שתף קטע נבחר

הליכוד בירושלים לנתניהו: "הסר תמיכתך באלקין"

ראש הממשלה כבר נתן את תמיכתו, אבל יו"ר סניף הליכוד בירושלים טוען: "ברשימה של אלקין יש מועמדים הנתמכים בידי ארגוני שמאל". מטה אלקין: "רה"מ תומך בו נחרצות"

 

מכתב של הליכוד ירושלים נגד זאב אלקין ()
המכתב שנשלח לנתניהו

סיעת הליכוד בירושלים שלחה אמש מכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו, בדרישה שיסיר את תמיכתו בשר זאב אלקין, המועמד לראשות העיר.

 

לדברי סיעת הליכוד, ברשימה שהגיש אלקין למועצת העיר, נכללים אנשים הנתמכים על ידי ארגוני שמאל ובהם הקרן החדשה לישראל. עיקר טענותיהם של חברי סיעת הליכוד בעיר נוגעות לחברי סיעת "ירושלמים", שאוחדה עם רשימתו של אלקין במסגרת ההסכם עם ח"כ רחל עזריה שפרשה מהמרוץ, והודיעה על תמיכתה באלקין.

  

 

אילן גורדו, יו"ר סניף הליכוד בעיר, כתב לנתניהו: "אני כותב לך בכאב גדול. לצערי, על רקע הבחירות הקרבות לראשות העיר יש מי שמנסה לטשטש את הקווים ולהטעות את הציבור. השר אלקין איננו בוחל בניסיון לטשטש ולשכנע את הבוחרים שהוא זה הליכוד והליכוד זה הוא. אך יש רק ליכוד אחד בבחירות האלה - וזו רשימת הליכוד שסימנה 'מחל' למועצת העיר".

 

לטענות הסיעה, ברשימתו של אלקין שהוגשה ישנם כאלו הנתמכים כביכול על ידי עמותות שמאל, ועל כן "לא מן הראוי שראש הממשלה יתמוך בהם בבחירות". כך למשל ציינו את מספר 2 ברשימה, עד לאחרונה מתמודדת מטעם סיעת "ירושלמים" בראשות עזריה - פלר חסן נחום, אשר לוקחת חלק בעמותת "השגחה פרטית לקידום יהדות פלורליסטית" הפועלת לקידום ערכי היהדות הרפורמית, ולדברי יו"ר סיעת הליכוד בעיר: "ידוע לכל הקשר של עמותה זו לקרן החדשה לישראל".

רחל עזרה וזאב אלקין (צילום: אוהד צויגנברג)
אלקין. סניף הליכוד בעיר לא תומך בו(צילום: אוהד צויגנברג)

עורך דין עו
עו"ד אלישע פלג, יו"ר מועצת הסניף הירושלמי, לצד נתניהו(צילום: שרון רביבו)

במכתב, ציינו בסיעת הליכוד הירושלמית גם את מספרים 5 ו־6 ברשימתו של אלקין, ניר זוארץ ויעל גידניאן, שגם הם שולבו ברשימה במסגרת ההסכם עם עזריה. לדבריהם, גידניאן פועלת בעמותות כדוגמת "שחרית", "הקשת המזרחית הדמוקרטית" ועמותת "עיר עמים", אשר בין מטרותיה לחלק את העיר ולאפשר הקמת בירה פלסטינית בירושלים. עוד הביעו את מורת רוחם ממספר שלוש ברשימה, יהודה בן יוסף, הידוע בפעילותו במפלגת "יש עתיד" בבחירות האחרונות.

 

יו"ר מועצת סניף הליכוד בירושלים, עו"ד אלישע פלג, אמר: "מועמד שבוחר להציב ברשימתו אישה שנתמכת על ידי הקרן החדשה, ואדם שפעל נגד הליכוד ונגד רה"מ בבחירות 2015 כמנהל מטה 'יש עתיד' בעיר - לא ראוי לתמיכת נתניהו. אני משוכנע שכאשר רה"מ יידע את העובדות המפורטות, הוא יחזור בו".

 

ממטה אלקין נמסר: "נתניהו כבר הביע את דעתו בצורה הכי ברורה ונחרצת כי הוא תומך תמיכה מלאה במועמדותו של השר אלקין, והוא קורא באופן אישי לכל התושבים בירושלים להצביע עבורו. מוטב לסניף הליכוד לא לנסות ולפגוע במועמד שיו"ר הליכוד וכל חברי הסיעה תומכים בו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים