שתף קטע נבחר

צפו: תיעוד חדש מאתרי הטילים המדויקים של חיזבאללה

צה"ל חשף תיעוד של מפעלי הטילים המדויקים בלבנון, בהמשך לנאום ראש הממשלה באו"ם. לדברי נתניהו, הטילים נועדו להגיע לרמת דיוק של 10 מטרים

 

 

בהמשך לנאום ראש הממשלה באו"ם, צה"ל חשף הערב (יום ה') תיעוד של מפעלי הטילים המדויקים של חיזבאללה בלבנון. נתניהו אמר בנאומו שהטילים של חיזבאללה נועדו להגיע לרמת דיוק של 10 מטרים.

 

בשנה האחרונה חיזבאללה מנסה לבנות תשתית להסבת טילי קרקע קרקע לטילים מדוייקים בשכונת אוזעאי, הסמוכה לשדה התעופה בביירות. בכירי ארגון חיזבאללה קיבלו החלטה מודעת להעביר את מרכז הכובד של פרוייקט דיוק הטילים, בו הם עוסקים מזה זמן, למרחב האזרחי בלב ליבה של העיר ביירות.

צה
(צילום: דובר צה"ל)

צה
(צילום: דובר צה"ל)

א. אתר בתוך אצטדיון כדורגל של נבחרת חיזבאללה.

 

ב. אתר בסמוך לשדה התעופה הבינלאומי "חרירי" של לבנון.

 

ג. אתר במעגנה, בלב שכונת מגורים ובסמוך למבניים אזרחיים המרוחק כ-500 מטרים בלבד ממסלול הנחיתה של שדה התעופה.

 

כל זאת תוך סיכון מודע של אוכלוסייה לבנונית בלתי מעורבת.

צה
(צילום: דובר צה"ל)

צה
(צילום: דובר צה"ל)

צה
(צילום: דובר צה"ל)

פרויקט הדיוק מתבצע תוך שימוש בידע, טכנולוגיה, מימון והכוונה איראניים. אחד הניסיונות להעברת מכונות המיועדות להסבת טילים למדויקים מסוריה ללבנון הותקף על ידי ישראל ב- 17/9/18.

 

ישנם אתרים נוספים בביירות ומחוצה לה בהם פועלים גורמי חיזבאללה בניסיון דומה להקמת תשתיות שיהיו מיועדות בעתיד לאחסנה/הסבה של טילים מדויקים.

 

ישראל עוקבת אחר האתרים הללו במגוון יכולות ואמצעים, מחזיקה במידע רב על פרויקט הדיוק, ופועלת מולו במענה מבצעי מגוון ובשיטות וכלים שונים. גורמים ביטחוניים בישראל מעריכים שה"טיפול" במפעלי הדיוק הוביל לכך שבשלב זה אין ברשות חיזבאללה יכולת דיוק כזו, ואין מפעל פעיל. "אנחנו לא מכירים יכולת מבצעית למימוש איום מדויק של חיזבאללה", אמרו הגורמים. "למרות שיש לו אש רחבה ואיכותית".

 

 

 

 

 

 

בנימין נתניהו נאום העצרת הכללית של האו
נתניהו מציג צילום של אתרי הטילים(צילום: AFP)

 

נתניהו אמר בנאומו כי "בלבנון, איראן מורה לחיזבאללה לבנות אתרים סודיים לטובת טילים מדוייקים שיכולים לפגוע בעומק ישראל בדיוק של מטרים בודדים". נתניהו פנה לארגון הטרור השיעי ואמר: "חיזבאללה מנצל חפים מפשע בביירות כמגנים אישיים. הם הציבו שלושה משגרי טילים ליד נמל התעופה של בירת לבנון".

 

נתניהו הציג למנהיגים תמונה של נמל התעופה ואמר: "הנה אתר הטילים הראשון בשכונת עוזאי. לא רחוק משם - מסלולי נמל התעופה. האתר השני נמצא מתחת לאצטדיון, במרחק של שני בלוקים מהנמל. והשלישי נמצא ממש סמוך לו. המסר שלי לחיזבאללה - ישראל יודעת מה ואיפה אתם עושים - ולא תתן לכם להתחמק מזה".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
תיעוד מהאוויר
צילום: דובר צה"ל
מומלצים