד (חלקי) לאחור. בחברה הודיעו כי בגרסת 70 של כרום תופיע אפשרות חדשה שתאפשר לבטל את החיבור האוטומטי לכרום, כך שיהיה ניתן להתחבר לאתרי גוגל גם מבלי להתחבר לכרום. עם זאת, משתמשים יצטרכו להכיר את האפשרות החדשה כדי לנצל אותה – כך שהמחלוקת לא בהכרח תיגמר כאן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה: Shutterstock
גוגל כרום דפדפן
אילוסטרציה: Shutterstock
מומלצים