שתף קטע נבחר

חג המולד "הוקדם" למען פעוט חולה בסרטן

פרבר קטן באוהיו התקשט לכבודו של ברודי אלן בן השנתיים, הסובל מגידול סרטני במוחו שנחשב לסופני, וארגן עבורו חגיגת חג מולד מיוחדת - כשלושה חודשים לפני התאריך המקורי. דודתו: "הוא הוקסם מהאהבה שהורעפה עליו"

מזמורי חג המולד הושמעו בתחנות רדיו ברחבי מדינת אוהיו שבארצות הברית, קניון מקומי בירך את לקוחותיו בברכת חג שמח על גבי המסכים הדיגיטליים הפזורים בו - שלושה חודשים לפני תאריך הלידה של ישו על פי האמונה הנוצרית.

 

חגיגות חג מולד למען ילד חולה בסרטן (צילום: פייסבוק)
"נגע בקהילה שלמה". ברודי אלן(צילום: פייסבוק)
 

הסיבה לחגיגות המוקדמות היא ברודי אלן, פעוט בן שנתיים מפרבר קטן בסינסינטי שסובל מגידו סרטני במוחו, ולפי הערכות הרופאים לא יהיה בין החיים בחגיגה הגדולה בסוף דצמבר.

 

ברודי הקטן עבר סדרת טיפולי כימותרפיה אינטנסיביים, אך הסריקות שנעשו לו בבית החולים חשפו כי חמשת הגידולים במוחו לא הגיבו לטיפולים. "הרופא סיפר לנו על הממצאים עם דמעות בעיניו", אמרה דודתו של ברודי, דינה ברוק.

 

לאחר שבילה יותר מ-90 ימים בבית החולים לילדים בסינסינטי, שאת רובם המכריע העביר ביחידה לטיפול נמרץ, החליטה משפחתו של ברודי להחזירו הביתה. "הרופאים הבהירו לנו שהטיפולים לא יועילו לו, ולכן רצינו לאפשר לו להנות מהזמן שנותר לו". הסרטן שיתק את צדו השמאלי של הפעוט, פגע ביכולת הדיבור שלו וגרם לו לרעד מתמשך.

 

משפחתו של ברודי פתחה קבוצת פייסבוק בשם "צוות ברודי", במטרה לעדכן את מכריהם וקרוביהם בנוגע למצבו. בתקווה לחגוג בפעם האחרונה את חג המולד עם יקירם, פרסמה המשפחה פוסט שבו ביקשה מחבריה שרשרת נורות חגיגית.

 

בקשת המשפחה הפכה לוויראלית ברשתות החברתיות, ויותר מ-13 אלף בני אדם הצטרפו לקבוצה. במקביל, החלו הכנות בשכונת מגוריו לקראת חגיגה מוקדמת של חג המולד – אנשי שלג מתנפחים הוצבו ברחובות ושרשראות פרחים מסורתיות נתלו על דלתות הבתים.

 

התושבים ערכו מצעד מיוחד בשכונה שבו כיכב הפעוט כגיבור המרכזי לצד סנטה קלאוס, קבוצת מעודדות וזיקוקים שליוו אותו. "עמדתי עם המשפחה בשורה הראשונה", סיפרה אמנדה היל, תושב השכונה, "זה היה מרגש מאוד לראות כמה הילד הזה נגע בליבה של הקהילה".

 

"הסיפור של ברודי איחד קהילה מגוונת שמונה אנשים מתרבויות שונות, בעלי אמונות שונות", ציין הכומר מאט קסטלמן, שארגן עם תאטרון הילדים של סינסינטי הצגת חג מולד מיוחדת מחוץ לבית משפחת אלן לעיני מאות בני אדם."המשפחה ידעה שתכננו הצגה מיוחדת לכבוד ברודי, אבל הם נדהמו כשראו את כמות האנשים שפקדו אותה".

 

"התמיכה שברודי זכה לה אחרי כל כך הרבה זמן בבית החולים, הייתה מאוד משמעותית עבורו. האושר שלו בהחלט ניכר. הוא פשוט הוקסם מהאהבה שהורעפה עליו", סיפרה דודתו.

 

באמצעות קבוצת הפייסבוק שפתחה, הצליחה משפחתו של ברודי לגייס סכום של 37 אלף דולרים, לכיסוי ההוצאות הרפואיות של הטיפול בבנם. אביו, טוד אלן, הודה בפוסט מרגש על התמיכה שלה זכתה המשפחה: "העולם חיבק את בני. לימדתם אותי שאנו לא קשורים זה לזה רק על ידי הלאום, השפה, או האמונה שלנו, אלא על על ידי יצר האנושיות שטבוע בנו".


פורסם לראשונה 30/09/2018 22:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים