שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  4 צעירים יהודים הותקפו ביפיע: "ויכוח בכביש"
  מהמשטרה נמסר כי הרקע לאירוע הוא ככל הנראה ויכוח שהתפתח על "זכות שימוש בדרך" בין הצעירים שהותפקו ליושבי רכב אחר שנסע ביישוב, אך אביהם של שלושה מהמותקפים טוען כי מדובר בלינץ'

  ארבעה צעירים יהודים הותקפו אתמול (יום ו') בזמן שנסעו ביפיע. שני צעירים פונו לבית החולים האיטלקי בנצרת ומצבם מוגדר קל. המשטרה עצרה שלושה חשודים במעשה. מעצרם של שניים מהם הוארך בשלושה ימים ואילו חשוד שלישי שוחרר למעצר בית.

  יהודים הותקפו ביפיע ()
  הרכב שבו נסעו הצעירים היהודים

  יהודים הותקפו ביפיע ()

  יהודים הותקפו ביפיע ()

   

  מהמשטרה נמסר כי הרקע לאירוע הוא ככל הנראה ויכוח שהתפתח על "זכות שימוש בדרך" בין הצעירים שהותפקו ליושבי רכב אחר שנסע ביישוב, הסמוך לנצרת. עוד נמסר מהמשטרה כי מאיסוף הממצאים עולה שבזמן שהצעירים עמדו בעומס תנועה ביפיע, שתקפו את הצעירים יהודים וגרמו נזק לרכב באמצעות מוט ברזל.

   

  אביהם של שלושה מהצעירים שנסעו ברכב קרא בצאת השבת למשטרה לעצור את כל המעורבים באירוע. האב אמר כי לפחות 15 ערבים תקפו את הרכב ואת ארבעת ילדיו. הוא אמר כי הם הותקפו "רק בגלל היותם יהודים". האב הוסיף: "למרות הסכנה האיומה שהייתה, הפציעות יחסית בסדר, החברה מתאוששים כרגע. אנו דורשים ומצפים מהמשטרה שימצאו את כל האשמים, אין ספק שהאירוע היה לאומני, רק בגלל שהם יהודים הם הותקפו בכפר של ערבים.

   

  יהודים הותקפו ביפיע ()
  אחד הפצועים ביפיע

   

  עו"ד חיים בלייכר ממחלקת נפגעי עבירה בארגון חוננו מסייע למשפחה. עו"ד עדי קידר מארגון חוננו מסר: "מדובר באירוע חמור. אנו מצפים שהמשטרה תתיחס לאירוע כפיגוע של ממש. אין שום דרך להסביר את התקיפה. מדובר בלינץ' ממניע גזעני והמשטרה חייבת לחקור את הארוע כאירוע ביטחוני".

   

  למרות התיעוד הקשה וטענות המשפחה, במשטרה ממשיכים וטוענים כי הרקע לתקיפה היה ויכוח על מעבר בכביש ושלא מדובר בלינץ'. "גם מהעדויות של הפצועים עולה כי הוויכוח התחיל בשל מעבר בדרך", אמרו במשטרה.

   

  גם במועצה המקומית יפיע אמרו כי לא מדובר בלינץ', אלא רק בסכסוך בין נהגים: "הכביש הראשי ביפיע הוא ציר תחבורה מרכזי, שבו עוברים אלפי כלי רכב של יהודים וערבים כל יום, ובין התושבים היהודים לבין התושבים מתנהלים חיי חברה משותפים ולמופת. מכאן אנחנו קוראים למשטרה לברר מיד את נסיבות האירוע ולפרסם את המסקנות מיד. אנו גם קוראים לרשויות החוק לפעול מיד נגד ארגון 'חוננו' שפועל להרעיל את האווירה וללבות את היצרים. אנו בטוחים שהערבים והיהודים החיים יחד שנות דור יהדפו ניסיונות מסוכנים אלה וימשיכו בשגרת החיים שמתאפיינת בשיתוף פעולה על בסיסי כבוד הדדי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים